PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημoσίευση της πρώτης σημαντικής αλληλουχίας DNA του Homo Neanderthalensis



shaq141a
15-11-06, 23:18
A genetic breakthrough could help clear up some long-standing mysteries surrounding our closest evolutionary relatives: the Neanderthals.


http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/6146908.stm

Ίσως η σημαντικότερη δημοσίευση τα τελευταία χρόνια στην εξελιξη του ανθρώπου

(Μια ερώτηση για τους οπασούς του creationism. Ο Αδάμ ήταν Η.sapiens ή H.neandethalensis ; )

8anos
16-11-06, 00:21
Kατεβασα και τωρα διαβαζω το αρθρο.
Το τμήμα οστου που θα δημιουργησει αρκετα προβληματα στους ανα την υφηλιο "δημιουργιστες" :whistle:
12824

shaq141a
16-11-06, 00:24
Αν κατέβασες το άρθρο απο το Nature θα ήταν δυνατό να μου το στήλεις γιατί δεν έχω πρόσβαση τώρα.

Ας είναι καλά η 454 η οποία δημιούργησε πέρυσι την τεχνολογία. Και σε ένα χρόνο έχουν βγει 3-4 Nature βασιζόμενα σε αυτήν.

Και πάλι συγχαρητήρια. Αντίθετα η ομάδα του Harvard μόνο κομπασμούς έχει να επιδείξει.

nnn
16-11-06, 00:26
Σημαντικότατη δημοσίευση.

8anos
16-11-06, 00:46
Αν κατέβασες το άρθρο απο το Nature θα ήταν δυνατό να μου το στήλεις γιατί δεν έχω πρόσβαση τώρα.

Ας είναι καλά η 454 η οποία δημιούργησε πέρυσι την τεχνολογία. Και σε ένα χρόνο έχουν βγει 3-4 Nature βασιζόμενα σε αυτήν.

Και πάλι συγχαρητήρια. Αντίθετα η ομάδα του Harvard μόνο κομπασμούς έχει να επιδείξει.

Done
εχεις pm ;)

shaq141a
16-11-06, 00:51
Ευχαριστώ πολύ.

shaq141a
16-11-06, 01:08
Από ότι φαίνεται στο paper σε κάμποσα χρόνια θα είναι δυνατό το sequencing όλου του γονιδιώματος (άρα ποια είναι ερώτημα του πότε και όχι του πως)!!!!!!! το οποίο αν συνοδευτεί και από αντίστοιχο επίτευγμα με το Χομπιτάκι πάμε ολοταχώς να κατανοήσουμε τι μας κάνει ανθρώπους.

PopManiac
16-11-06, 01:13
Όντως εξαιρετικά σημαντική είδηση και συγχαρητήρια στους επιστήμονες και στον shaq για το ποστ...
:respekt:
To sequencing του FSΜ (δόξα στο όνομά του) πότε θα ανακαλυφθεί άραγε;:cool:

chaos
16-11-06, 13:17
Όντως εξαιρετικά σημαντική είδηση και συγχαρητήρια στους επιστήμονες και στον shaq για το ποστ...
:respekt:
To sequencing του FSΜ (δόξα στο όνομά του) πότε θα ανακαλυφθεί άραγε;:cool:

Για την ακριβεια νομιζω οτι κατι υπαρχει...
http://uncyclopedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster

Τωρα βεβαιως δεν ξερω ακριβως σε ποιο δογμα των Πασταφαριανων ανηκεις....

@ ADSLgr.com All rights reserved.