PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με router D-Link 2640B



TassosK
20-02-12, 17:53
Καλησπερα, αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το εν λογω router. Κανω κανονικα ολες τις ρυθμισεις αλλα δεν αναβοσβηνει το DSL και κατα συνεπεια δεν εχω συνδεση:angryr::angryr::angryr:

JohnPro
20-02-12, 18:26
Τι να σου πω ρε φιλε... Το username και το password ειναι σωστα? Πηρες τηλεφωνο τον ΟΤΕ?

........Auto merged post: JohnPro πρόσθεσε 0 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εμενα με την on telecoms μια χαρα ειναι...

emeliss
20-02-12, 18:53
Το ρούτερ του ΟΤΕ παίζει;

TassosK
20-02-12, 18:56
Το ρούτερ του ΟΤΕ παίζει;

ναι παιζει και ειναι sagem

emeliss
20-02-12, 19:03
Οπότε έλεγχεις αν το ρούτερ είναι pstn/isdn ανάλογα με την γραμμή σου, αν είναι το καλώδιο του προς την πρίζα ok, αν έχει ρύθμιση για auto connect / nailed up connection.

TassosK
20-02-12, 20:04
Οπότε έλεγχεις αν το ρούτερ είναι pstn/isdn ανάλογα με την γραμμή σου, αν είναι το καλώδιο του προς την πρίζα ok, αν έχει ρύθμιση για auto connect / nailed up connection.

και το router και η γραμμη ειναι pstn

karetsos
20-02-12, 20:16
το πας πίσω από εκεί που το πήρες, αφού δε συγχρονίζει...

TassosK
20-02-12, 20:18
το πας πίσω από εκεί που το πήρες, αφού δε συγχρονίζει...

εν υπαρχει σωτηρια;

proffessor_x
20-02-12, 20:44
Αν έχεις Pstn και είναι και το ρουτερ pstn και δεν συγχρονιζει και το παλιο το sagem παίζει κανονικά το πας πίσω και το αλλάζεις δεν υπάρχει σωτηρία δυστυχώς! Άστο και κατευθείαν χωρίς σπλιτερ/φίλτρα κάνε και κάνενα ρεσετ αλλά δεν νομίζω να γλιτώσεις.

TassosK
20-02-12, 21:29
Αν έχεις Pstn και είναι και το ρουτερ pstn και δεν συγχρονιζει και το παλιο το sagem παίζει κανονικά το πας πίσω και το αλλάζεις δεν υπάρχει σωτηρία δυστυχώς! Άστο και κατευθείαν χωρίς σπλιτερ/φίλτρα κάνε και κάνενα ρεσετ αλλά δεν νομίζω να γλιτώσεις.

οκ ευχαριστω. ερωτηση: αν παρω αλλο ρουτερ θα εχωπαλι προβλημα η εχω προβλημα μονο με το συγκεκριμενο μοντελο;

Aprilia Caponord
21-02-12, 23:07
Δοκιμασε μηπως ειναι λαθος τα VP/VC και για αυτο δεν σου συγχρονιζει. Default 8/35

TassosK
22-02-12, 14:36
Δοκιμασε μηπως ειναι λαθος τα VP/VC και για αυτο δεν σου συγχρονιζει. Default 8/35

δεν ειναι λαθος. 8/35 το ειχα

proffessor_x
22-02-12, 17:23
οκ ευχαριστω. ερωτηση: αν παρω αλλο ρουτερ θα εχωπαλι προβλημα η εχω προβλημα μονο με το συγκεκριμενο μοντελο;

Αν με το sagem εχεις ιντερνετ αλλα το dlink δεν συγχρονιζει τοτε ειναι θεμα ρουτερ οχι γραμμης, λογικα αν παρεις αλλο και ειναι pstn οπως ειναι και η γραμμη σου θα λειτουργει κανονικα δηλαδη θα συγχρονιζει και απλα θα βαλεις username password.

TassosK
22-02-12, 19:53
Αν με το sagem εχεις ιντερνετ αλλα το dlink δεν συγχρονιζει τοτε ειναι θεμα ρουτερ οχι γραμμης, λογικα αν παρεις αλλο και ειναι pstn οπως ειναι και η γραμμη σου θα λειτουργει κανονικα δηλαδη θα συγχρονιζει και απλα θα βαλεις username password.

προτεινεις να αποφυγω dlink;

JohnPro
22-02-12, 20:50
Οχι... Τα dlink ειναι πολυ καλα ρουτερ. Απλα σου ετυχε...

proffessor_x
22-02-12, 21:20
Από του ΟΤΕ ειναι πολύ καλύτερα απλά ήσουν άτυχος.

JohnPro
22-02-12, 22:39
Από του ΟΤΕ ειναι πολύ καλύτερα απλά ήσουν άτυχος.

:oneup::oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.