PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστερησεις αυτοι , καθυστερησεις και μεις....



grapollo
11-11-06, 02:09
Αγαπητοι φιλοι του φορουμ,
διαβαζω καιρο τωρα, ολα αυτα που μας συμβαινουν με τις ταχυτητες , τη κοροιδια, την απαραδεκτη τηλ. υποστηρηξη..........
Το κακο ειναι οτι ουτε ακρη βρισκουμε, ουτε λυση στα προβληματα μας.
Δεν ειμαι απο τους τακτικους στο να γραφω σε φορουμ, αλλα μερικες φορες με πιανει το κακο μου και τα λεω χυμα , εως και λιγο παραπανω απο χυμα.

Καθυστερησεις και αδιαφορια αυτοι....τα ιδια και μεις.
Βρε παιδια ας καθυστερησουμε να τους πληρωσουμε μια φορα και μεις, μεχρι να μας παρουν τηλεφωνο να μας ζητησουν τα ρεστα.
Να δουν τελικα οτι ο πελατης δεν εχει μονο δικιο αλλα και δυναμη.

Δε ξερω ποσοι ειμαστε εδω η ποσοι θα με διαβασουν, αλλα πραγματικα θα χαιρομουν αν ενα μεγαλο ποσοστο απο εμας καθυστερουσε τη πληρωμη και οχι μονο αυτο , αλλα, να τους το πει οταν θα παρουν τηλεφωνο για τα λεφτα.........γιατι μας καθυστερητε και σεις.

Σας ευχαριστω που με διαβασατε.

nnn
11-11-06, 02:18
Έχε υπόψη σου ό,τι δεν μπορείς να βασίσεις την δική σου καθυστέρηση πληρωμής στις κακές υπηρεσίες.
Υπάρχουν άλλοι τρόποι και άλλοι φορείς για αυτό.

[PWN] ROXAMIS
11-11-06, 02:38
Έχε υπόψη σου ό,τι δεν μπορείς να βασίσεις την δική σου καθυστέρηση πληρωμής στις κακές υπηρεσίες.
Υπάρχουν άλλοι τρόποι και άλλοι φορείς για αυτό.

:rofl: Καλο αλλα το αλλο με τον Τοτο ειναι καλυτερο

Πες μου ποιος δικαιωθηκε με τον τροπο που αναφερεις . Οχι οτι με καθυστερηση πληρωμης
θα γινει κατι αλλα ειναι καποια αντιδραση ..
Πολλες καθυστερησεις = Πολλα λεφτα χαμενα και αυτο ποναει μερικους .
Οσο απλο και εαν φαινεται 10 ημερες καθυστερησεων κοστιζουν πολλα.

Νικαετός
11-11-06, 10:47
Σε οποιοδήποτε πολιτισμένο κράτος του κόσμου , Νικόλα , να είσαι σίγουρος πως αυτή θα ήταν η αντίδραση των καταναλωτών ,αν έβλεπαν πως όλοι οι "αρμόδιοι" σφυρίζουν αδιάφορα .

Εδώ δυστυχώς είναι Μπαλκάνια .

[+=]Neo_Geo{Ech13}
11-11-06, 13:06
Ειχει γινει κατι αναλογο με Ntl Αγγλια οταν φορεσανε οριο στο κατεβασμα =)

grapollo
11-11-06, 13:23
Αγαπητε Nikoseagle,
το ...- Μήπως ήλθε ο καιρός να αποδείξουμε πως μπορούμε να δουλεύουμε ΚΑΙ ομαδικά ?
... ειναι μια κουβεντα που εχω πολυ καιρο να την ακουσω.
Αν σταματησουμε να ειμαστε τοσο παθητικοι και πιο ομαδικοι, να σαι σιγουρος οτι πολλα θα αλλαξουν.
Τοσο καιρο, τοσος κοσμος , ποσταρει τις απαραδεκτες ταχυτητες του, λεει τα παραπονα του, χωρις αποτελεσμα. Αυτη την αντιδραση συγνωμη αλλα τη θεωρω παθητικη, δυστυχως , γιατι οι υπευθυνοι που σιγουρα μας διαβαζουν, ξερουν πολι καλα οτι μονο στα ποστ και στη γκρινια θα μεινουμε.
Γιατι ουδεποτε απεδοσε στην Ελλαδα , ομαδικη διαμαρτηρια.
Και οτι ξοδευω το χρονο μου και το δικο σας εγω ο φαιδρος, και παλι τιποτα δεν προκειται να γινει.
Για την ιστορια, στις αρχες της δεκαετιας του 80, οταν στο Παρισι ηταν δημαρχος ο Σιρακ, ανακοινωσε οτι θα κανει δακτυλιο στο Παρισι. Βγηκαν ομως οι Γαλλοι και απαντησαν οτι αν το κανει, θα κλεισουν για 10 μερες τα αυτοκινητα μεσα. 26 χρονια μετα κανενας δεν εχει τολμησει να ξανακανει τετοια κουβεντα.
Δυστυχως οι αλλοι τροποι και φορεις , αγαπητε nnn, κανουν τη παπια.

Και για να το πω με απλα λογια, μας πουλησαν μια κουζινα που απο τα 4 ματια δουλευουν τα 2. Εσεις στη περιπτωση αυτοι δεν θα σταματαγατε να πληρωνετε τη δοση, μεχρι να σας λυσουν το προβλημα.

nnn
12-11-06, 03:04
ROXAMIS;859580']:rofl: Καλο αλλα το αλλο με τον Τοτο ειναι καλυτερο

Πες μου ποιος δικαιωθηκε με τον τροπο που αναφερεις . Οχι οτι με καθυστερηση πληρωμης
θα γινει κατι αλλα ειναι καποια αντιδραση ..
Πολλες καθυστερησεις = Πολλα λεφτα χαμενα και αυτο ποναει μερικους .
Οσο απλο και εαν φαινεται 10 ημερες καθυστερησεων κοστιζουν πολλα.


Σε οποιοδήποτε πολιτισμένο κράτος του κόσμου , Νικόλα , να είσαι σίγουρος πως αυτή θα ήταν η αντίδραση των καταναλωτών ,αν έβλεπαν πως όλοι οι "αρμόδιοι" σφυρίζουν αδιάφορα .

Εδώ δυστυχώς είναι Μπαλκάνια .
Αν το κάνει κάποιος μεμονωμένα εδώ,για λίγο θα του "χαριστούν" και μετά θα τον αρχίσουν στα εξώδικα.
Σε άλλα κράτη με πανίσχυρες ενώσεις καταναλωτών μπορεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.