PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Αλυσίδας ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ



NeK
04-05-04, 01:48
Λοιπόν σήμερα παίδες το κακό παραέγινε, ΑΠΟΡΩ πως το αντέχε, έχει ΤΙΓΚΆΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ αυτο το κωλοDSLAM του ΚΩΛΟ ΟΤΕ.

Πληρώνω 1024Kbps 80+Φ.Π.Α. τον μήνα στον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ αυτές τις μέρες με έχει στα 40Kilobit (3-4kb/sec) με 95% PACKET LOSS στο otenet.gr και στους routers του εκάστοτε provider.

Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικούς λογαριασμούς/providers και έχω αυτά τα χάλια και απορώ με όλους εσάς που είστε στο dslam αυτό γιατί από ότι με πληροφόρησε (τρομάρα του) ο ΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ από αυτούς δεν έχει το παραμικρό παράπονο ή πρόβλημα.

Και ερωτώ είναι κανείς εδώ από DSLAM Αλυσίδας που έχει προβλήματα; Αν ναι θα παρακαλούσα πάρα πολύ να ενωθούμε και να πάμε/πάρουμε τηλέφωνω παρέα τους μάγκες για να μην ακούσω πάλι κάτι τέτοιο και γίνω έξω φρενών!

Ευχαριστώ.

NeK
04-05-04, 15:18
*bump*

ZoltriX
05-05-04, 00:00
ελπιζω τωρα που μπηκαν οι πορτες να μη ξεκινησω την εμπειρια dsl με 3kb/s γιατι θα παρω κανα railgun και θα μπουκαρω στον οτε... :wink:

τι λενε οι υπολοιποι αλυσιδιωτες?

kadronarxis
05-05-04, 00:55
Αυτό που άκουσες Νεκτάριε, ότι είσαι ο πρώτος που αναφέρει προβλήματα είναι η τακτική του οτε και των θυγατρικών του. Αν πάρεις τηλέφωνο ή στείλεις mail οτενετ, θα σου πουν: ωωω κύριε, είστε ο πρώτος που αναφέρει τέτοιο θέμα.
Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά όμως. 8)

ermis333
05-05-04, 01:16
Νεκτάριος, Μου φαίνεται πως ο ΟΤΕ δίνει άλλο Bandwidth ανά DSLAM ανάλογα με το πακέτο..πχ. άλλο για 384 άλλο για 1024.

NeK
05-05-04, 01:22
Νεκτάριος, Μου φαίνεται πως ο ΟΤΕ δίνει άλλο Bandwidth ανά DSLAM ανάλογα με το πακέτο..πχ. άλλο για 384 άλλο για 1024.

Το πρόβλημά μου είναι ότι αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ ISDN για να καταφέρω να κάνω κάτι. Δεν πιστεύω αυτό να είναι λογικό ε;

Καλά εγώ πάντως έβαλα πάλι βλάβη και είμαι περίεργος να δω τι θα μου πουν αύριο.

adrianos
06-05-04, 13:57
ρε παιδια οπως εχουμε πει πολλες φορες, ο οτε εχει οσο Bandwidth θελει,
με μια απλη εντολη αυξανει το ΑΤΜ, Βρειτε ποσοι χρηστες εισαστε στο DSLAM,
ποσα ΜΒΙΤ εχει για τις DSL ο Οτε της αλυσιδας και βγαινει το προβλημα.
Αν δε πατε να τους σκισετε δε θα καταφερετε τιποτα. Zol μνακι καλα pings
σου ευχομαι :lol:

ZoltriX
06-05-04, 14:59
:D thanx

δε ξερω ποσοι ειμαστε πριν, παντως εγω ημουν 19ος στη λιστα αναμονης, αρα θα μπουν 19 χρηστες ακομα minimum (εκτος αν ακυρωσε καποιος ενδιαμεσα)...

ελπιζω να μην ειναι καταστροφικο αυτο...

ιδωμεν

nnn
06-05-04, 23:13
πάντως διαβάζοντας την ανακοίνωση του Ο.Τ.Ε. σχετικά με την αναβάθμιση που θα κάνει με έπιασε μελαγχολία.
άκου εκεί 7.500 συνδέσεις,και επισημαίνει ότι η τεχνολογία ADSL που προσφέρει είναι η πλέον εξελιγμένη.
αν είναι δυνατόν.
1.που είναι η δυνατότητα πρόσβασης πάνω από οπτικές?
2.που είναι η διαθεσιμότητα στο κέντρο του Πειραιά (πίσω από το Δημοτικό Θέατρο),πρώτο λιμάνι,ολυμπιακή πόλη,κέντρο πολλών εταιρειών και αλίμονο μέρος που θα φιλοξενήσουμε χιλιάδες κόσμο που θα έρθει για την Ολυμπιάδα και θα απαιτεί ψηφιακές υπηρεσίες και γρήγορο Internet που το θεωρεί δεδομένο?
θα μου πείτε εδώ ζητάς ISDN και δεν σου δίνουν γιατί δεν έχουν Netmod και θα υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL?
3.τι τόσο προχωρημένο μας παρέχει που να δικαιολογεί την τόσο χαμηλή ποιότητα της υπηρεσίας και την ακριβή τιμή?
4.θεωρεί ότι με 7500 νέες πόρτες θα καλύψει την ζήτηση του κόσμου που θέλει να ξεφύγει από τον βραχνά του ΕΠΑΚ και του συρσίματος της PSTN/ISDN?

αν είναι δυνατόν,το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να μην βγάζουν ανακοινώσεις και να κοιτάξουν να κάνουν την αυτονόητη δουλειά τους,γι'αυτό τους ανεχόμαστε και τους πληρώνουμε στο κάτω κάτω δεν μας κάνουν χάρη.

ermis333
07-05-04, 00:42
nnn, Μου αρέσει που η Σούλα ΕΒΑΝΣ έκανε λόγω για 100.000 συνδρομητές ADSL μέχρι τα μέσα του 2005 :shock: , Αν κάθε 5 μήνες μπαίνουν 7.500 σωθήκαμε...

Ήδη εκρεμμούν 4500 αιτήσεις οπότε οι πόρτες που θα βάλουν μπορούν να θεωρούνται από τώρα πιασμένες..

Α και μην περιμένετε καμία πτώση στις τιμές...μαλάκας είναι ο ΟΤΕ με τόση ζήτηση να ρίξει τις τιμές...

Panagioths
07-05-04, 03:01
Εδω και τρεις μερες το ιδιο συμβαινει και στα Ανω Ιλισια, Αττικη. Εκει που βαραγε 40-42 εχει πεσει στο 15-16max. Εχω 2 adsl γραμμες και ενας φιλος-γειτονας αλλη μια και το επιβεβαιωνουμε καθημερινα. Ακομα και τετοιες ωρες οι ταχυτητες ειναι ελεινες...

nnn
07-05-04, 23:29
ε καλά τώρα δεν τρέχει τίποτα αν περάσουν αλλά 6-7 χρόνια μέχρι να έχει ο ΟΤΕ 100.000 συνδρομητές.
σιγά τώρα που θα τρέχουμε να αγοράζουμε πόρτες για τους υπηκόους μας,γιατί έτσι μας θεωρούν δυστυχώς. :evil:

όσο για τις τιμές έχεις δίκιο Ερμή,σιγά μην πέσουν.

ZoltriX
08-05-04, 17:47
ναμαι κι εγω με μια νετκαρτα της acn για τις πρωτες εντυπωσεις.
ψιλομαπα το πραμα, στα 16-20 παιζει σημερα (σαββατο) πρωι :( .
χτες βραδυ ηταν καλυτερα, στο 20-30

εκανα 2-3 speedtests, φτπ απο το ντυα, downloads, emule, μια απο τα ιδια.

ACN 384 / intracom dslam αλυσιδας / zyxel 650h.

μηπως να ειμαι και ευχαριστημενος με αυτα που διαβασα πιο πανω ή να παρω το 121?
empire? profitis? πως πατε εσεις τωρα?

profitis
08-05-04, 18:03
ναμαι κι εγω με μια νετκαρτα της acn για τις πρωτες εντυπωσεις.
ψιλομαπα το πραμα, στα 16-20 παιζει σημερα (σαββατο) πρωι :( .
χτες βραδυ ηταν καλυτερα, στο 20-30

εκανα 2-3 speedtests, φτπ απο το ντυα, downloads, emule, μια απο τα ιδια.

ACN 384 / intracom dslam αλυσιδας / zyxel 650h.

μηπως να ειμαι και ευχαριστημενος με αυτα που διαβασα πιο πανω ή να παρω το 121?
empire? profitis? πως πατε εσεις τωρα?


Xτες το βραδυ που κατεβαζα απο το εξωτερικο και απο γρηγορους server επιανε 37-43.....Παρα πολυ καλα ...στο οριο δηλαδη....σημερα απο kazaa lite ειμαι γυρως στα 20-30.....Δεν μπορω να ξερω ομως επειδη το upload των αλλων δεν ειναι γνωστο....

Ο παροχος μου ειναι η forhtnet(384)...

Kανα λινκ για κανα connection test?

ZoltriX
08-05-04, 18:35
http://speedtest.adslguide.org.uk:8080/speedtest.html

δεν βρισκω αλλο προχειρο

βασικα βλεπω ταχυτητες απο το netlimiter

δοκιμασε να κατεβασεις κατι μεγαλο απο το φτπ της 4νετ για να δεις θεωρητικα μεγιστη ταχυτητα...

ZoltriX
10-05-04, 18:36
λοιπον το σαββατο η acn με 20κ, σημερα δευτερα η οτενετ με 25κ.

μια φορα 30αρι δεν εχω δει ακομα...

πρεπει να παρω ντεμο 4νετ να δουμε τι τρεχει....

πως πατε?

profitis
10-05-04, 22:56
Εγω οχι και πολυ καλα.....Βεβαια,την μοιραζομαι με τον γειτονα,οποτε δεν μπορω να εχω ολο το bw εγω....Παντως ειμαι μ.ο γυρως στα 20-25...Ικανοποιημενος ειμαι παντως

sdikr
10-05-04, 23:00
dslam φαληρο (θεσσαλονικη) , otenet,acn and hol 34 max
με τα ίδια acount dslam ερμου θεσσαλονικη
39-41 max
οχι ρε οι Ips φταίνε!
:)

AsGoodAsItGets
13-05-04, 13:00
Ρε παιδιά, για λύστε μου μια απορία....

Όταν λέει ο πΟΤΕ ότι θα προμηθευτεί 7500 θύρες, υποτίθεται ότι θα προμηθευτεί μαζί και την υποδομή για να υποστηρίξει τις αντίστοιχες ταχύτητες σ΄αυτές τις θύρες;;;
Γιατί κάτι μου λέει ότι αν δεν αναβαθμιστεί ο βασικός κορμός προς το εξωτερικό, όσοι πιο πολλοί μπαίνουν με adsl, τόσο πιο χάλια ταχύτητες θα έχουμε όλοι! :evil:
Δηλ. να βάλουν άλλες 100 θύρες στο dslam της περιοχής μου και να μοιραζόμαστε το bandwidth με άλλους 100;;; :evil: :!:
Έλεος :!: :evil: :!:

profitis
13-05-04, 15:01
Ρε παιδιά, για λύστε μου μια απορία....

Όταν λέει ο πΟΤΕ ότι θα προμηθευτεί 7500 θύρες, υποτίθεται ότι θα προμηθευτεί μαζί και την υποδομή για να υποστηρίξει τις αντίστοιχες ταχύτητες σ΄αυτές τις θύρες;;;
Γιατί κάτι μου λέει ότι αν δεν αναβαθμιστεί ο βασικός κορμός προς το εξωτερικό, όσοι πιο πολλοί μπαίνουν με adsl, τόσο πιο χάλια ταχύτητες θα έχουμε όλοι! :evil:
Δηλ. να βάλουν άλλες 100 θύρες στο dslam της περιοχής μου και να μοιραζόμαστε το bandwidth με άλλους 100;;; :evil: :!:
Έλεος :!: :evil: :!:


Το κυριοτερο προβλημα ειναι οτι δεν δινουν bandwidth απο τα dslam τους στα ATM ενω μπορουνε(αμα κανω λαθος διορθωστε με)...Η επικοινωνια μετα με τον εξω κοσμο(λεγε με Internet) ειναι θεμα παροχεα....

AsGoodAsItGets
13-05-04, 15:19
Σωστά προφήτη, αυτό εννοούσα, θενκς για τη διόρθωση. :mrgreen:

profitis
13-05-04, 15:52
Σωστά προφήτη, αυτό εννοούσα, θενκς για τη διόρθωση. :mrgreen:

Τιποτα!!!!
Εμενα παντως η συνδεση πεταει....Οταν κατεβαζω παει γυρως στο 37......... :D :D :D :D

ZoltriX
13-05-04, 19:41
κατσε ρε συ γιατι σημερα εκτος απο οτενετ (σερνεται) πηρα και ντεμο 4νετ (4νετ δεν εχεις κ εσυ;) η οποία επισης σερνεται. μιλαω για ταχύτητες κατω απο 20κ με μεγαλες διακυμανσεις (φτπ απο 4νετ).

acn, otenet, forthnet μεχρι τωρα τζιφος δηλαδη. αρχιζω να αναρωτιεμαι μηπως εχω σεταρει κατι λαθος στην τελικη :|

profitis
13-05-04, 20:57
Εγω απο ftp της forthnet κατεβαζω με 35......Που και που παει λιγο πιο αργα και η δικια μου συνδεση αλλα γενικα παει μια χαρα!!!

led28
19-05-04, 11:56
Λοιπόν παιδιά, προχθές μίλησα με το κεντρο σχεδιασμού DSL του ΟΤΕ και για καλή μου τύχη έπεσα σε ένα ευγενικό άνθρωπο ο οποίος με ενημέρωσε ότι μέχρι τέλος Ιουνίου θα μπουν για το κέντρο Ν.Φιλαδέλφειας όπου και υπάγεται η Αλυσσίδα 96 θύρες για PSTN + 96 για ISDN!!!
Αρχές Φλεβάρη ήμουν No 6 σε σειρά προτεραιότητας και έχω ανέβει στο No 1 :D
Μήπως πρόκειται να μετακομίσει κανένας; :twisted:
Καλή υπομονή σε όλους.....
Και προσέξτε, αν δεν σας βρουν στο τηλέφωνο επικοινωνίας που έχετε δώσει για να επιβεβαιώσουν την συνέχιση του ενδιαφέροντος για ADSL, πάει το πουλάκι...
Αυτά από τον (Ρ)ΟΤΕ :!:

SkyDive
19-05-04, 13:07
εγώ παίδες απο speed 49k/s σταθερό (384/128 ISP HOL) περιοχή δροσιάς
αλλα το κακό είναι οτι χάνετε ο συγχρονισμός 2 φορές την ήμερα για μια ώρα και κάθε μέρα ίδιες ώρες(4 το μεσημέρι και 11 το βράδυ|)
any ideas?

WAntilles
19-05-04, 13:13
Τότε είναι που κουτσουλάνε τα πουλιά δίπλα στα ΚΑΦΑΟ σας που είναι στις φωλιές πάνω στα πεύκα.

SkyDive
19-05-04, 13:15
lol :lol: :lol:

profitis
19-05-04, 14:38
Εγω ρε παιδια στην Αλυσσιδα χτυπαω 40-42 kbyte....μια χαρα.....Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μιας και απο ping σε ελληνικους server ειμαι στο 30-70.....Εχω δει μεχρι και 23......Forthnet rulezz.....

chatasos
19-05-04, 14:49
μέχρι τέλος Ιουνίου θα μπουν για το κέντρο Ν.Φιλαδέλφειας όπου και υπάγεται η Αλυσσίδα 96 θύρες για PSTN + 96 για ISDN!!!


???

profitis
19-05-04, 14:55
Οντως....Τι ειναι τουτο.....Τι υπαγεται και που?

SkyDive
19-05-04, 14:58
λογικά ενοεί 96 πόρτες για overpstn kai αντίστοιχα 96 για overisdn

Dreamkid
19-05-04, 18:44
wow σωθήκαμε με τις 96+96 , θα ανέβει στα ύψη η ταχύτητα, μπράβο οτέ αλυσίδας, μπράβο :P :P :P

SkyDive
19-05-04, 19:14
κάποιος ποθ να βορεί να βοηθήσει για το πρόβλημα συγχρονισμού??
δεν έπιασε τόπο το post.. :| :|

keep it live ote :P

led28
20-05-04, 14:24
Ναι, για 96+96 over pstn και isdn εννοούσα :D

chatasos
20-05-04, 14:29
μέχρι τέλος Ιουνίου θα μπουν για το κέντρο Ν.Φιλαδέλφειας όπου και υπάγεται η Αλυσσίδα 96 θύρες για PSTN + 96 για ISDN!!!


???

Εγώ όμως αναφέρομαι στο bold :wink:

led28
20-05-04, 15:07
μέχρι τέλος Ιουνίου θα μπουν για το κέντρο Ν.Φιλαδέλφειας όπου και υπάγεται η Αλυσσίδα 96 θύρες για PSTN + 96 για ISDN!!!


???

Εγώ όμως αναφέρομαι στο bold :wink:

Καταλαβαίνω την απορία σου, σαν 2528... υπάγομαι στο ΤΕΚ ΑΛΥΣΣΙΔΑΣ διοικητικά, σαν τηλ. κέντρο όμως ανήκω στη Ν.Φιλαδέλφεια.....
Μη με ρωτήσεις τι ακριβώςσημαίνει αυτό, ο (Π)ΟΤΕς αυτό μου είπε... :?: :idea:

chatasos
20-05-04, 15:11
μέχρι τέλος Ιουνίου θα μπουν για το κέντρο Ν.Φιλαδέλφειας όπου και υπάγεται η Αλυσσίδα 96 θύρες για PSTN + 96 για ISDN!!!


???

Εγώ όμως αναφέρομαι στο bold :wink:

Καταλαβαίνω την απορία σου, σαν 2528... υπάγομαι στο ΤΕΚ ΑΛΥΣΣΙΔΑΣ διοικητικά, σαν τηλ. κέντρο όμως ανήκω στη Ν.Φιλαδέλφεια.....
Μη με ρωτήσεις τι ακριβώςσημαίνει αυτό, ο (Π)ΟΤΕς αυτό μου είπε... :?: :idea:

Τώρα τα λες σωστά... Πριν τα είχες μπερδέψει λίγο...

led28
01-07-04, 13:36
Λοιπόν παιδιά χθες μπήκαν αρκετές κάρτες ISDN για ADSL στο κέντρο της Ν.Φιλαδέλφειας , πράγμα που αφορά και την Αλυσσίδα. Δυστυχώς όμως για over PSTN τζίφος :cry: . Δέν έχουν ούτε μία κάρτα να βάλουν... θυμάστε τα περί προμηθειών κτλ....
Πάντως μου είπαν ότι θα καθυστερίσουν λίγο αλλά θα μπουν! Αστα να πάνε :evil:

chatasos
01-07-04, 15:01
Λοιπόν παιδιά χθες μπήκαν αρκετές κάρτες ISDN για ADSL στο κέντρο της Ν.Φιλαδέλφειας , πράγμα που αφορά και την Αλυσσίδα.
Είναι διαφορετικά κέντρα :wink: => διαφορετικά dslams :wink:

lewton
02-07-04, 12:19
Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δε βάζετε Vivodi αφού καλύπτει την Αλυσίδα.

led28
08-07-04, 11:01
Είναι διαφορετικά κέντρα => διαφορετικά dslams

Στην Αλυσσίδα υπάγομαι μόνο διοικητικά, το DSLAM είναι αυτό της Ν.Φιλαδέλφειας.... 8)



Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δε βάζετε Vivodi αφού καλύπτει την Αλυσίδα.


Οσον αφορά την Vivodi φυσικά και το έχω ψάξει, στην περιοχή μου όμως η παροχή γίνεται διαμέσου του (Π)ΟΤΕ , οπότε δεν έχει νόημα... :(

Είμαι εδώ και μήνες Νο1 στην λίστα αναμονής, μήπως πρόκειται να μετακομίσει κανείς;... :P

led28
08-07-04, 11:02
Είναι διαφορετικά κέντρα => διαφορετικά dslams

Στην Αλυσσίδα υπάγομαι μόνο διοικητικά, το DSLAM είναι αυτό της Ν.Φιλαδέλφειας.... 8)



Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δε βάζετε Vivodi αφού καλύπτει την Αλυσίδα.


Οσον αφορά την Vivodi φυσικά και το έχω ψάξει, στην περιοχή μου όμως η παροχή γίνεται διαμέσου του (Π)ΟΤΕ , οπότε δεν έχει νόημα... :(

Είμαι εδώ και μήνες Νο1 στην λίστα αναμονής, μήπως πρόκειται να μετακομίσει κανείς;... :P

led28
08-07-04, 11:03
Είναι διαφορετικά κέντρα => διαφορετικά dslams

Στην Αλυσσίδα υπάγομαι μόνο διοικητικά, το DSLAM είναι αυτό της Ν.Φιλαδέλφειας.... 8)



Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δε βάζετε Vivodi αφού καλύπτει την Αλυσίδα.


Οσον αφορά την Vivodi φυσικά και το έχω ψάξει, στην περιοχή μου όμως η παροχή γίνεται διαμέσου του (Π)ΟΤΕ , οπότε δεν έχει νόημα... :(

Είμαι εδώ και μήνες Νο1 στην λίστα αναμονής, μήπως πρόκειται να μετακομίσει κανείς;... :P

profitis
08-07-04, 11:33
Eγω παντως 2 μηνες τωρα στο Dslam Αλυσιδας,χτυπαω 40αρια και Pings ικανοποιητηκοτατα.....Forthnet 384/128.....Aς ελπισουμε οτι αυτη η κατασταση θα ειναι μονιμη... :)

lewton
09-07-04, 10:21
Οσον αφορά την Vivodi φυσικά και το έχω ψάξει, στην περιοχή μου όμως η παροχή γίνεται διαμέσου του (Π)ΟΤΕ , οπότε δεν έχει νόημα... :(

Είμαι εδώ και μήνες Νο1 στην λίστα αναμονής, μήπως πρόκειται να μετακομίσει κανείς;... :P

ΟΚ, σορι που ξύνω πληγές, δεν το ήξερα.

ZoltriX
14-07-04, 22:23
Eγω παντως 2 μηνες τωρα στο Dslam Αλυσιδας,χτυπαω 40αρια και Pings ικανοποιητηκοτατα.....Forthnet 384/128.....Aς ελπισουμε οτι αυτη η κατασταση θα ειναι μονιμη... :)

γειτονα προφητη τι χαμπαρια ? :)

λοιπον εγω σημερα τεταρτη 14 ιουλιου τον εχω πιει, δοκιμασα οτενετ και 4νετ (δοκιμαστικα εβαλα μια νετκαρτα σημερα). ονλαιν παιχνιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ, βαραει 300αρια πινγκ καθε τοσο. κατεβασμα επισης απαραδεκτο, απο το σερβερ της 4νετ επιανε απο 20-30 με ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ...

γενικα δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα, στις καλες μερες και με καλα sources τα p2p πιαναν 2+ gb/μερα. παιχνιδια πηγαιναν ετσι κι ετσι, αναλογα με τα γουστα της οτενετ :( σημερα ομως ταχω παρει, εγινε καμια αναβαθμιση και μπουκωσε το δσλαμ οσο δε παει αλλο παλι;

προφητη τα 40αρια στο κατεβασμα που τα πιανεις? download apo ftp tou isp? irc? p2p?
pings ικανοποιητικα τι εννοεις? (τι παιζεις και σε ποια χωρα οι σερβερς)

τελος, αν ειναι να κραξω καποιον στον οτε να παρω 121 και να πω οτι σερνεται η συνδεση, ή καποιο αλλο νουμερο (πχ αλυσιδα)

thanks

profitis
15-07-04, 00:15
ZoltriX, μια χαρα....Η adsl μπορει να εχει βελτιωσει την διαθεση μου αλλα με εχει απομακρυνει απο τον εξω κοσμο.... :P :P ...

Οσο για τη συνδεση μου..Τα 40αρια τα χτυπαω απο ftp μιας και δεν κατεβαζω και απο πουθενα αλλου πλεον(σπανια)..Οσο για τα Pings πλεον δεν ειναι και πολυ ικανοποιητικα...Ενα διαστημα εβλεπα 20-40 σε Ελληνικους servers(Counter strike) οι οποιοι βεβαια ητανε πανω στη Forthnet...Τωρα εχει παει 60-90.....Grnet και www.thegame.gr Οι Servers.Eπισης,παιζω και παρα πολυ championshiop manager online...Με σουηδια οπου τρεχει ο server εχω 150-170(Ενας απλως υπολογιστης με 2 mbit γραμμη...)

:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.