PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκεφαλικο οτε



DAG
30-04-04, 12:20
Πριν απο λιγες μερες (Πεμπτη) εκει που δουλευα στο PC ακουω χαρακτηριστικο ηχο που κανουν USB devices οταν ξεσυνδεοντι. "GLING GLING" λοιπον και ο usual suspect, λεγε με NETMOD, εχει ολα τα LED σβισμενα.

Παταω reset, ΤΙΠΟΤΑ.
"Καηκε" λεω.
Σε λιγο επανερχεται και ολα back to normal.

Ολα? Σχεδον Ολα...

Για δυο μερες, εγω καλω κανονικα, αλλα οταν με καλουν λεει οτι η συνδεση δεν λειτουργει για τεχνικους λογους.

Σαν να μην εφτανε αυτο, οταν καλω εγω η αναγνωρισει δειχνει ενα ΑΣΧΕΤΟ ΑΡΙΘΜΟ!!!

Καλω 121 και εξηγω ολα τα παραπανω και οτι εχω το 210-765xxxx και MSN το 210-764xxxx και να το φτιαξουν απ το κεντρο τους.

-121: ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ
-ΕΓΩ: ΜΑ ΑΠ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΛΩ
-121: ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟ 210-764ΑΣΧΕΤΟ
-ΕΓΩ: ΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
-121: ΜΑΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ (ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ-ΝΤΕΝΤΕΚΤΙΒ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ 121)
-ΕΓΩ: ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ
-121: ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟ
-ΕΓΩ: ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΦΡΑΓΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΕΓΩ....
-121: ΟΚ.

ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ: (08:00 ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΜΟΥ= ΚΟΜΜΑΤΙΑ) :shock: :?

!!!ΚΟΥΔΟΥΝΙ!!!
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ!!!

OTEτζης παθαινει εγκεφαλικο μολις βλεπει πανω σε ενα γραφειο 3 PC, 1 Laptop, FAX, Printers, switches τηλεφωνα ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΩΔΙΑ και καμια 10ρια ΑΛΛΑ καλωδια να καταληγουν στο NETMOD.

-ΟΤΕ: Κοιταει και με υφος απανταει "Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΒΛΑΒΗ!"
-ΕΓΩ: Μα δεν γινεται. Ολα ειναι ΟΚ.
-ΟΤΕ: Πες μου ποιο καλωδια παει που

10 λεπτα εξηγω και μετα πεταγεται ο ασχετΟΤΕτζης και λεει:
-ΟΤΕ: ΑΥΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΤΟ SPLITER!!!!!!!! (ητανε και Κοκαλισταν και γραφει πανω INTRACOM ISDN FILTER να πω πως του βαλα δυσκολα...)

ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ,
ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ,
ΣΥΝΔΕΕΙ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΤΟ ΝΕΤΜΟΔ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ,
ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΤΗΛ. ΑΚΟΥΕΙ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ:
-ΟΤΕ: ΕΤΟΙΜΟΣ! ΔΟΥΛΕΥΕΙ! ΑΥΤΟ ΕΦΤΑΙΓΕ!
-ΕΓΩ: ΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕ ΣΗΜΑ, ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΑΛΛΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ MSN, ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΑΤΑΚΑ:

-ΟΤΕ: ΠΟΙΟ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ??? :?:

-ΕΓΩ: (απο μεσα μου: Το εγκεφαλικο ειναι αυτο που επαθες μικρος, το νουμερο ειναι αυτο που εγινες τωρα που μεγαλωσες)

Τον διωχνω να παει να το φτιαξει απ το κεντρο και να κοψει τις πα#@$@ριες.
Μετα απο 3 μερες τηλ στο κινητο:

-ΟΤΕ: Ενταξει το κεντρο ειχε μπλεχτει...
-ΕΓΩ: (απο μονο του????) Σας το ειχα πει απ την αρχη, επρεπε να κοντευει βδομαδα για να κοιταξετε το κεντρο?
-ΟΤΕ: Επρεπε να αποκλεισουμε ολες τις περιπτωσεις!!! Παντως το φτιαξαμε, τωρα ολα καλα...
-ΕΓΩ: (Δηλαδη θα μπορουσατε να το αφηνατε και ετσι?) Ευχαριστω πολυ...
-ΟΤΕ: Την δουλεια μας κανουμε

Αμ δεν την κανετε!!!! Αυτο ειναι το προβλημα!!!!

Περιμενω τωρα το λογαριασμο...
Αν μου εχουν χρεωσει τιποτα για τον πα@##ρα που μου στειλανε, ή αν δω χρεωσεις στο τηλεφωνο μου κατα το πενθημερο, λοιπαμε που θα σας αφησω χωρις ADSL, αλλα θα τους το καψω το μαγαζι....

ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΙΚΕΣ.

UGF_GreekMind
30-04-04, 12:48
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.html?id=1

http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.html?id=15

...
...
...

Καλή δύναμη !

panos72
30-04-04, 12:50
δεν είπαμε να μην κάνεις παρέα με τέτοιους τύπους :?: θες να σου χαλάσουν τον φούρνο (εεε νετμοδ) καμμιά μέρα :?:

ασχετο. το δικο μου νετμοδ έχει ένα πράσινο λαμπάκι που αναβοσβήνει συνέχεια κι ένα δεύτερο πράσινο που ανάβει όταν σηκώσεις τηλέφωνο. το πρόβλημα? είναι ότι μερικές φορές το εν λόγω πράσινο λαμπάκι μένει αναμένο στο ξεκάρφωτο για όση ώρα γουστάρει...
το έχω δίπλα πάντως στο zyxel και το θεωρώ πολύ κακή επιρροή. Λέτε να το απομακρύνω καμμιά 10αρια μέτρα ???

DAG
30-04-04, 14:30
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.html?id=1

http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.html?id=15

...
...
...

Καλή δύναμη !


ΑΠΛΑ ΤΡΟΜΕΡΑ !!!!! :mrgreen:

GP
30-04-04, 16:29
Κωμικοτραγικές καταστάσεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.