PDA

Επιστροφή στο Forum : τρυπησε το καλοριφερ...πως κλεινει;



SONMARCOS
11-03-12, 20:39
παιδι κλησπερα σασ, χαιρομι που μπηκα και εγω στην κοινοτητα σασ........μια βοηθεια χρειαζομαι........ απο το πρωι εχει τρυπησει το καλοριφερ μου. ειναι τα παλιου τυπου με τισ φετεσ. εχει μια βανα επανω και μια μικρη κατω. η τρυπα ειναι στο πανω μεροσ στη συνδεση αναμεσα στη βανα και τη πρωτη φετα. πωσ κλεινει το ρημαδι για να μη τρεχει νερο; ....................μολισ απολυθηκα και δεν εχω για εξοδα υδραυλικουσ και τετοια....οποτε απλα θελω νε κλεισει να μξη τρεχει. προσπαθω μια τη πανω μια τη κατω βανα και δε τα καταφερνω..............η βοηθηστε να το κλεισω...........η σα στειλω βιιογραφικο να μου βρειτε καμι δουλεια...για να το φτιαξω μονο μου χεχεχεχεχεχχεε...............
σασ ερυχαριστω εκ των προτερων

με εκτιμηση δεσυπρησ μαρκοσ

Bananas
11-03-12, 20:48
Οταν λες οτι προσπαθεις με την πανω βανα.. εννοεις οτι δεν κλείνει? Δεν γυρνάει η βάνα?

Πρέπει να κλέισεις ΚΑΙ τις 2 βανες

yyy
11-03-12, 21:09
Όπως είπε και το προηγούμενο μέλος, πρέπει να κλείσουν καλά και οι δύο βάνες. Όταν τις κλείσεις, θα τρέξει λίγο ακόμα μέχρι να αδειάσει το σώμα ως το ύψος της τρύπας.

Αν η τρύπα είναι μικρή, μπορείς, αφού στεγνώσει καλά το σημείο εκεί γύρω, σχετικά εύκολα να το μπαλώσεις με κάποια εποξική κόλλα 2 συστατικών, που κάνει και για υγρασία. Ρώτησε σε ένα χρωματοπωλείο και θα βρεις εύκολα.

SONMARCOS
11-03-12, 21:29
α.....θελει και τισ δυο ;; εγω εκανα μια τη πανω μια τη κατω και δεν εκανα τπτ...............και τισ δυο προσ τα δεξια κλεινουν ετσι;
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Bananas
11-03-12, 21:39
α.....θελει και τισ δυο ;; εγω εκανα μια τη πανω μια τη κατω και δεν εκανα τπτ...............και τισ δυο προσ τα δεξια κλεινουν ετσι;
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Ναι δειξιόστροφα! Προς το - αν εχει τετοιο συμβολο πανω.

SONMARCOS
11-03-12, 22:20
10000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ευχχαριστω ειχε αρχισει να γινεται λιμνη δεν τα εκλεινα και τα δυο μαζι.......τωρα ολα οκ.........
σασ ευχαριστω πολυ πολυ..........................

με εκτιμιση........Δεσυπρησ Μαροσ.....


(και αν εχετε υποψιν και για....καμια δουλεια......στειλτε......μηπωσ αλλαξω το καλοριφερ..................προχθεσ απολυθηκα................τρελη πικρα)


καλο βραδυ να εισετ καλα

@ ADSLgr.com All rights reserved.