PDA

Επιστροφή στο Forum : Packet loss στον κόμβο της oteglobe



nmavro73
09-02-12, 11:53
Από χθες παρατηρώ σε όλες τις σελίδες που έχω φτιάξει μία καθυστέρηση. Πολλές φορές ακόμη κει error 500.
Μετά από συζήτηση με την υποστήριξη της εταιρίας που με φιλοξενεί, διαπιστώσαμε ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο όταν το routing περνάει από την oteglobe.
Επισυνάπτω το traceroute.
Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται όλες τις ώρες αλλά τελικά πιστεύω ότι αυτό που ανέφεραν κάποιοι για προβλήματα στο WoW οφείλεται στον ίδιο λόγο

manicx
09-02-12, 13:52
Κάτι έχω παρατηρήσει κι εγώ τις τελευταίες ημέρες αλλά το παρακολουθώ για να μπορώ να πω κάτι σίγουρα.

treli@ris
09-02-12, 14:01
Σε μενα 0% δειχνει! Θα το τσεκαρω 2-3 φορες ακομα.

nmavro73
09-02-12, 18:02
Δυστυχώς ειναι random. Από την υποστήριξη μου ανέφεραν ότι το παρατηρούν και πελάτες που έχουν On.Νομίζω όμως ότι η On χρησιμοποιεί oteglobe?Η θυμάμαι λάθος

SfH
09-02-12, 18:22
Το ότι φαίνεται packet loss στους κόμβους της oteglobe δεν είναι από μόνο του αρκετό για να μας πει τι συμβαίνει. Την επόμενη φορά που θα συμβεί, μπορείς να κάνεις traceroutes και προς το server και από το server προς την ip σου ?

Η on δε χρησιμοποιεί oteglobe.

treli@ris
09-02-12, 21:58
Χωρις PL ειναι και τωρα.

mephisto
09-02-12, 22:50
και εγω ειχα θεμα τις προηγουμενες ημερες,τωρα φαινεται να εχει επανελθει.

nmavro73
10-02-12, 00:29
Παιδιά το έχω αφήσει και περιμένω. Είναι εντελώς random. Χθες πηγα να κάνω εκπαίδευση στο πως ανανεώνουν τη σελίδα και ήταν αδύνατο. Δυο σελίδες ήδη τις αλλαξα σερβερ για να περνάει από αλλού. Έστειλα mail στο noc@ otenet.gr και στο support@ oteglobe.gr. Ακόμη δεν υπάρχει απάντηση. Πιστεύω φταίει η κακοκαιρία πάντως

@ ADSLgr.com All rights reserved.