PDA

Επιστροφή στο Forum : 1MB ΑΡΥΣ ΕΛΕΟΣ (Please Read!!)



Cyberdemon87
14-11-06, 17:36
Γεια χαρά. Έχοντας μία 384 αορίστου (αυτόματα αναβαθμισμένη σε 768) ΑΡΥΣ από την Vivodi (full/shared llu δεν είναι διαθέσιμη στην περιοχή μου, Βόλος) είπα και εγώ μιας και έπεσαν οι τιμές στα 22 ευρώ της 1ΜΒ να την αναβαθμίσω. Έστειλα λοιπόν τα απαραίτητα στοιχεία του λογαγριασμού μου με e-mail πριν λίγες μέρες στην Vivo για να γίνει η αναβάθμιση. Σήμερα το πρώι λοιπόν βλέπω Connected 1MB. Ωραία λέω και με την μία αρχίζω να τεστάρω ταχύτητες. Η γραμμή απλά σέρνεται, κατεβάζει από 20-50 το δευτερόλεπτο και γενικώς πιάνει απαράδεκτες ταχύτητες. Με την 768 ήμουν πολύ καλύτερα. Ξέρω οτί αυτό δεν ισχύει μόνο για εμένα και οτί και άλλοι συνδρομητές σίγουρα θα έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Σας παρακαλώ όποιος έχει άποψη πάνω στο θέμα και τι θα γίνει ή έστω είναι στην ίδια κατάσταση ας απαντήσει και ας πει την γνώμη του σε αυτό το θέμα γιατί θα τρελαθώ.

Σας ευχαριστώ.

hemlock
14-11-06, 17:38
Ριξε μια ματια στο thread του παροχου σου και θα παρηγορηθεις

Cyberdemon87
14-11-06, 17:40
Μου δίνεις λίγο το link αν μπορείς για να μην ψάχνω;

Και παρακαλώ πολύ τους admins να μην κλειδώσουν αυτό το thread αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο και δεν το είδα γιατί είναι πολύ σημαντικό για εμένα.

Spanos
14-11-06, 17:47
Η Vidodi σου έχει αλλαξει του internet providing (DSLnet) απο 768 σε 1024 ή μονο η γραμμή ΟΤΕ αναβαθμίστηκε;

Cyberdemon87
14-11-06, 17:50
Το πρώτο.

Cyberdemon87
15-11-06, 01:47
Ας ποστάρει όποιος έχει την καλοσύνη για την δική του κατάσταση σε ταχύτητα 1024 ΑΡΥΣ γιατί από το πρωί μέχρι τώρα δεν υπήρξε καμία βελτίωση εδώ πέρα...

player74
15-11-06, 11:14
υπαρχουν ειδη σχετικα νηματα να διαβασεις και να παρεις γνωμες και να συγκρινεις.
και σε ολες τις ενοτητες isp μιας κι ολοι χρισημοποιουν ΑΡΥΣ.
πριν ποσταρεις για ενα προβλημα σου ριχνε μια ματια αν καποιοι αλλοι αντιμετωπισαν το ιδιο και το εχουν συζητησει ή και το συζητανε ακομα.
ειναι ευκολο να το κανεις αλλα κι εχεις και την υποχρεωση κιολας.
αναφορικα τωρα οι πραγματικες ταχυτητες μεσω οτε ειναι πολυ κατοτερες απο τις ονομαστικες.
πασυγνωστο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.