PDA

Επιστροφή στο Forum : Αστεία πολιτική απέναντι στους πελάτες.



TEODOREH
11-03-12, 03:07
Είμαι συνδρομητής της Forthnet από τότε που πρωτοξεκίνησε σε ευρεία μορφή το ADSL στο Ελλάντα (κάπου το 2003-4 αν θυμάμαι καλά). Πλήρωνα κανονικά τα 60-70€ (ούτε που θυμάμαι) για την 384Kbps γραμμή, και όταν όλοι (ακόμη και οι λοιποί πελάτες της Forthnet) έπαιρναν 2,4,8 και 24MBps, εγώ ακόμη τα 384 χρυσοπλήρωνα, και έπρεπε να τους κυνηγήσω για να "θυμηθούν" πως με ξέχασαν.

Ελέω κρίσης για να μην μακρυγορώ, τον τελευταίο καιρό έψαχνα να μειώσω την συνδρομή μου, και τσέκαρα στο site, στα τηλέφωνα και στα Forthnet shops προσφορά. Παντού μούγκα, και η μόνη προσφορά ήταν η προπληρωμή για ένα χρόνο του ποσού (!!). Αφού άκρη δεν βρήκα, αποφάσισα να αλλάξω provider. Ήρθε ο πωλητής, τα βγάλαμε τα νούμερα, υπέγραψα.

Έρχονται λοιπόν την επόμενη ημέρα και με παίρνουν τηλέφωνο (το γνωστό αθώο τηλεφώνημα). Κύριε Χ, είδαμε πως εγινε μια αίτηση (μόνη της έγινε) να διακοπεί η γραμμή, και δεν είστε ευχαριστημένος μήπως, κτλ κτλ. Της λέω της κοπέλας ξερά πως βρήκα μια φθηνότερη προσφορά, και ΤΟΤΕ μου λέει, ε "είστε παλιός πελάτης κτλ κτλ, και να σας κάνουμε μια αντιπροσφορά με Χ ευρώ, κτλ κτλ". Εκεί μου άναψαν τα λαμπάκια...

Εννοώ, το ξέρω πως αυτή η πρακτική όλων των εταιρειών (το ίδιο μου συνέβη και στην κινητή), αλλά έλεος. Είναι ντροπή να αγνοούν παλιούς πελάτες ελέω κυνηγιού νέων, και όταν αυτοί αποφασίσουν να φύγουν, τότε ξαφνικά να τους τάζουν τον ουρανό και τα άστρα. Αν μη τί άλλο υποτιμούν την νοημοσύνη του πελάτη.

villasg
11-03-12, 15:11
Παγια τακτικη αυτη στην χωρα της μπανανιας .
Οσο δεν ενοχλεις λενε ασε το μ@@@@α να τα χωνει κανονικα .
Μολις πας να την κανεις τοτε σε θυμουντε

Se7ev
11-03-12, 16:30
και τι προσφορά σου κάνανε αν επιτρέπετε

TEODOREH
12-03-12, 01:06
Δεν έχει σημασία η προσφορά ούτε ο ανταγωνιστικός provider πραγματικά. Δεν είναι αυτό το θέμα.

Και όντως φίλε villasg, αφού είμαστε μπανανία σε όλα τα άλλα, θα γλύτωναν οι ISPs της χώρας;

DSLaManiaC
12-03-12, 02:20
Δεν έχει σημασία η προσφορά ούτε ο ανταγωνιστικός provider πραγματικά. Δεν είναι αυτό το θέμα.

Και όντως φίλε villasg, αφού είμαστε μπανανία σε όλα τα άλλα, θα γλύτωναν οι ISPs της χώρας;

Από περιέργεια ρωτάει...

Τι προσφορά σου δώσανε?

chriszah
12-03-12, 02:37
Εμένα πάντως όταν έκανα αίτηση φορητότητας για την wind με πήραν τηλ. και μου προσέφεραν το double-play economy στα 24,9 για 12 μήνες. Τους ζήτησα και ένα μοντεμάκι δώρο αν γίνεται και μου είπαν οκ :cool:

pankostas
13-03-12, 00:45
Μυστικο το κρατας και δεν λες την προσφορα που σου εκαναν? Πες για να μαθουν και αλλοι συνδρομητες που βρισκονται στην ιδια θεση με σενα,και ανηκουν στο φορουμ μας.Δεν ειναι κακο! Αυτη ειναι η λογικη των φορουμ.Να μαθαινουμε καινουργια πραγματα καθε μερα!

jonkyr
13-03-12, 16:16
Καλησπερα. Εχει δικιο ο φιλος, αλλα προφανως ειναι θιγμενος απο την αντιμετωπιση και πρωτο του μελημα δεν ειναι το οικονομικο. Παντως Θεοδωρε μην το παιρνεις τοσο προσωπικα, το ιδιο θα σου κανει κι ο νεος παροχος (στον οποιο πας) αν τον αφησεις στην "ησυχια" του. Στο εμποριο δεν υπαρχουν συναισθηματα.

Στην ουσια: Πριν απο εναμισι μηνα πηρα τηλ την 4νετ για να ρωτησω ποτε τελειωνε η ετησια δεσμευση μου. Αφου φυσικα μου απαντησαν, με ρωτησαν και τον λογο για τον οποιο τους πηρα τηλ. Οταν εξηγησα οτι σκεφτομαι να παω στη Γουιντ, περασαν στο συστημα τους αιτημα για να μου κανουν αντιπροσφορα. Προσοχη: δεν ειχα ΚΑΝ ζητησει να φυγω, σκεψεις εκανα.

Περασαν 3-4 εργασιμες (οπως μου ειπαν) και δεν επικοινωνησε κανεις μαζι μου. Ξαναπηρα και ζητησα να με καλεσουν αμεσα, διοτι δεν θα περιμενα επ' απειρον ποτε θα μου κανει αντιπροσφορα η 4νετ και πραγματι την επομενη μερα με πηραν τηλ. Η προταση ηταν 29 ευρω το μηνα για το 2play unlimited που εχω σημερα. Για λογους που δεν εχει νοημα να εξηγησω τωρα, αρνηθηκα την προσφορα αλλα δεν εφυγα (ακομα) απο τη 4νετ.

Ονειρευομαι μειωση τιμων απο τον ΟΤΕ, οπως οι ιδιοι υποστηριζουν οτι θελουν να κανουν, μηπως και παρει η μπαλα τους αλλους παροχους και δεν δεσμευθω απο τωρα σε καποιο ετησιο προγραμμα. Οσο εχω τουλαχιστον τη δυνατοτητα να πληρωνω... :)

masterfaster
13-03-12, 23:52
Η προσφορα που ξερω οτι ισχυε σε παλιους συνδρομητες που ειχαν 2play και ειχαν συμπληρωσει 2 χρονια συνδρομης χωρις να παρουν καποιο αλλο πακετο ή να χρησιμοποιησουν αλλη προσφορα (οπως π.χ. nova), ηταν 29,90 ευρω τον μηνα για διαρκεια 12 μηνες (για το 2play το κανονικο πακετο και οχι το economy).

Hmmytheos
18-03-12, 06:06
Είμαι συνδρομητής της 4νετ από το 2006, τότε με 384Kbps που στη συνέχεια διπλασιάστηκε σε 768 και μετά έγινε 1024, το 2007 έκανα αίτηση για 2-play, το πακέτο :
• Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα
• Δωρεάν σε σταθερά σε 43 χώρες*
• 60'/μήνα προς εθνικά κινητά
41,24€ το μήνα

οι αλήτες έκαναν 7 μήνες να με ενεργοποιήσουν, απορώ γιατί δεν είχα φύγει τότε, anyway, ήρθαν δύσκολες εποχές το τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιούμε πολύ(πόσο μάλλον στο εξωτερικό) και γενικά πήρα την απόφαση να αλλάξω πακέτο.

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω το :

Forthnet 2play Economy
• Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα
• Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps
• Ασύρματη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet HotSpot
Μόνο με 24,90€ το μήνα για 4 μήνες*
Μετά το πέρας του 4μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/03/2012.

Ταυτόχρονα σκέφτομαι να κάνω φραγή εξερχομένων προς κινητά και τηλέφωνα εξωτερικού ώστε να εξασφαλίσω ότι κανένας από το σπίτι δεν θα χρεώσει παραπάνω το λογαριασμό(ο οποίος έρχεται αναλυτικός κάθε δίμηνο).
Στο μέλλον μπορεί να το γυρίσω και σε απλό Forthnet ADSL
Μόνο με 25,74€ το μήνα.

Το θέμα μου είναι το εξής, θυμάμαι ότι την προσφορά που λέει ο chriszah

Εμένα πάντως όταν έκανα αίτηση φορητότητας για την wind με πήραν τηλ. και μου προσέφεραν το double-play economy στα 24,9 για 12 μήνες. Τους ζήτησα και ένα μοντεμάκι δώρο αν γίνεται και μου είπαν οκ :cool:
την κάναν στην ξαδέρφη μου φέτος που ήρθε 1ετης φοιτήτρια και έγινε νέα συνδρομήτρια στη 4νετ. Δηλαδή μου είπαν εμένα στο τηλέφωνο όταν πήρα εκ μέρους της ότι στη Θεσσαλονίκη μόνο, και καλά, το Forthnet ADSL Economy είναι με 24,90€/μήνα για όλο το πρώτο 12μηνο και τελικα συμφωνήσαμε.

Έχω την υποψία όμως, για να μην πω την πεποίθηση πως όταν τους πως εγώ πως θέλω να αλλάξω πακέτο, όντας ήδη συνδρομητής της εταιρείας θα μου αραδιάσουν τα φούμαρα που είπαν και στους περισσότερους από εσάς, οπότε σκοπεύω να τους πω στα ίσια πως αν δεν μου κάνουν καλύτερη προσφορά δηλαδή αυτή που γνωρίζω πως υπάρχει θα πάω στη HOL κάτι που όντως σκέφτομαι.

Γνωρίζοντας εκ των έσω πως λειτουργούν οι ISPs όταν κάποιος πελάτης δηλώνει πως θέλει να αλλάξει πάροχο είμαι πεπεισμένος πως νέα προσφορά θα δωθεί χωρίς πολλά πολλά.

Θα ζητήσω και νέα συσκευή προφανώς, εξάλλου νέο συμβόλαιο σημαίνει νέα ρήτρα διακοπής άρα νομίζω πως δικαιούμαι και νέο εξοπλισμό, πέρα απο το σάπιο Siemens CL-110 που μου είχαν δώσει κάποτε.

Όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

como
24-03-12, 20:33
Συγνώμη αλλά υπάρχουν δυο ειδών πολιτικές η μια είναι άστους στην μοίρα τους και άμα μας
ενοχλήσουν τότε τους κάνουμε την προσφορά και η δεύτερη είναι η διάφοροι τύποι που βρίσκονται στα μαγαζιά της και σε μπερδεύουν εσκεμμένα.

Lapetr
25-03-12, 21:36
Συγνώμη αλλά υπάρχουν δυο ειδών πολιτικές η μια είναι άστους στην μοίρα τους και άμα μας
ενοχλήσουν τότε τους κάνουμε την προσφορά και η δεύτερη είναι η διάφοροι τύποι που βρίσκονται στα μαγαζιά της και σε μπερδεύουν εσκεμμένα.
Εμένα δε με είχε μπερδέζει κανείς πάντως όταν έβαλα 2play economy. Απλά το ζήτησα και το πήρα. ενδ οφ στορυ!

ZAGNA
29-03-12, 11:42
Απαράδεκτη η forthnet. Είμαι 5 χρόνια συνδρομητής στο double Play πακέτο και τους ζήτησα να πάω στο adsl μόνο χωρίς δωρεάν σταθερά για να πληρώνω 25ευρώ το μήνα και έκανα αίτηση μήπως μου κάνουν καμιά προσφορά αλλά δεν με πήραν ποτέ τηλέφωνο... ΝΤΡΟΠΗ.
Θα κάνω τα χαρτιά μου για wind την επόμενη εβδομάδα. Ειλικρινά λυπάμαι γιατί ξέρω πόσο καλύτερη ποιότητα έχει η forthnet από την wind αλλά ως εδώ ... άκου 42ευρώ το μήνα...

Hmmytheos
29-03-12, 11:59
Θα σου κανουν μολις δουν την αιτηση φορητοτητας...
Ειναι τακτικη ολων των γελοιων...

ZAGNA
29-03-12, 21:29
Απορώ γιατί μία τόσο πετυχημένη εταιρία τόσα χρόνια ξέχασε έτσι τους πελάτες που την απογείωσαν. Κρίμα . Αν και προσωπικά πιστεύω ότι την forthnet την κατέστρεψε η nova γιατί έδωσε πολλά λεφτά αλλά τόπο δεν έπιασε ακόμα, με αποτέλεσμα να πετάξει στα σκουπίδια τους συνδρομητές της.

como
05-04-12, 21:38
Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

boui
11-04-12, 15:48
Επειδή και εγώ είμαι χρόνια συνδρομητής τους έστειλα email για το αν έχουν κάποια προσφορά για το πακέτο που έχω ήδη(double play) . Είχα πάρει πέρυσι την προσφορά με δωρεάν για ένα χρόνο το start pack το οποίο και δεν με ενδιαφέρει να συνεχίσω , οπότε και έκανα αίτημα διακοπής του. Το αντίστοιχο πακέτο στη HOL με την online προσφορά και όντας συνδρομητής vodafone βγαίνει στα 28ε το μήνα(μαζί με τα τέλη ενεργοποίησης ) και η φορθνετ στα 41.
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και η προσφορά που μου κάνανε ήταν στο ίδιο πακέτο που έχω τώρα (double play στα 41ε ) να μου βάλουν άλλη μία ώρα δωρεάν κινητά! Λες και τους ζήτησα χρόνο ομιλίας σε κινητά. Εγώ για μείωση παγίου τους είπα ότι ενδιαφέρομαι.
Με αυτές τις προσφορές περιμένουν να κρατήσουν τους πελάτες τους ;
Θα κάνω αίτηση για hol και ελπίζω να μη με θυμηθούν όταν δουν το αίτημα!

kataras
11-04-12, 18:50
θα σε θυμηθουν!

kataras
11-04-12, 18:52
...και θα σου κανουν καλυτερη προσφορα

Se7ev
11-04-12, 21:32
εγώ θα κάνω πως πάω cyta μιας και τα περισσοτερά σταθερα που μιλάμε είναι cyta και υπάρχει πακέτο με 2 ευρώ/μήνα δωρεάν. να δώ τι προσφορά θα μου κάνουν

como
05-07-12, 22:30
Καλά σε όλους τους παρόχους είναι μη σου τύχει κουλός στο τηλέφωνο. Έτυχε τις προάλλες να χρησιμοποιήσω τεχνική υποστήριξη για διακοπή ρεύματος και πήρα 8 τηλέφωνα για να καταλήξω σε υπάλληλο που με εξυπηρέτησε εν τέλει και ήταν και αρκετά εύκολο γι'αυτή. Στη Forthnet 1-2 φορές που έχω πάρει δεν είχα κάποιο θέμα, αλλά ποτέ δε ξέρεις σε ποιόν πέφτεις.

Hmmytheos
05-07-12, 23:56
Η γελοιότητα της εταιρείας δεν έχει τελειωμό, είμαι 6 χρόνια πελάτης όπως προείπα και ζήτησα το 2play Economy(από το 2play που είχα ήδη), όπως φαίνεται στο site της εταιρείας μαζί με νέο εξοπλισμό.

Αρχικά και για κανα 10ημερο προσπαθούσαν να με πείσουν ότι αυτό δίνεται μόνο σε νέους συνδρομητές, μετά όμως απο ωραίους διαλόγους με διάφορους υπαλλήλους στο τμήμα προσφορών μου δώσαν και νέο εξοπλισμό και 30λεπτά προς κινητά, κάτι το οποίο στην αρχή αρνούνταν κατηγορηματικά.

Δυστυχώς κάποιον που δεν έχει γνώσεις μπορεί να τον είχαν πείσει αλλά εν τέλει στο Ελλάντα θέλουν άλλη τακτική...

celarg
06-07-12, 09:16
Αφου στο δώσανε γιατι γκρινιαζεις; Φαντασου να μη στο δίνανε τι θα ακουγανε!

Hmmytheos
06-07-12, 14:44
Αυτό κατάλαβες/συγκράτησες εσύ?
Αν ναι, i weep for humanity...

P.S.: το "ωραίους διαλόγους" ήταν προφανώς ειρωνικό και αναφερόταν σε scare tactics...

graal
25-07-12, 00:40
Η γελοιότητα της εταιρείας δεν έχει τελειωμό, είμαι 6 χρόνια πελάτης όπως προείπα και ζήτησα το 2play Economy(από το 2play που είχα ήδη), όπως φαίνεται στο site της εταιρείας μαζί με νέο εξοπλισμό.

Αρχικά και για κανα 10ημερο προσπαθούσαν να με πείσουν ότι αυτό δίνεται μόνο σε νέους συνδρομητές, μετά όμως απο ωραίους διαλόγους με διάφορους υπαλλήλους στο τμήμα προσφορών μου δώσαν και νέο εξοπλισμό και 30λεπτά προς κινητά, κάτι το οποίο στην αρχή αρνούνταν κατηγορηματικά.

Δυστυχώς κάποιον που δεν έχει γνώσεις μπορεί να τον είχαν πείσει αλλά εν τέλει στο Ελλάντα θέλουν άλλη τακτική...
Eίναι αυτό που λέει ο λαός μας: Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει....

Hmmytheos
25-07-12, 02:07
indeed...
και όπως λέω και ξαναλέω μετά απο χρόνια δουλειάς στην ΤΥ μεγάλου ISP και προσωπική ενασχόληση, επειδή το νομοθετικό πλαίσιο για τέτοια θέματα μπάζει απο παντού και πόσο μάλλον στην Ελλάδα, το μόνο σοβαρό όπλο των πελατών είναι η αίτηση φορητότητας, είτε πραγματική είτε θεωρητική ως απειλή...και φυσικά η συνεχής ενημέρωση.

thomNikolaou
25-07-12, 15:39
Τα τελευταία χρόνια με την κρίση νομίζω όλοι οι πάροχοι έχουν αυτήν την ευελιξία
στις προσφορές.

FSHOPAXD
08-08-12, 18:17
Εκτός από τις προσφορές που δίνονται ανάλογα με το προφιλ του καθενός (χρόνοι παραμονής) κλπ, εχω συναντήσει χιλιάδες περιπτώσεις πελατών που πήρανε από την Forthnet δώρα κουπόνια (με ποσό αγοράς για οτιδήποτε ήθελε ο συνδρομητής), δωρεάν Routers όταν υπήρχαν τεχνικά προβλήματα ή/και επιπλέον χρόνους δωρεάν ως ένδειξη αναγνώρισης της παραμονής ενός πελάτη σε ένα πακέτο για χρόνια.
Ενώ παράλληλα σε οποιοδήποτε κατάστημα και να πάει κάποιος θα έχει παρόμοια αντιμετώπιση. Αυτό δείχνει ότι υπάρχει μια διαδικασία αναγνώρισης της πιστότητας και ανταπόδοσης στην συγκεκριμένη εταιρία εδώ και πολλά χρόνια.
Αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχουν περιπτώσεις πελατών που δεν δέχτηκαν κάποιο είδους δώρου, παρόλο που μπορεί να είναι "πιστοί" χρόνια αυτά είναι θέματα που μπορεί να βελτιώσει, βελτιώνοντας τις διαδικασίες της.
Παρόλα αυτά δεν συμφωνώ ότι η "καλή θέληση - αναγνώριση" μιας εταιρίας βοηθάει πάντα στην πιστότητα του συνδρομητή, γιατί έχω συναντήσει και πολλές περιπτώσεις στις οποίες ενώ συνδρομητές πήρανε πάρα πολύ καλές προσφορές, δώρα, προνόμια κλπ, τελικά ήταν ή ασυνεπείς στις πληρωμές τους ή ασυνεπείς στις υποχρεώσεις τους ή αλλάξανε πάροχο χωρίς καμία λογική (θα μου πειτε ο πελάτης έχει πάντα δίκιο... ναι όταν υπάρχει ένα μέτρο και αυτό δυστυχώς δεν το κρατάει η πλειοψηφία).
Οι αντιπροσφορές είναι φαινόμενο της εποχής και γίνεται ανεξαιρέτως από όλους τους παρόχους στην ίδια λογική που η κινητή έκανε και κάνει εδώ και χρόνια. Βέβαια στην κινητή επικράτησε τελικά ένα "καρτέλ" το οποίο συνεχίζει για χρόνια να χρεώνει υψηλά τέλη τερματισμού (ευτυχώς υπήρξε η τελευταία παρέμβαση και θα δούμε κάποιου είδους αλλαγή). Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο και με τις εταιρίες σταθερής τηλεφωνίας. Η κρίση όμως δεν δίνει πολλά περιθώρια στους παρόχους και τα πράγματα δυσκολεύουν μήνα με τον μήνα. Αλλωστε όλοι επιθυμούμε να υπάρχουν επιλογές και καλής ποιότητας υπηρεσίες.

haniabal
12-08-12, 16:49
Εκτός από τις προσφορές που δίνονται ανάλογα με το προφιλ του καθενός (χρόνοι παραμονής) κλπ, εχω συναντήσει χιλιάδες περιπτώσεις πελατών που πήρανε από την Forthnet δώρα κουπόνια (με ποσό αγοράς για οτιδήποτε ήθελε ο συνδρομητής), δωρεάν Routers όταν υπήρχαν τεχνικά προβλήματα ή/και επιπλέον χρόνους δωρεάν ως ένδειξη αναγνώρισης της παραμονής ενός πελάτη σε ένα πακέτο για χρόνια.
Ενώ παράλληλα σε οποιοδήποτε κατάστημα και να πάει κάποιος θα έχει παρόμοια αντιμετώπιση. Αυτό δείχνει ότι υπάρχει μια διαδικασία αναγνώρισης της πιστότητας και ανταπόδοσης στην συγκεκριμένη εταιρία εδώ και πολλά χρόνια.
Αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχουν περιπτώσεις πελατών που δεν δέχτηκαν κάποιο είδους δώρου, παρόλο που μπορεί να είναι "πιστοί" χρόνια αυτά είναι θέματα που μπορεί να βελτιώσει, βελτιώνοντας τις διαδικασίες της.
Παρόλα αυτά δεν συμφωνώ ότι η "καλή θέληση - αναγνώριση" μιας εταιρίας βοηθάει πάντα στην πιστότητα του συνδρομητή, γιατί έχω συναντήσει και πολλές περιπτώσεις στις οποίες ενώ συνδρομητές πήρανε πάρα πολύ καλές προσφορές, δώρα, προνόμια κλπ, τελικά ήταν ή ασυνεπείς στις πληρωμές τους ή ασυνεπείς στις υποχρεώσεις τους ή αλλάξανε πάροχο χωρίς καμία λογική (θα μου πειτε ο πελάτης έχει πάντα δίκιο... ναι όταν υπάρχει ένα μέτρο και αυτό δυστυχώς δεν το κρατάει η πλειοψηφία).
Οι αντιπροσφορές είναι φαινόμενο της εποχής και γίνεται ανεξαιρέτως από όλους τους παρόχους στην ίδια λογική που η κινητή έκανε και κάνει εδώ και χρόνια. Βέβαια στην κινητή επικράτησε τελικά ένα "καρτέλ" το οποίο συνεχίζει για χρόνια να χρεώνει υψηλά τέλη τερματισμού (ευτυχώς υπήρξε η τελευταία παρέμβαση και θα δούμε κάποιου είδους αλλαγή). Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο και με τις εταιρίες σταθερής τηλεφωνίας. Η κρίση όμως δεν δίνει πολλά περιθώρια στους παρόχους και τα πράγματα δυσκολεύουν μήνα με τον μήνα. Αλλωστε όλοι επιθυμούμε να υπάρχουν επιλογές και καλής ποιότητας υπηρεσίες.

Συμφωνώ.Γενικά τέτοιες τακτικές τις έχω δει από όλους και κυρίως από εταιρίες κινητής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.