PDA

Επιστροφή στο Forum : Τώρα ξεχαστείτε στο Internet με την ησυχία σας! Τρέξτε στα 768 μόνο με €15,40/μήνα.



sdikr
13-11-06, 16:12
Ακόμα χρησιμοποιείτε σύνδεση dial-up ή "Ελεύθερης Πρόσβασης" στο Internet; Μήπως σας έρχονται ανεξέλεγκτοι λογαριασμοί από το ατελείωτο "σερφάρισμα" σας; Επιτέλους, πάρτε τον έλεγχο του λογαριασμού σας. Αλλάξτε τη dial-up σύνδεση που χρησιμοποιείτε σε ADSL και ανεβείτε κατηγορία! Τώρα μπορείτε να τρέχετε με ταχύτητα 768Kbps, γιατί το OTENET OnDSL Kit 768 κοστίζει μόνο €15,40 το μήνα και όλα πληρωμένα!
Το νέο προνομιακό πάγιο το απολαμβάνουν όσοι:

αποκτήσουν το OTENET OnDSL Kit 768 με €82 για τους 4 πρώτους μήνες και μηνιαίο πάγιο (5ο έως και 12ο μήνα) €12,85
ή το OTENET OnDSL Kit Wireless 768 με €129 για τους 4 πρώτους μήνες και μηνιαίο πάγιο (5ο έως και 12ο μήνα) €12,85
αποδεχτούν ως ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες
και προσκομίσουν εκτός από τα διακαιολογητικά ενεργοποίησης του OTENET OnDSL Kit 768 που θα επιλέξουν και μία (1) φωτοτυπία του λογαριασμού ΟΤΕ και της ανάλυσης του όπου εμφανίζονται κλήσεις προς Internet (ΕΠΑΚ ή / και 801 xxxx xxx προς τρίτα δίκτυα), ο οποίος θα έχει ημερομηνία έκδοσης μέσα στο έτος 2006.Η προσφορά ισχύει για νέες πωλήσεις από τις 08/11/2006 έως και τις 30/11/2006 σε όλα τα σημεία πώλησης της OTENET! (http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-ff6d423cf0-10001)
Σημείωση: Η προσφορά αφορά OTENET OnDSL Kit 768 και OTENET OnDSL Kit Wireless 768, είναι προϊόντα αορίστου χρόνου με υποχρεωτική 12μηνη δέσμευση, αρχικό κόστος €82 και €129 αντίστοιχα για τους 4 πρώτους μήνες και μηνιαία χρέωση από τον 5ο έως και 12ο μήνα €12,85. Η χρέωση των €15,40 αφορά τη μέση μηνιαία χρέωση στο σύνολο των 12 μηνών της δέσμευσης για το OTENET OnDSL Kit 768. Ισχύει μόνο για νέες πωλήσεις OTENET OnDSL έως και 30/11/2006.


Σχετικό λινκ (http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/js_panename/individualsoffersinternet?action=portlets.PsmlPortletAction&eventsubmit_doview=9515)

cyberp
13-11-06, 16:36
Για το OTENET OnDSL Kit Wireless 768 βγαίνει 19€/μήνα...

lamesaint
13-11-06, 16:38
ρε μανία με τα 12μηνα!!!!

spirosta
13-11-06, 17:41
ρε μανία με τα 12μηνα!!!!
Αυτός είναι ο στόχος τους
Μόνο έτσι μπορούν να προσφέρουν χαμηλές τιμές και να βγάλουν και καλό κέρδος..

alwaysalone
13-11-06, 22:07
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.. (Ψιλοαντιγραφή απο forthnet, η απόσυρση λογαριασμων dial-up, σε πιο ανταγωνιστική μορφή ομως..)

Ετσι λενε παντα, "ισχύει για νέες πωλήσεις", σύντομα ομως θα το κανουν και για τους παλιους συνδρομητες με Bundle νέα 12μηνη δέσμευση..

TassosK
14-11-06, 16:45
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.. (Ψιλοαντιγραφή απο forthnet, η απόσυρση λογαριασμων dial-up, σε πιο ανταγωνιστική μορφή ομως..)

Ετσι λενε παντα, "ισχύει για νέες πωλήσεις", σύντομα ομως θα το κανουν και για τους παλιους συνδρομητες με Bundle νέα 12μηνη δέσμευση..

Το εκανα και τι καταλαβα?....

Spanos
14-11-06, 16:54
Με 15€ για 768 + το router που πρέπει να αγοράσεις + συν το πάγιο του ΟΤΕ για PSTN/ISDN γραμμή....τι λένε ρε...:down:

Με τα ίδια λεφτά βάζεις 4Mbps πλέον...

sdikr
14-11-06, 17:10
Με 15€ για 768 + το router που πρέπει να αγοράσεις + συν το πάγιο του ΟΤΕ για PSTN/ISDN γραμμή....τι λένε ρε...:down:

Με τα ίδια λεφτά βάζεις 4Mbps πλέον...

Εγώ πάντως δεν βάζω οπώς και αρκετοί άλλοι Ελλήνες χρήστες μιας και ακόμα δεν υπάρχει κάλυψη
;)

Spanos
14-11-06, 17:12
Nαι αλλα και αρκετοί έλληνες δεν μπορούν να βάλουν την προσφορά της Otenet....λήγει στις 30/11 και μονο για νέες πωλήσεις

;)

ssonic
14-11-06, 17:14
Ναι, αλλά και αρκετοί άλλοι Έλληνες χρήστες καλύπτονται...

Αλήθεια εσύ θα έβαζες σήμερα 4Mbps αν καλυπτόσουν ή θα έπαιρνες τη συγκεκριμένη προσφορά; Εγώ πάντως σίγουρα το 1ο ;)

sdikr
14-11-06, 17:20
Ναι, αλλά και αρκετοί άλλοι Έλληνες χρήστες καλύπτονται...

Αλήθεια εσύ θα έβαζες σήμερα 4Mbps αν καλυπτόσουν ή θα έπαιρνες τη συγκεκριμένη προσφορά; Εγώ πάντως σίγουρα το 1ο ;)

Πολλά αν ;)

αν καλυπτόμουν, και αν υπήρχαν πόρτες, και αν δούλευε καλά και αν ερχόταν το κουριερ,
Οπότε αν καλυπτόμουνα ίσως τότε να υπήρχε καλύτερη προσφορά

ssonic
14-11-06, 17:36
Δηλαδή ο ΟΤΕ περιμένει να καλύψει κάποιος το κέντρο ΣΟΥ για να κάνει καλύτερη και ανταγωνιστικότερη προσφορά; :rofl:

alwaysalone
14-11-06, 21:05
Με 15€ για 768 + το router που πρέπει να αγοράσεις + συν το πάγιο του ΟΤΕ για PSTN/ISDN γραμμή....τι λένε ρε...:down:

Με τα ίδια λεφτά βάζεις 4Mbps πλέον...

Για νεους πελάτες ίσως να ειναι ετσι. (Δηλαδη να μη πολυσυμφέρει.

Για παλιούς πελατες -που λογικά θα το κάνουν-, θα ειναι 12,85 με 12μηνη δέσμευση. Επειδη το μείον 50% μεχρι το Φλεβάρη θα'χει λήξει, εαν το κανουν τότε για παλιούς πελατες περίπου 12 ευρω ολα μεσα για 768 -12μηνη δεσμευση, εγώ θα το κανω μιας και:

1)Δεν εχω το max της ταχύτητάς μου και αρα δεν υπάρχει περιπτωση να προχωρήσω σε αναβάθμιση

2)Δεν παω σε άλλο πάροχο αφου ακομα ειναι σε πειραματικό στάδιο και δε θελω να τραβαω τα μαλλιά μου

3) 12,85 ολα μεσα για 768, νομιζω πως δεν προσφέρει κανεις. :) Βεβαια καλό θα ήταν να μην υπαρχει η 12μηνη δέσμευση, αλλα αφου ετσι μπορείς να εξασφαλίσεις καλη τιμή.. Ελπιζω στο μελλον να αλλάξει αυτο.

(Αν και δυσκολο, μιας και ακομα και σε εποχη dial-up προπληρώναμε συνδρομές για να έχουμε καλυτερη τιμη).

Αλλά στο help desk εξακολουθούν να μή ξερουν τί τους γίνεται, πιθανόν χωρίς δική τους ευθύνη βεβαια. Μπάχαλο, οχι ομως χειρότερο απο αυτο της Τελλας, που είχα παλιά.

Το πάγιο pstn/isdn πράγματι ειναι βαρύ. Οπως και η φραγη. Πληρώνω περιπου 100 ευρω το δίμηνο και απο αυτα λιγότερα απο 7-8 ευρω αφορουν κλησεις απο το σταθερο.. Ολα τα άλλα παγια. :down:

Spanos
14-11-06, 21:09
Για νεους πελάτες ίσως να ειναι ετσι. (Δηλαδη να μη πολυσυμφέρει.

Για παλιούς πελατες -που λογικά θα το κάνουν-, θα ειναι 12,85 με 12μηνη δέσμευση.

Δεν είναι για παλιούς πελάτες, μονο για νέες ενεργοποιήσεις και μέχρι 30/11

alwaysalone
14-11-06, 21:15
Δεν είναι για παλιούς πελάτες, μονο για νέες ενεργοποιήσεις και μέχρι 30/11

Ναι, λεω υποθετικά εαν το κανουν και για παλιους πελατες, θα συμφερει. (Σε ολες τι προσφορες εως τωρα, μετα απο λιγο το έκαναν και για παλιούς. Με εξαίρεση αυτο με το -50%)

sdikr
14-11-06, 22:31
Δηλαδή ο ΟΤΕ περιμένει να καλύψει κάποιος το κέντρο ΣΟΥ για να κάνει καλύτερη και ανταγωνιστικότερη προσφορά; :rofl:

o OTE είναι υποχρεωμένος να περιμένει, μιας και αν θα κάνει αυτός προσφορά τότε όλοι οι άλλοι θα του ζητήσουν χονδρική,

Στην τελική εσυ που έχεις δυνάτοτητα για να πάς στα 4, γιατί δεν πας;

limo
14-11-06, 22:58
Η προσφορά είναι σαν να πληρώνεις 30 ευρώ για ενεργοποίηση και εξοπλισμό και μετά 12,85 το μήνα δηλαδή περίπου 0.4 ευρώ τη μέρα. Ο χρήστης dialup πληρώνει τόσο για μία και μόνο ώρα σύνδεσης τη μέρα ακόμα και αν έχει δωρεάν πρόσβαση από κάπου, πχ δικηγόροι κλπ. Πολλοί ακόμα έχουν dialup αορίστου η μπαίνουν με κάρτα. Δεν πρόκειται τα επόμενα δύο χρόνια να υπάρξει φτηνότερη απεριόριστη πρόσβαση απο 12,85. Δεν υπάρχει αγορά για κάτι τέτοιο και είναι εξαιρετικά δύσκολο για λόγους κόστους υποδομής. Υποθέτω ότι θα γίνει χαμός με τις αιτήσεις.

limo
14-11-06, 23:11
Με 15€ για 768 + το router που πρέπει να αγοράσεις + συν το πάγιο του ΟΤΕ για PSTN/ISDN γραμμή....τι λένε ρε...:down:

Με τα ίδια λεφτά βάζεις 4Mbps πλέον...

Πάγιο ΟΤΕ πληρώνεις ήδη αφού έχεις dialup και τηλέφωνο. Δε θα βάλεις νέα γραμμή για το DSL.

Σου δίνουν το κουτί που πήραμε με την προσφόρα του 1mbit. Το Sagem είναι μια χαρά για 2mbit αντίθετα με ότι ακούγεται από τους άσχετους. Αν δε δουλεύει σωστά τότε είναι προβληματικό το USB της motherboard και η παροχή ρεύματος που δίνει ή φταίει το τροφοδοτικό του PC. Στο ίδιο μηχάνημα υποθέτω ότι θα έχουν πρόβλημα και πολλοί δίσκοι 2.5" αν τους βάλεις σε κουτί USB και θα υπάρχουν και άλλα προβλήματα. Εγώ διαπίστωσα ότι πολλά modems που συνδέονται με ethernet έχουν προβλήματα που δεν τα έχει το Sagem του πακέτου, πx τα modem της intracom που έδινε ο ΟΤΕ παλιότερα όταν δουλεύουν σε γραμμή 2mbit κάτω από μεγάλο φόρτο.

Που δίνουν 4mbit me 12,85 το μήνα να πάμε να πάρουμε; :)

Spanos
14-11-06, 23:31
Πάγιο ΟΤΕ πληρώνεις ήδη αφού έχεις dialup και τηλέφωνο. Δε θα βάλεις νέα γραμμή για το DSL.

Ποιός σου είπε οτι δεν μπορώ να βάλω νέα γραμμή με PSTN τηλεφωνία και 4Mbps ADSL ή οτι δεν υπάρχουν γραμμές με σκέτο ADSL (Vivodi Full LLU)
Περισσότερα εδω http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=364&lang=2

Ήδη έχω κάνει παραγγελία, μας έχουν σπάσει λίγο τα νέυρα αλλα που θα πάει θα τα καταφέρουμε.




Σου δίνουν το κουτί που πήραμε με την προσφόρα του 1mbit. Το Sagem είναι μια χαρά για 2mbit αντίθετα με ότι ακούγεται από τους άσχετους. Αν δε δουλεύει σωστά τότε είναι προβληματικό το USB της motherboard και η παροχή ρεύματος που δίνει ή φταίει το τροφοδοτικό του PC. Στο ίδιο μηχάνημα υποθέτω ότι θα έχουν πρόβλημα και πολλοί δίσκοι 2.5" αν τους βάλεις σε κουτί USB και θα υπάρχουν και άλλα προβλήματα. Εγώ διαπίστωσα ότι πολλά modems που συνδέονται με ethernet έχουν προβλήματα που δεν τα έχει το Sagem του πακέτου, πx τα modem της intracom που έδινε ο ΟΤΕ παλιότερα όταν δουλεύουν σε γραμμή 2mbit κάτω από μεγάλο φόρτο.

Που δίνουν 4mbit me 12,85 το μήνα να πάμε να πάρουμε; :)


Δηλαδή όλοι αυτοί που φωνάζουν χρόνια εδω μέσα οχι στα USB modem είναι άσχετοι και εσύ που είσαι ο σχετικός μας λές οτι πρέπει να έχουμε super μητρική και ουάου τροφοδοτικό 600W για να παίξει το Sagem USB απροβληματιστα.

Tα USB modem είναι γνωστό οτι προκαλούν προβλήματα, φορτώνουν την CPU με κύκλους για το enscapulation, πιάνουν μικρότερες ταχύτητες, δημιουργούν lag όταν η CPU σου είναι ηδη φορτωμένη απο άλλες εφαρμογές, δεν παρέχουν καμμία ασφάλεια firewall, φορτώνεις ακόμα πιο πολύ την CPU γιατί το software firewall έχει να κάνει με χιλιάδες πακέτα που πέφτουν πάνω του, δεν είναι always on και πρέπει να κάνεις εικονίδιο σύνδεσης ενώ δεν μπορείς να συνδέσεις συσκευές VoIP και παίζεις με software, δεν μπορείς να μοιράσεις την σύνδεση σε πολλά PC.

Δε μίλησε κανείς για router της Intracom, μιλάμε για σοβαρά router και οχι hardware για τον σκουπιδοφάγο



Που δίνουν 4mbit me 12,85 το μήνα να πάμε να πάρουμε; :)

Aυτό που παράγγειλα έχουν 15€ τα 4Mbps αν υπολογίσεις οτι με 30€ είναι και τη τηλεφωνία και το ADSL (γραμμή+internet access)

limo
15-11-06, 00:15
Στο USB επέτρεψέ μου να έχω γνώμη. Ασχολούμαι δύο χρόνια περίπου με industrial κάμερες που κάνουν streaming μέσω USB, Firewire και ethernet και έχω κάνει πολλές συγκρίσεις και μετρήσεις. Είναι θέμα τροφοδοσίας και υλοποίησης controller. Το αντίστοιχο συμβαίνει και σε άλλους controller, πχ οι ethernet intel βγάζουν σχεδόν την ονομαστική με αστεία χρήση CPU, πράγμα που δεν αληθεύει με άλλους. Το SAGEM δουλεύει άψογα σε intel 875 me antec 550watt όπως και σε όλα τα φορητά μου. Asus, Sony και HP. Στο via του γείτονα με το τροφοδοτικό μ'έκαψες δεν ξεκινάει ο 80ρης 2.5" που έχω γιατί δεν υπάρχει αρκετό ρεύμα και το SAGEM κρεμάει κάθε λίγο. Υπάρχει θέμα ποιότητας. Με την ξεχωριστή τροφοδοσία του ethernet router αυτό παρακάμπτεται. Ίσως να γίνεται το ίδιο και με ένα καλό powered USB HUB. Τα USB modem πάντως είναι συνήθως σύγχρονες σχεδιάσεις με πολύ καλό DSP. Μην τα θεωρείς απαραίτητα υποδεέστερα. Πιάνουν τις ίδιες ταχύτητες στον ίδιο φόρτο αν είναι καλής ποιότητας. Ένα software firewall δεν κοστίζει τόσο πολύ σε ένα σύγχρονο pc και έχει απείρως περισσότερες δυνατότητες διαχείρησης και ενημέρωσης του χρήστη. Τα USB modem γίνονται always on πανεύκολα. Βάζεις αυτόματη επανασύνδεση σε μισό λεπτό και rasdial σε ένα αρχείο ΒΑΤ στο startup. Μπορείς επίσης να μοιράσεις τη σύνδεση με άλλους υπολογιστές αν ένας υπολογιστής μένει ανοικτός, όπως μπορείς και με ένα απλο 56k modem.

limo
15-11-06, 00:24
Αυτό το πακέτο για το οποίο μιλάς είναι 47 ευρώ το μήνα. Δηλαδή περίπου όσο πληρώνω πάγια τηλεφωνίας και σύνδεση 2mbit ston OTE κάθε μήνα. Δηλαδή πληρώνεις τα διπλά από ότι κοστίζει η η νέα προσφορά για DSL. Δεν είναι κορoιδία να λένε από κάτω ότι δεν έχει πάγια? 20 για το το τηλέφωνο και 27 για το DSL γυρίζει. Τιμές ΟΤΕ δηλαδή, απλά παίρνεις παραπάνω ταχύτητα επειδή τους δίνεις κέρδος και από τις υπηρεσίες τηλεφωνίας.

χμ, για περίμενε:

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=384&lang=2

2 ευρώ την ώρα και μέγιστο 80,86 το δίμηνο δηλαδή 40 το μήνα; Χρονοχρέωση;! Και αυτά που πληρώνεις στα 47 το μήνα τι είναι δηλαδή? Άλλο πακέτο;

"Προσοχή: όσον αφορά στην χρονοχρέωση ADSL πρόσβασης στο Internet, η χρέωση εφαρμόζεται για όσο διάστημα είναι ενεργή η ADSL σύνδεση και όχι για όσο ενεργός ο Η/Υ ή η εφαρμογή περιήγησης (Web browser, π.χ. Internet Explorer).
Επειδή η ADSL παρέχει μόνιμη σύνδεση (always on), θα πρέπει να διακόπτετε την σύνδεση για όσο διάστημα δεν χρησιμοποιείτε το Internet, ώστε να αποφύγετε περιττές χρεώσεις.
Αυτό επιτυγχάνεται είτε μέσω της εφαρμογής διαχείρισης του ADSL εξοπλισμού σας, είτε απλά με την διακοπή της τροφοδοσίας του ηλεκτρικού ρεύματος (κουμπί On/Off ή αποσύνδεση πρίζας).
Για μεγαλύτερη ευκολία και σιγουριά σας προτείνουμε να διακόπτετε την τροφοδοσία του ηλεκτρικού ρεύματος."

EDIT2: Τελικά είναι τρία πακέτα. Το απεριόριστο έχει 47 και δωρεάν τηλεφωνία στα σταθερά. Υπάρχει και με 30 ευρώ και ενα αλλο με χρονοχρέωση στο DSL. Είναι πολλα τα πακετα και λίγο μπερδεμένα:)

Spanos
15-11-06, 00:50
Αnyway γούστα είναι αυτά περι USB. Το link που σου έδωσα είναι αλλο πακέτο και τα πακέτα είναι τρία οχι δύο.

Crosstalk
15-11-06, 01:10
Αποτι καταλαβαινω ο Spanos προσπαθει να συγκρινει το μεγαλο πακετο με την προσφορα του ΟΤΕ. Αμεσα συγκρισιμα μπορει να εινια μονο το μεσαιο πακετο της Τελλας (29,95€/μηνα) με 4Mbps και τηλεφωνια με "παραδοσιακή" χρονοχρεωση. Η αντιστοιχη τιμή για τηλεφωνια απο ΟΤΕ και 768 προσφορά ειναι 12,85+14,75 = 27,6€/μήνα.

Spanos
15-11-06, 01:25
Crosstalk συκγρίνω το Zisto DSL με τα 29.95€ (χωρίς την απεριόριστη ομιλία), ενώ υπάρχει και το πακέτο της Vivodi "Telefonet" το οποίο με 17.85 ή 29.75€ το μήνα έχει τηλεφωνο με 2 νούμερα, ανάλογα την ταχύτητα και τον δωρεάν χρόνο ομιλίας.

http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12

Tέλος πάντων κάτι πρέπει να κάνει ο ΟΤΕ με τις υπηρεσίες του και να προσφέρει καλύτερα πακέτα. Το θέμα δεν είναι επειδή οι αλλοι δεν καλύπτουν ολη την Ελλάδα να μας τσεκουρώνει ο ΟΤΕ μονοπωλιακά. Εγω τόσα χρόνια ΟΤΕ έχω, με τον ΟΤΕ μεγάλωσα :cry: αλλα λυπάμαι αυτοί με διώχνουν. Δεν είμαι χαζός να κάτσω να πληρώνω ενώ μπορώ να έχω κάτι περισσότερο στα ίδια λεφτά.

Crosstalk
15-11-06, 01:31
Crosstalk συκγρίνω το Zisto DSL με τα 29.95€ (χωρίς την απεριόριστη ομιλία)

Αυτο ακριβως λεω!Απλα το ειπα επειδη ειδα οτι ο limo μπερδευτηκε και αναφεροταν στο 26,95 και 46,95!

limo
15-11-06, 02:06
Αυτό με την κανονική τηλεφωνία φτηνό φαίνεται. Αλλά είναι ΟΚ σαν τηλεφωνία? Τουλάχιστον με τον ΟΤΕ ξέρω ότι θα δουλεύει το τηλέφωνο πάντα. Με δύο από τους providers σταθερής είχα προβλήματα και το γύρισα σε ΟΤΕ πάλι.

Crosstalk
15-11-06, 10:52
Αυτό με την κανονική τηλεφωνία φτηνό φαίνεται. Αλλά είναι ΟΚ σαν τηλεφωνία? Τουλάχιστον με τον ΟΤΕ ξέρω ότι θα δουλεύει το τηλέφωνο πάντα. Με δύο από τους providers σταθερής είχα προβλήματα και το γύρισα σε ΟΤΕ πάλι.

Σε κανα 6μηνο που θα εχει καποιες δεκαδες χιλιαδες χρηστες θα εχουμε και τις πρωτες αξιοπιστες εντυπωσεις!

ssonic
15-11-06, 11:49
o OTE είναι υποχρεωμένος να περιμένει, μιας και αν θα κάνει αυτός προσφορά τότε όλοι οι άλλοι θα του ζητήσουν χονδρική,

Στην τελική εσυ που έχεις δυνάτοτητα για να πάς στα 4, γιατί δεν πας;

Γιατί ζήτησε κανείς χονδρική για τις κάτω του κόστους χονδρικής προσφορές του Conn-X που είχε μέχρι τον Οκτώβριο; Στην τελική όλοι όσοι πουλάνε χονδρική χάνουν; Αν είναι τότε να καταργήσουμε το χονδρεμπόριο...

Εγώ με δυνατότητα για 4Mbps πάω χαλαρά. Το έγραψα άλλωστε. Εσύ δεν απάντησες όμως :whistle:

alexkour
15-11-06, 23:36
Με 15€ για 768 + το router που πρέπει να αγοράσεις + συν το πάγιο του ΟΤΕ για PSTN/ISDN γραμμή....τι λένε ρε...:down:
Με τα ίδια λεφτά βάζεις 4Mbps πλέον...


Μεταφέρω απο την Πιο πανω ανακοινωση
Τώρα μπορείτε να τρέχετε με ταχύτητα 768Kbps, γιατί το OTENET OnDSL Kit 768 κοστίζει μόνο ¤15,40 το μήνα και όλα πληρωμένα

Εκτός βεβαια του router "Νομιζω"

Spanos
15-11-06, 23:58
Eννοεί το πάγιο της Adsl γραμμής και οχι της Pstn/isdn

union1
15-11-06, 23:59
Πολλά αν ;)

αν καλυπτόμουν, και αν υπήρχαν πόρτες, και αν δούλευε καλά και αν ερχόταν το κουριερ,
Οπότε αν καλυπτόμουνα ίσως τότε να υπήρχε καλύτερη προσφορά

Υπαρχει μια ελληνικη παροιμια Οσα δεν ποιανει η αλεπου τα κανει ....κρεμασταρια!!!!:whistle:

sdikr
16-11-06, 00:01
Υπαρχει μια ελληνικη παροιμια Οσα δεν ποιανει η αλεπου τα κανει ....κρεμασταρια!!!!:whistle:


Ακριβώς αυτό κάνουν οι εναλακτικοι ;)

ssonic
16-11-06, 11:14
Μάλλον η παροιμία που θα ταίριαζε ακόμα καλύτερα στις απαντήσεις του sdikr σε αυτό το θέμα είναι το «Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα» :lol:

alexkour
17-11-06, 23:41
Eννοεί το πάγιο της Adsl γραμμής και οχι της Pstn/isdn

Σωστά και εγώ αυτό εννοούσα

asfalis
27-11-06, 17:12
Εμένα επαρχιώτη γαρ.... χωρίς zisto και χωρίς να με αγγίζουν οι μεγαλεπήβολες ιδέες και τα μακρινά χρονοδιαγράμματα από εναλλακτικούς ... με καλύπτει αυτή η προσφορά (κουράστηκα εξάλλου και με την forthnet). Αυτό που με χαλάει βέβαια είναι το συγκεκριμένο modem που λέτε ότι συνοδεύει το "πακέτο".
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το speedtouch 530i (που ήδη έχω) αντί του modem που συνοδεύει το πακέτο OnDSLKit? :hmm:

RyDeR
27-11-06, 17:15
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορώ να χρησιμοποιήσω το speedtouch 530i (που ήδη έχω) αντί του modem που συνοδεύει το πακέτο OnDSLKit? :hmm:

Βεβαίως, το sagem το κρατάς για καβάτζα...;)

kirilos2000
28-11-06, 03:01
Υπαρχει μια ελληνικη παροιμια Οσα δεν ποιανει η αλεπου τα κανει ....κρεμασταρια!!!!:whistle:

και μια άλλη που λέει όσα δεν φτάνει η αλεπού τα ... φτάνει η καμηλοπάρδαλη...:rofl:

asfalis
29-11-06, 17:49
Έχω ήδη γραμμή dsl στο ονομά μου ... δεν νομίζω να κάνουν καμιά π@π@ριά και να μου την κόψουν και μετά από x,y,z μέρες να μου την ξανασυνδέσουν με το συγκεκριμένο πακέτο ? ........... Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία σ' αυτό ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.