PDA

Επιστροφή στο Forum : DC++ : Υπάρχει λύση στο "rollback inconsistensy"?



stamiak
03-05-04, 07:18
...ή το κατεβάζουμε από την αρχή? :(

dearpru
03-05-04, 17:22
καλή ερώτηση !
μολις πριν από λίγο μου το έκανε με μια ταινία στο 50% :(
βέβαια είναι μόλις η δεύτερη φορά εδώ και 4 μήνες..

Salvador
03-05-04, 21:53
σκατά!η τελευταια εκδοση το κανει πολυ συχνά.Κατεβασα αρκετα προγραματάκια που κοβουν μπαιτς απο το τελος του αρχειου και καλά για αποφυγει το ρολμπακ.Τπτ δεν εχει γινει.Θυμαμαι ενα avi που δεν ειχα πολα sources ειχα κατεβασει το μισο και μου εβγαζε ρολμπακ.Απο το κοψε κοψε μπαιτ στο τελος το εφθασα καπου στα 30mb .Τελικα το ξανααρχισα απο την αρχη.Βασικα εχω ρυθμισει το ρολμπακ απο τα σετινγκζ του dc++ καπου στο 6000μπαιτ και δεν εχει τυχει ακομα στραβή..Ισως να ειναι και θεμα τυχης,παντως για το ρολμπακ φταιει ο αλλος χρηστης καθως εχει zonealarm και χανονται μπαιτς κτλπ...

Lionheart
03-05-04, 22:05
Οχι απ την αρχή μην ακούω τέτοια,δοκιμάστε το προγραματάκι CutOff(search google)
εμένα μου έλησε πολλά προβλήματα.Αν το αρχείο δεν κατεβένει και μετά το κόψημο των
τελευταίων 4Kb του ερχείου ξαναπροσπαθήστε μέχρι να κατέυει(μια φορα χρειάστικε να κόψω 5 Mb..).

dearpru
03-05-04, 23:54
Lionheart
σου βγάζω το καπέλο !
ξανάρχισα την ταινιούλα κόβωντας 5-6mb με το CutOff,
μίκρο το κακό ! :D

stamiak
04-05-04, 23:57
Ας το δοκιμάσουμε λοιπόν...

Durdyn
05-05-04, 02:32
Το είχα ψάξει κι εγώ το θέμα και από ότι κατάλαβα αυτό το CutOff το λύνει αρκετές φορές το πρόβλημα. Επειδή όμως σε μένα παρουσιαζόταν εντονότατο , σχεδόν στα περισσότερα αρχεία, απλά έβγαλα την 0.401 και έβαλα μια πιο παλιά έκδοση και ηρέμησα.
Δεν ξέρω αλλά έχω ένα κακό προαίσθημα για το DC. Εμένα μου άρεσε γιατί ήταν πανάλαφρο και απλό και τώρα σε κάθε έκδοση βάζουν κάτι παραπάνω για να το γεμίσουν προβλήματα.
Ξέρω ότι οι τελευταίες αλλαγές έγιναν με προοπτική να μπορείς να κατεβάζεις ταυτόχρονα από περισσότερους users αλλά για μένα η τελευταία έκδοση ήταν αποτυχία.

stamiak
05-05-04, 07:33
Ισχύει αυτό που λέει ο "Durdyn"? Δεν έχω δει η "v0.401" να κατεβάζει από ταυτόχρονους users παρόλο που βρίσκω πολλούς με το ίδιο αρχείο.
Υπάρχει κάποιος τρόπος?

Durdyn
05-05-04, 14:36
Δεν είπα αυτό. Είπα οτι οι αλλαγές που έγιναν στην 0.401 (αυτά τα hash tables πώς διάολο τα λένε), έγιναν με την προοπτική να επιτρέπεται το downloading τύπου Kazaa σε επόμενες εκδόσεις.
Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα προς το παρόν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.