PDA

Επιστροφή στο Forum : OTENET, δίοδος, antivirus



capricorn
13-11-06, 15:53
πριν απο λίγο με πήραν τηλέφωνο απο οτενετ. μου έδωσαν κωδικούς πρόσβασεις και απολαμαβάνω την πλασματική ταχύτητα των 768. το antivirus της οτενετ δεν σκοπεύω να το ενεργοποιήσω γιατί ήδη χρησιμοποιώ κάποιο άλλο εδώ και πολύ καιρό!

λοιπόν, απο τότε που μπήκα στο ιντερνετ μέσω της οτενετ (εδω και 30 λεπτά) έχω δεχθεί τουλάχιστον 5-6 επιθέσεις απο virus & worms

απο το 8011135555 λένε ότι είναι σύμπτωση (εδώ και ενάμισι χρόνο το αντιοιικό μου είχε βγάλει ανάλογο παράθυρο 1-2 λέγοντας μου οτι είχα δεχθεί επίθεση) και οτι φταίνε ta site ατα οποία μπαίνω!


:hmm: :hmm: :hmm:

sdikr
13-11-06, 19:12
Μονο που εσύ μπαίνεις μεσω του δικτύου του ΕΔΕΤ και όχι της Οτενετ (σε επίπεδο ip)

capricorn
14-11-06, 00:01
ωραία! τώρα τι κάνω? μπορώ να κάνω τίποτε?
ευχαριστώ

MarkKnopfler
20-11-06, 22:20
Δεν νομίζω έχει σχέση το δίοδος με τις επιθέσεις που δέχεσαι.Μάλλον τα site που μπαίνεις φταίνε..

capricorn
21-11-06, 15:03
τελικά αυτό συνέβη μόνο τις πρώτες 2 μέρες!
τώρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, πάντως όσο αφορά τιw ιστοσελίδες δε νομίζω να φταίει αυτό γιατί τις ιστοσελίδες αυτές τις επισκέφτομαι πολύ καιρό. site όπως του υποργείου παιδείας, in.gr δε νομίζω να κινδυνεύουνι απο ιους.

stratoss
22-11-06, 01:14
Κατι λιγο afftopic με λιγο ontopic.Ενωειται πως και δεν θα χρησημοποιησεις το antivirus της otenet γιατι αμα περιμενα εγω να βαλω antivirus 80 mb καικα.:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.