PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα με ote tv



crist35
09-03-12, 00:05
Παιδία καλησπέρα από σήμερα το πρωί μου παρουσιάστηκε το εξής κρυφό.
Έχω ΟΤΕ tv μέσω connx. Αποκοδικοποιητή έχω τον Pirelli με σκληρό δίσκο.
Ρούτερ έχω το ΖΤΕ W300. Ενώ λοιπόν όταν πηγαίνω στο club on demand η στο cinema on demand τα πάντα παίζουν κανονικά, τα κανάλια δεν παίζουν καθόλου μα καθόλου.
Πολύ κρυφό πρόβλημα, είμαι 2 χρόνια συνδρομητής και κάτι τέτοιο πρώτη φορά μου εμφανίζεται. Μήπως γνωρίζει κανεις κάτι πάνω σε αυτό το θέμα;

emeliss
09-03-12, 20:48
Με καλώδιο Ethernet είναι συνδεδεμένα ή με κάνα PowerPlug;

dimgavril
09-03-12, 23:36
Δώστο βλάβη στο 13888, πρέπει να είναι βλάβη από στο dslam. Τα κανάλια εκπέμπουν σε multicast ενώ τα on demand σε unicast. Μπορεί να έχει πρόβλημα στο multicast στο dslam ή στην πόρτα σου. Δοκίμασε και να κάνεις reboot στο modem και στον αποκωδικοποιητή

TeoT
10-03-12, 00:26
Παιδία καλησπέρα από σήμερα το πρωί μου παρουσιάστηκε το εξής κρυφό.
Έχω ΟΤΕ tv μέσω connx. Αποκοδικοποιητή έχω τον Pirelli με σκληρό δίσκο.
Ρούτερ έχω το ΖΤΕ W300. Ενώ λοιπόν όταν πηγαίνω στο club on demand η στο cinema on demand τα πάντα παίζουν κανονικά, τα κανάλια δεν παίζουν καθόλου μα καθόλου.
Πολύ κρυφό πρόβλημα, είμαι 2 χρόνια συνδρομητής και κάτι τέτοιο πρώτη φορά μου εμφανίζεται. Μήπως γνωρίζει κανεις κάτι πάνω σε αυτό το θέμα;

Καποια στιγμη που ειχα και εγω το ιδιο προβλημα εκανα επανεκιννηση το STB και λυθηκε

crist35
10-03-12, 02:16
Με καλώδιο Ethernet είναι συνδεδεμένα ή με κάνα PowerPlug;

Ναι είναι με τα power plug του ΟΤΕ.
Το έχω κάνει παρά πολλές φορές επανεκκίνηση αλλα το πρόβλημα παραμένει δυστυχώς.
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο 13888 και περίμενω επίσκεψη τεχνικόυ. Θα αργήσει άραγε ποιος ξέρει;

stefan_city
10-03-12, 02:17
Ναι είναι με τα power plug του ΟΤΕ.
Το έχω κάνει παρά πολλές φορές επανεκκίνηση αλλα το πρόβλημα παραμένει δυστυχώς.
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο 13888 και περίμενω επίσκεψη τεχνικόυ. Θα αργήσει άραγε ποιος ξέρει;

εχεις τη δυνατοτητα να το συνδεσεις με ethernet δοκιμαστικα;

ΜΙΧΑΛΗΣ
10-03-12, 22:29
Φίλε crist35 , νομίζω ότι το προβλημα είναι στη ...συνεργασία Router και plug.
Κάπου άκουσα ότι ΕΙΔΙΚΑ τα ΖΤΕ δεν λειτουργούν μέσω plug...
Μπορείς να το εξετάσεις αυτό που σου λέω:

άλλαξε για λίγο το router σου

ή σύνδεσε το router μεσω ethernet με το αποκωδικοποiητη (χωρίς τα plug)

Νομίζω ότι θα σου δουλέψει.....

crist35
11-03-12, 01:26
Φίλε crist35 , νομίζω ότι το προβλημα είναι στη ...συνεργασία Router και plug.
Κάπου άκουσα ότι ΕΙΔΙΚΑ τα ΖΤΕ δεν λειτουργούν μέσω plug...
Μπορείς να το εξετάσεις αυτό που σου λέω:

άλλαξε για λίγο το router σου

ή σύνδεσε το router μεσω ethernet με το αποκωδικοποiητη (χωρίς τα plug)

Νομίζω ότι θα σου δουλέψει.....
Σήμερα το έκανα αυτό φίλε μου. Με ένα άλλο ρούτερ που δανείστηκα (Thomson tg585v8) δούλεψε κανονικά. Με τον Thomson όμως στο δίκτυο μου η μια συσκευή δεν έβλεπε την άλλη. Για παράδειγμα δεν μπορούσα να δω στο iTunes to iPhone μέσω wifi. Οσό για το Ethernet που μου είπες το δοκίμασα αλλα και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Κάποια ρύθμιση του ρούτερ θα είναι αλλά ποιά δεν έχω ιδέα. Στον ΟΤΕ που τηλεφώνησα και εκείνοι εντελώς ασχέτοι είναι δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.

maik
11-03-12, 12:15
Promo βλεπεις;

crist35
12-03-12, 00:18
Promo βλεπεις;
Όχι φίλε μου τίποτα απο τηλεοπτικά κανάλια, ενώ το club on demand και κάποιες ταινίες που έχω γράψει στον σκληρό παίζουν κανονικότατα

@ ADSLgr.com All rights reserved.