PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπίστευτος ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ forthnet



Nihil
08-02-12, 16:20
Ήμουν συνδρομητής forthnet από το Νοέμβριο 2010, ξαφνικά το Μάρτιο 2011 ξεκίνησαν προβλήματα (συχνές αποσυνδέσεις, αδυναμία σύνδεσης κλπ). Η εταιρία αποδέχθηκε την ύπαρξη του προβλήματος & για αυτό το λόγο έδωσε αποζημίωση ΜΙΣΟΥ (μόνο) μήνα. Παρ'όλο,όμως,που δεν διόρθωσε το πρόβλημα συνέχισε να με χρεώνει & σε αίτηση μου για διακοπή με υπαιτιότητα της εταιρίας,με χρέωσε με τέλη διακοπής παρόλο που σε αυτές τις περιπτώσεις η διακοπή πρέπει να γίνεται αζημίως για τον καταναλωτή!

Σε συνέχεια επικοινωνίας μου με την εταιρία, μου ανακοινώθηκε ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΑ ότι τα τέλη διακοπής θα μου επιστραφούν με μορφή πίστωσης ΜΟΝΟ σε περίπτωση επανασύνδεσης με την ίδια εταιρία . Αφού, λοιπόν, έκανα αίτηση επανασύνδεσης τέλη Νοεμβρίου 2011 και μέχρι και σήμερα 8 Φεβρουαρίου 2012 δεν έχει ολοκληρώσει τη σύνδεση μου με (σύμφωνα με ισχυρισμούς της) υπαιτιότητα του ΟΤΕ, ο τεχνικός του οποίου δεν βρίσκει τον κατανεμητή του κτιρίου, κάτι το οποίο δεν υφίσταται, καθώς και στις 8 (ΟΚΤΩ!) διαφορετικές ημερομηνίες που έχει ενημερώσει για επισκεψη, βρισκόμουν στο σπίτι (χάνοντας μέρες από τη δουλειά μου).

Παράλληλα, δεν μου επιστρέφει τα χρήματα που μου οφείλει επειδή λόγω της μη σύνδεσής μου, δεν μπορεί να τα πιστώσει σε λογαριασμό.

Se7ev
08-02-12, 16:57
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ με κοινοποίηση προς Forthnet, άμεσα!

yiapap
08-02-12, 17:19
Yπαναχώρηση αίτησης, απαίτηση επιστροφής χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό και καταγγελία.

cranky
08-02-12, 17:20
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ με κοινοποίηση προς Forthnet, άμεσα!
Και σε όσα φόρουμ είσαι μέλος.

Nihil
08-02-12, 17:33
Yπαναχώρηση αίτησης, απαίτηση επιστροφής χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό και καταγγελία.

Σε περίπτωση που κάνω αίτηση, ίσως να μην πάρω τα λεφτα πίσω ποτέ;

xmperop1
09-02-12, 00:13
Σε περίπτωση που κάνω αίτηση, ίσως να μην πάρω τα λεφτα πίσω ποτέ;

Και πόσο είπαμε αξίζει η ταλαιπωρία σου και οι 3 μήνες χωρίς σύνδεση?

baskon
09-02-12, 00:16
Μετά απο τοσα προβληματα,τετοια αντιμετωπιση κλπ κλπ εσυ ενεδωσες στον εκβιασμο τους?
Μηπως αυτα βλεπουν και τα συνεχιζουν;

EnDLess
09-02-12, 00:37
σκίστους όσο μπορείς

Spyros_Spy
09-02-12, 12:24
Παράλληλα, δεν μου επιστρέφει τα χρήματα που μου οφείλει επειδή λόγω της μη σύνδεσής μου, δεν μπορεί να τα πιστώσει σε λογαριασμό.

Εγώ έχω ακούσει ότι σε βάζουν και σε blacklist να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο άλλον χρήστη Forthnet άπαξ και φύγεις από αυτούς, με ταλαιπωρία του 3ου για να δέχεται τις κλήσεις σου.

yiapap
09-02-12, 12:50
Εγώ έχω ακούσει ότι σε βάζουν και σε blacklist να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο άλλον χρήστη Forthnet άπαξ και φύγεις από αυτούς, με ταλαιπωρία του 3ου για να δέχεται τις κλήσεις σου.Σιγά μη στέλνουν και μπράβους να σου σπάσουν τα γόνατα βρε! :lol:

Se7ev
09-02-12, 13:15
LOLLLLL

Seitman
09-02-12, 15:14
Σιγά μη στέλνουν και μπράβους να σου σπάσουν τα γόνατα βρε! :lol:

Μα αφού τους "μαζέψανε" :what:

Spyros_Spy
11-02-12, 19:34
Σιγά μη στέλνουν και μπράβους να σου σπάσουν τα γόνατα βρε! :lol:

Το κάνανε στον θείο μου :P

Nihil
16-02-12, 16:31
Tελικά, μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ, επαναδρομολογήθηκε η αίτησή μου...
Για να δούμε...

silegav
20-02-12, 13:40
Εγώ έχω ακούσει ότι σε βάζουν και σε blacklist να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο άλλον χρήστη Forthnet άπαξ και φύγεις από αυτούς, με ταλαιπωρία του 3ου για να δέχεται τις κλήσεις σου.

Το λιωσες! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.