PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS!!!!δεν μπορω να κανω browsing (freednshosting)



giorgos76
30-04-04, 15:36
πριν καμμια εβδομαδα ενας ηλίθιος κολλητος κατι εκανε (ουτε ο ιδιος ξερει) με αποτελεσμα οταν πληκτρολογω μια διευθυνση πχ www.in.gr να δειχνει αρχικα στο url http://freednshost.pages/in.gr και μετα να με οδηγει σε msn search και να μη με πηγαινει στη σελιδα που θελω. τι adaware εχω τι νορτον, τιποτα δεν ανιχνευεται. πηγα στο registry και ειδα σε πολλα σημεια να εχει search page , url page to freednshost,οποτε εχει αλλαξει το registry. περασα τα windows xp pro παλι απο πανω με την ελπιδα οτι θα εφτιαχνε τα default settings του registry αλλα τιποτα. εχετε να μου προτεινετε κατι; σημειωτεων οτι δεν εχω ΙΔΕΑ απο registry.υπαρχει κατι που να μπορω να επαναφερω τα σετινκς του registry οπως πριν; :evil:

Salvador
30-04-04, 17:19
προφανως εχεις ρυθμισει να συνδεεται στο νετ μεσο καποιου host αλλα λογω που τωρα δεν ειμαι μπροστα σε Windows δεν μπορω να σου δωσω λεπτομερειες.Σιγουρα καποιο τσακαλακι απο το foroum θα σε καθοδηγησει.. :wink:

sdikr
30-04-04, 18:53
ρίξε μια ματιά σε αυτό
http://www.wilderssecurity.com/bhblaster.html

dantouan
30-04-04, 21:00
Μολις εβαλα το προγραμμα που δινεις στο link φιλε sdikr αλλα λιγο παλιο μου φαινεται, καθως η λιστα με τα τελευταια updates ειναι απο το 2002.
Κριμα γιατι φαινεται ωραιο προγραμματακι...
Καποιο αλλο link λιγο πιο συγχρονο αν εχεις δωσε μας,καθως θα μας βοηθουσες πολυ :)

EvilHawk
30-04-04, 21:59
Δοκίμασε στο Spy Sweeper θα το βρείς στο http://www.webroot.com

epslus
30-04-04, 22:31
Θα προτείνω κι εγώ το Spy Sweeper, το προγραμματάκι είναι πολύ καλό, σκάλες ανώτερο από οποιοδήποτε spy-removal έχει περάσει από το PC μου. Το μόνο μειωνέκτημα του είναι ότι τρώει απίστευτη μνήμη (25+mB σε win2k).

WAntilles
01-05-04, 01:32
Ενώ εάν είχες σταματήσει να χρησιμοποιείς τον σαβουρο-browser της Microsoft δεν θα κινδύνευες ούτε από ηλίθιους κολλητούς.

Mozilla Firefox

dantouan
01-05-04, 02:03
Δοκιμασα φιλε WAntilles τον firefox, αλλα ειναι 10 φορες πιο αργος απο τον IE (τουλαχιστον σε μενα) :? :? :?

WAntilles
01-05-04, 02:13
Δοκιμασα φιλε WAntilles τον firefox, αλλα ειναι 10 φορες πιο αργος απο τον IE (τουλαχιστον σε μενα)


Απορώ πώς το κρίνεις αυτό.

epslus
01-05-04, 13:59
Για browsing ένας mozilla είναι ότι πρέπει (όχι firefox είναι σε πολύ beta μορφή ακόμα ). Έχει πολλές δυνατότητες, θα αναφέρω εκείνες που με βοηθούν περισσότερο, άνοιγμα πολλών σελίδων σε ένα παράθυρο (με χρήση tabs), κάνει block ανεπιθύμητα pop-up, λειτουργικότατα bookmarks (κάνει αυτόματα import και εκείνα του ie) και πολλά άλλα. Παρόμοια χαρακτηριστικά έχει και ο opera, αλλά εκείνος δεν είναι free , όπως ο mozilla (www.mozilla.org). :D

giorgos76
01-05-04, 15:42
ρε σεις κατεβαζω το spy sweeper να δω αλλα το θεμα ειναι οτι ηδη εχω προβλημα, κατι που θα μπορουσα να φερω σε default internet settings το pc μου;

dantouan
01-05-04, 16:58
Δοκιμασα φιλε WAntilles τον firefox, αλλα ειναι 10 φορες πιο αργος απο τον IE (τουλαχιστον σε μενα)


Απορώ πώς το κρίνεις αυτό.

Ανοιγοντας μια σελιδα π.χ. www.adslgr.com ο firefox ειναι οπολυ πιο αργος απο τον IE.

WAntilles
01-05-04, 17:03
Ανοιγοντας μια σελιδα π.χ. www.adslgr.com ο firefox ειναι οπολυ πιο αργος απο τον IE.


Αφού αυτό νομίζεις, μείνε με τον IE, και τα trojan του (VBScript-ActiveX) και τα spam pop-up του, και τα κινούμενα title bars και status bars, και χωρίς tabs και χωρίς πλήρη υποστήριξη όλων των παγκόσμιων standards (HTML, CSS, XML, JAVA κλπ.).

dantouan
01-05-04, 17:31
Ανοιγοντας μια σελιδα π.χ. www.adslgr.com ο firefox ειναι οπολυ πιο αργος απο τον IE.


Αφού αυτό νομίζεις, μείνε με τον IE, και τα trojan του (VBScript-ActiveX) και τα spam pop-up του, και τα κινούμενα title bars και status bars, και χωρίς tabs και χωρίς πλήρη υποστήριξη όλων των παγκόσμιων standards (HTML, CSS, XML, JAVA κλπ.).

Δεν το νομιζω σε φιλε ,απλα ειναι οντως πιο αργος,(τωρα που το μετραω επιτηδες ),κανει 5 δευτερολεπτα πιο πολυ να ανοιξει την σελιδα www.adslgr.com.
Μονο ο opera που δοκιμαζω τωρα μαλιστα ειναι πολυ πιο γρηγορος

@ ADSLgr.com All rights reserved.