PDA

Επιστροφή στο Forum : Youtube



liaguras
10-02-12, 01:47
Σας λύθηκε το προβλημα με το youtube? Εμένα συνεχίζει εδώ και πάρα πολύ καιρό να παίζει μια χαρά κάποια βίντεο και σε κάποια άλλα κολλάει.Αν κάνω refresh τις περισσότερες φορές θα παίξει κανονικά.Τους είχα πάρει τηλ. αλλά δεν έχει λυθεί το θέμα.Έχω κοιτάξει και με άλλους dns αλλά τπτ.Τα στατιστικά της γραμμής είναι μια χαρά και δεν έχω πουθένα αλλού πρόβλημα.

jonkyr
10-02-12, 12:24
Καλημερα και συγγνωμη για το hijacking του θεματος, αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο.

Ενδιαφερομαι για το ενδεχομενο αλλαγης παροχου απο 4νετ σε γουιντ και ημουν ετοιμος να προχωρησω, αλλα με "παγωσε" λιγο το θεμα του youtube. Ο λογος; Η συζυγος ασχολειται αρκετα με αυτο και δε θελω να της χαλασω τη μονη διασκεδαση που εχει αν τυχον υπαρχουν προβληματα.

Ενας ευγενικοτατος συμφορουμιτης μού απαντησε σε καποια ερωτηματα που ειχα, αλλα θα ηθελα να μαθω κι απο αλλους χρηστες (συνοπτικα) τι προβλημα υπαρχει διοτι στην αναζητηση μου στο φορουμ δεν εβγαλα ακριβες συμπερασμα. Ειναι η ταχυτητα; Δεν φορτωνουν τα βιντεο; Δεν μπορεις να τα δεις; Ειναι θεμα ρουτερ ή περιοχής ή γραμμης; Υπαρχει απαντηση απο την εταιρεία; Προφανως δεν συμβαινει σε ολα (κρινοντας απο το παραπανω ποστ);

Ευχαριστω και συγγνωμη παλι απο τον λιαγουρα για το hijacking.

alex24
10-02-12, 13:08
Eγω παντως δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα στο youtube ακομα και σε 1080.Το μονο που με πειραξε ειναι η πτωση της ταχυτητας απο 9200 σε 8700 αλλα δεν ειναι και κατι τοσο τραγικο

liaguras
10-02-12, 20:30
Είχα δει κάποια θέματα και θεώρησα ότι το είχαν και άλλοι αυτό το πρόβλημα.Δεν έχω κάποιο παράπονο από τις υπηρεσίες της wind,εκτός από αυτό με κάποια βίντεο στο youtube(κάποιες ώρες),που από ότι φαίνεται δεν το έχουν άλλοι ή τους λύθηκε.Δεν είναι πρόβλημα ταχύτητας.Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι.Θα επικοινωνήσω πάλι μαζί τους.

djpar
12-02-12, 18:42
Εμένα έχει φτιάξει αρκετά μπορώ να πω αν και παλιά δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα τώρα μπορώ να πω ότι δεν βλέπω καν πρόβλημα

christakoss
13-02-12, 11:26
Όταν κολλάνε τα βίντεο δείτε τι ip έχετε..Aν έχετε της μορφής 109.χχχ.χχχ. κάντε restarts τον ρούτερ και προσπαθήστε να πάρετε ip της μορφής 79.χχχ.Αναμένουμε αποτελέσματα

wright
14-02-12, 17:07
Πρώτη μέρα ενεργοποίησης της γραμμής. Youtube βιντεάκια ακόμα και σε 1080p χωρίς πρόβλημα.

JohnPro
14-02-12, 18:15
Γενικα το youtube τωρα τελευταια τα ψιλοπαιζει.... Δοκιμαστε και το www.youtube.com/html5... Φορτωνει πιο γρηγορα... Το αν υποστηριζεται απο το συστημα σας, θα το δειτε στην συγκεκριμενη ιστοσελιδα...

customer
01-04-12, 00:35
Προβλημα youtube. Αλλοτε κολαει, αλλοτε εχει χαμηλες ταχυτητες, και στους τρεις υπολογιστες.
Το ρουτερ συνδεεται πολυ ψηλα, τα speed test ειναι τελεια αλλα το youtube δεν θελει.........
Οχι δλδ οτι με κόνεξ ηταν πολυ καλυτερα, αλλα τωρα πια μας εχει σπασει τα @@

customer
04-04-12, 19:18
Προβλημα youtube. Αλλοτε κολαει, αλλοτε εχει χαμηλες ταχυτητες, και στους τρεις υπολογιστες.
Το ρουτερ συνδεεται πολυ ψηλα, τα speed test ειναι τελεια αλλα το youtube δεν θελει.........
Οχι δλδ οτι με κόνεξ ηταν πολυ καλυτερα, αλλα τωρα πια μας εχει σπασει τα @@

Με αλλαγη του παλιου ρουτερ σε ΖΤΕ, δεν υπαρχει πλεον κανενα
προβλημα και σε youtube. Παει σφαιρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.