PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακούω την φωνή μου στο τηλέφωνο



lehrer
27-02-12, 09:14
Χρόνια Πολλά σε όλους!

Τις τελευταίες μέρες ακούω την φωνή μου στο τηλέφωνο. Χρησιμοποιώ ένα ασύρματο Panasonic. Επίσης την ώρα που μιλάω εγώ υπάρχει κάτι σαν φύσημα. Την ώρα που μιλάει ο συνομιλητής δεν ακούγεται αυτό. Το έχω παρατηρήσει σε κλήσεις προς ΟΤΕ, cyta και εξωτερικό. Πως μπορεί να λυθεί αυτό;

vaggoulas
27-02-12, 14:02
Άλλη συσκευή.

nickaros
27-02-12, 15:37
Χρόνια Πολλά σε όλους!

Τις τελευταίες μέρες ακούω την φωνή μου στο τηλέφωνο. Χρησιμοποιώ ένα ασύρματο Panasonic. Επίσης την ώρα που μιλάω εγώ υπάρχει κάτι σαν φύσημα. Την ώρα που μιλάει ο συνομιλητής δεν ακούγεται αυτό. Το έχω παρατηρήσει σε κλήσεις προς ΟΤΕ, cyta και εξωτερικό. Πως μπορεί να λυθεί αυτό;

Μηπως εχεις voip τηλεφωνια, σε τετοια περιπτωση μπορει να φταει το ρουτερ. καλου κακου δοκιμασε ακομα μια συσκευη.

lehrer
27-02-12, 16:02
Μηπως εχεις voip τηλεφωνια, σε τετοια περιπτωση μπορει να φταει το ρουτερ. καλου κακου δοκιμασε ακομα μια συσκευη.
Το τηλέφωνο είναι POTS. Τη συσκευή την έχω δυο βδομάδες. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να δοκιμάσω με ενσύρματη συσκευή και να αλλάξω το φίλτρο. Το δεύτερο το έκανα. Θα δοκιμάσω και άλλη συσκευή από αύριο και βλέπουμε. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά όταν το κάνει είναι πολύ ενοχλητικό.

dkmaster
27-02-12, 16:53
Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το wlan στο ρούτερ σου. Μπορεί να έχεις παρεμβολές στο ασύρματο τηλέφωνο.

KYNIGOS
02-03-12, 14:24
Άλλη συσκευή.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

lehrer
02-03-12, 14:26
Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή φίλτρου και χαμηλότερη ένταση στο ακουστικό. Συσκευή δεν χρειάστηκε να αλλάξω. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.