PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακομα πιο νεα τηλεφωνια απο Vivodi!



lio34
16-11-06, 15:33
με πηραν τηλεφωνο σημερα απο βιβοντι και μου ειπαν για ενα καινουργιο προγραμμα
τηλεφωνιας και ιντερνετ μαζι

με 25 ευρο το μηνα 1000 λεπτα τηλεφωνια ΠΣΤΝ οχι βοιπ
και 1024/256 ιντερνετ απεριοριστο
με 15 ευρο το μηνα παλι 1000 λεπτα το μηνα και ιντερνετ 128/64
πστν οχι βοιπ μου το τονισε.... κραταμε τον ιδιο αριθμο 210.....
και για ενεργοποιηση 15 ευρο
αν εχω κανει κατι λαθος να με συνχορειτε
για περισοτερες πληροφοριες 13880....:sorry:

dchatz
16-11-06, 15:51
Υποθέτω τώρα....
Μιλάμε για το telefonnet. Είναι voip και όχι pstn (ακόμα και αν η γκόμενα έσκιζε τα ρούχα της για το αντίθετο) και οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ. Α, και τα χίλια λεπτά δωρεάν είναι η προσφορά για ενεργοποίηση μέχρι Ιανουάριο. Καλά δεν τα λέω ??

lio34
16-11-06, 16:19
Υποθέτω τώρα....
Μιλάμε για το telefonnet. Είναι voip και όχι pstn (ακόμα και αν η γκόμενα έσκιζε τα ρούχα της για το αντίθετο) και οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ. Α, και τα χίλια λεπτά δωρεάν είναι η προσφορά για ενεργοποίηση μέχρι Ιανουάριο. Καλά δεν τα λέω ??

τον ρωτησα για το τελεφονετ μου μιλας
οχι μου απαντησε δεν ειναι το τελεφονετ.... τωρα αν ελεγε ψεματα...
το σαββατο τους περιμενω και μετα ειπε θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν οτι εχει ενεργοποιηθει το προγραμμα ....

Catchphrase
16-11-06, 16:23
lio34 έχεις κάλυψη από vivodi στην περιοχή σου?

lio34
16-11-06, 16:37
lio34 έχεις κάλυψη από vivodi στην περιοχή σου?

ναι εχω αν και δεν εκανα το δικο μου γιατι εχω προπλιρωομενο πακετο 1024/256
αλλα εκανα της θιας μου που εχει και εκεινη καλυψη μενει 1 στενο παραλληλα απο μενα και εχει ηδη
τηλεφωνια βιβοντι κλασικ αλλα οχι πσ και φυσικα οχι ιντερνετ

nikgl
16-11-06, 17:15
με πηραν τηλεφωνο σημερα απο βιβοντι και μου ειπαν για ενα καινουργιο προγραμμα
τηλεφωνιας και ιντερνετ μαζι

με 25 ευρο το μηνα 1000 λεπτα τηλεφωνια ΠΣΤΝ οχι βοιπ
και 1024/256 ιντερνετ απεριοριστο
με 15 ευρο το μηνα παλι 1000 λεπτα το μηνα και ιντερνετ 128/64
πστν οχι βοιπ μου το τονισε.... κραταμε τον ιδιο αριθμο 210.....
και για ενεργοποιηση 15 ευρο
αν εχω κανει κατι λαθος να με συνχορειτε
για περισοτερες πληροφοριες 13880....:sorry:

Συμπίπτει πάντως οι τιμές που γράφεις να είναι οι γνωστές τιμές του Telefonet χωρίς ΦΠΑ και τα 1000' η ισχύουσα προσφορά μέχρι τέλος Γενάρη.

dchatz
16-11-06, 17:19
Ο τύπος που σου μίλησε ήταν από τη Vivodi ή ήταν "εξωτερικός συνεργάτης". Θυμάμαι παλιότερα είχαν αναφερθεί προβλήματα (πάρε τα λεφτά και τρέχα) από "εξωτερικούς συνεργάτες" της Vivodi. Και επειδή κάτι θα είχε ακουστεί για καινούργιο πρόγραμμα αν υπήρχε θα σου πρότεινα να προσέξεις ακόμα και στο να ανοίξεις την πόρτα του σπιτιού σου.

lio34
16-11-06, 18:44
Ο τύπος που σου μίλησε ήταν από τη Vivodi ή ήταν "εξωτερικός συνεργάτης". Θυμάμαι παλιότερα είχαν αναφερθεί προβλήματα (πάρε τα λεφτά και τρέχα) από "εξωτερικούς συνεργάτες" της Vivodi. Και επειδή κάτι θα είχε ακουστεί για καινούργιο πρόγραμμα αν υπήρχε θα σου πρότεινα να προσέξεις ακόμα και στο να ανοίξεις την πόρτα του σπιτιού σου.

οντως παιδια απατεωνια.... πηρα τηλ στη βιβοντι και επιβεβαιωσαν δεν υπαρχει τετοιο
προγραμμα και η κοπελα δεν εικσερε η εκανε πωσ δεν εικσερε το τηλ και το ονομα
του τυπου....

lewton
17-11-06, 00:18
Εξωτερικός συνεργάτης...

Crosstalk
17-11-06, 00:34
Εδω καλα-καλα δεν αρχισε να το πουλαει δυνατά η ιδια η Βιβοντι και το εδωσε και σε συνεργατες?! Της κακομοιρας θα γινει ...... αντε να τους μαζεψει με αυτα που μπορει να λενε για να πουλησουν!!!!!

lewton
17-11-06, 00:36
Εδω καλα-καλα δεν αρχισε να το πουλαει δυνατά η ιδια η Βιβοντι και το εδωσε και σε συνεργατες?! Της κακομοιρας θα γινει ...... αντε να τους μαζεψει με αυτα που μπορει να λενε για να πουλησουν!!!!!
Πώς φαίνεται ότι δεν ξέρεις από Vivodi! :p
Το Telephonet πωλείται από τον Μάιο αποκλειστικά με εξωτερικούς συνεργάτες.
Η ίδια η Vivodi το αναγνωρίζει εδώ και λίγες εβδομάδες.

Crosstalk
17-11-06, 00:40
Πρωτη φορα βλεπω παντως να πουλανε κατι πρωτα απο δικτυο και μετα να το βγαζουν και direct :hmm:
Απότι καταλαβαινω παντως θελει λιγο παραπανω εκπαιδευση το δικτυο αν δεν εχει μαθει εδω και 5 μηνες τι ακριβως πουλαει :cool:

lewton
17-11-06, 00:44
Πρωτη φορα βλεπω παντως να πουλανε κατι πρωτα απο δικτυο και μετα να το βγαζουν και direct :hmm:
Απότι καταλαβαινω παντως θελει λιγο παραπανω εκπαιδευση το δικτυο αν δεν εχει μαθει εδω και 5 μηνες τι ακριβως πουλαει :cool:
Σιγά μη δεν ξέρει τι πουλάει.
Αυτοί που έχουν επάγγελμα πωλητές είναι δουλειά τους να λένε ψέματα. Μήπως λίγα ψέμματα λένε οι εξωτερικοί συνεργάτες της Tellas;

Crosstalk
17-11-06, 00:52
Εχει διαφορα να λες ψεμματα για να πουλησεις και αλλο να τα λες γιατι δεν ξερεις τι πουλας!
Εξαλου παντα ο καλος πωλητης ξεχωριζει απο το ποσο πειστικος μπορει να ειναι (πολλες φορες με ψεμα)για να πουλησει χωρις να αλλοιωσει τα χαρακτηριστικα του προιοντος!

Εχω ακουσει και εγω ο ιδιος αρκετα ψεμματα οχι μονο απο Τελλας και Βιβο, αλλα απο σχεδον ολους που ασχολουνται με τετοιες πωλησεις, αλλα πιστευω οτι ειναι κυριως επειδη δεν ξερουν τι ακριβως πουλανε!

lewton
17-11-06, 00:56
Εχει διαφορα να λες ψεμματα για να πουλησεις και αλλο να τα λες γιατι δεν ξερεις τι πουλας!
Εξαλου παντα ο καλος πωλητης ξεχωριζει απο το ποσο πειστικος μπορει να ειναι (πολλες φορες με ψεμα)για να πουλησει χωρις να αλλοιωσει τα χαρακτηριστικα του προιοντος!

Εχω ακουσει και εγω ο ιδιος αρκετα ψεμματα οχι μονο απο Τελλας και Βιβο, αλλα απο σχεδον ολους που ασχολουνται με τετοιες πωλησεις, αλλα πιστευω οτι ειναι κυριως επειδη δεν ξερουν τι ακριβως πουλανε!
Μπορεί να είναι και αυτός ο λόγος, αν και πάντα πίστευα ότι λένε επίτηδες ψέμματα.
Τεσπά, το σίγουρο είναι ότι αυτοί οι πωλητές αποτελούν πληγή, και είναι κρίμα που οι εταιρίες συνεργάζονται μαζί τους.
Εξαιτίας τους πολύς κόσμος δε θέλει να ξαναδοκιμάσει τίποτα άλλο εκτός από ΟΤΕ...

sdikr
17-11-06, 00:57
Εχει διαφορα να λες ψεμματα για να πουλησεις και αλλο να τα λες γιατι δεν ξερεις τι πουλας!
Εξαλου παντα ο καλος πωλητης ξεχωριζει απο το ποσο πειστικος μπορει να ειναι (πολλες φορες με ψεμα)για να πουλησει χωρις να αλλοιωσει τα χαρακτηριστικα του προιοντος!

Εχω ακουσει και εγω ο ιδιος αρκετα ψεμματα οχι μονο απο Τελλας και Βιβο, αλλα απο σχεδον ολους που ασχολουνται με τετοιες πωλησεις, αλλα πιστευω οτι ειναι κυριως επειδη δεν ξερουν τι ακριβως πουλανε!


Ειδικά η Τελλάς έχει τους χειρότερους εξωτερικους πωλήτες, (εδώ πουλάνε ζιστο στην καλάμαριά .... ενω φυσικά δεν υπάρχει κάλυψη), το ίδιο κάνουν και οι εξωτερικοι της vivodi

Crosstalk
17-11-06, 01:07
Ειδικά η Τελλάς έχει τους χειρότερους εξωτερικους πωλήτες, (εδώ πουλάνε ζιστο στην καλάμαριά .... ενω φυσικά δεν υπάρχει κάλυψη), το ίδιο κάνουν και οι εξωτερικοι της vivodi

Καλα για Τελλας δεν το συζητω, μακραν απο τα χειροτερα indirect sales (μαλλον δεν την νοιάζουν. κακως για μενα)!
Η Βιβοντι που το παλευει πιο πολυ με τους συνεργατες θα πρεπει να εινια καπως πιο προσεκτικη!

Crosstalk
17-11-06, 01:12
Μπορεί να είναι και αυτός ο λόγος, αν και πάντα πίστευα ότι λένε επίτηδες ψέμματα.
Τεσπά, το σίγουρο είναι ότι αυτοί οι πωλητές αποτελούν πληγή, και είναι κρίμα που οι εταιρίες συνεργάζονται μαζί τους.
Εξαιτίας τους πολύς κόσμος δε θέλει να ξαναδοκιμάσει τίποτα άλλο εκτός από ΟΤΕ...

Εχεις δικιο σε αυτο......αλλα εγω πιστευω οτι ο καλυτερος πωλητης (και βεβαια λιγοτερο δαπανηρος) για μια εταιρια εινια ο ιδιος ο πελατης της (ο ικανοποιημενος βεβαια)!
Θελω να πω οτι μπορει καποιος να εχει μια ασχημη εμπειρια απο εναν "κακο" πωλητη και να του μείνει λανθασμενη εικονα για καποια εταιρια, αλλα στο μελλον αν η εταιρια εχει κατα γενικη ομολογια ικανοποιημενους πελατες υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μεταπειστει και ο παλιοτερα δυσαρεστημενος! Αυτο το λεω γιατι εχει συμβει και σε εμενα τον ιδιο (οχι στον χωρο των υπηρεσιων telecoms)

Το ξεσκισαμε λιγο ..... :offtopic:

lewton
17-11-06, 01:15
Εχεις δικιο σε αυτο......αλλα εγω πιστευω οτι ο καλυτερος πωλητης (και βεβαια λιγοτερο δαπανηρος) για μια εταιρια εινια ο ιδιος ο πελατης της (ο ικανοποιημενος βεβαια)!
Θελω να πω οτι μπορει καποιος να εχει μια ασχημη εμπειρια απο εναν "κακο" πωλητη και να του μείνει λανθασμενη εικονα για καποια εταιρια, αλλα στο μελλον αν η εταιρια εχει κατα γενικη ομολογια ικανοποιημενους πελατες υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μεταπειστει και ο παλιοτερα δυσαρεστημενος! Αυτο το λεω γιατι εχει συμβει και σε εμενα τον ιδιο (οχι στον χωρο των υπηρεσιων telecoms)

Το ξεσκισαμε λιγο ..... :offtopic:
Βασικά το θέμα είναι καταδικασμένο στο off-topic, αφού δεν υπάρχει "ακόμα πιο νέα σταθερή τηλεφωνία από τη Vivodi", οπότε ας το εξαντλήσουμε.
Για να συνεχίσω το συλλογισμό σου, θεωρώ ότι όποια εταιρία μπλέξει με εξωτερικούς συνεργάτες χάνει περισσότερα από όσα κερδίζει. Χίλιες φορές να αφήσει να διαδοθεί αργά το προϊόν της, ή αν έχει λεφτά να διαφημιστεί στην τηλεόραση.

sdikr
17-11-06, 01:20
Καλα για Τελλας δεν το συζητω, μακραν απο τα χειροτερα indirect sales (μαλλον δεν την νοιάζουν. κακως για μενα)!
Η Βιβοντι που το παλευει πιο πολυ με τους συνεργατες θα πρεπει να εινια καπως πιο προσεκτικη!

Και αυτή στο ίδιο είναι, indirect sales,


Βασικά το θέμα είναι καταδικασμένο στο off-topic, αφού δεν υπάρχει "ακόμα πιο νέα σταθερή τηλεφωνία από τη Vivodi", οπότε ας το εξαντλήσουμε.
Για να συνεχίσω το συλλογισμό σου, θεωρώ ότι όποια εταιρία μπλέξει με εξωτερικούς συνεργάτες χάνει περισσότερα από όσα κερδίζει. Χίλιες φορές να αφήσει να διαδοθεί αργά το προϊόν της, ή αν έχει λεφτά να διαφημιστεί στην τηλεόραση.

Η altecnet δεν τα έχει πάει τόσο άσχημα, παίζει μεγάλο ρόλο το πως πλήρωνεις τον άλλον και το τι ζητάς απο αυτόν

Crosstalk
17-11-06, 01:22
Και αυτή στο ίδιο είναι, indirect sales,



Η altecnet δεν τα έχει πάει τόσο άσχημα, παίζει μεγάλο ρόλο το πως πλήρωνεις τον άλλον και το τι ζητάς απο αυτόν

Εδω μιλαει η πειρα του Συνεργατη :respekt:

sdikr
17-11-06, 01:38
Εδω μιλαει η πειρα του Συνεργατη :respekt:

Nope δεν μιλάω για εμένα, απλά έχω γνωρίσει τους άλλους ;)

Στην τελική εγώ τεχνικός ειμαί όχι πωλήτης

Crosstalk
17-11-06, 01:39
Nope δεν μιλάω για εμένα, απλά έχω γνωρίσει τους άλλους ;)

Στην τελική εγώ τεχνικός ειμαί όχι πωλήτης

Απο την εμπειρια μου --> οι καλυτεροι πωλητες εινια τεχνικοι ;)

mcisgr
17-11-06, 12:09
Οι εξωτερικοί συνεργάτες της VIVODI δεν μπορούν να πάρουν τα λεφτά και να τρέξουν γιατί απλά πληρώνονται από την εταιρία και όχι από τον πελάτη, 3 μήνες μετά την αγορά οποιουδήποτε προϊόντος. Όσο για τα λεφτά τα γνωστά προβλήματα με το λογιστήριο της VIVODI. Εγώ πάντως είμαι εξωτερικός συνεργάτης και δε μου έχει έρθει καμία ενημέρωση για νέο πρόγραμμα και ας έχει βουίξει η τηλεόραση με διαφημίσεις.
Όσο για τους πωλητές το τμήμα direct είναι για τα κλάματα και οι συνεργάτες οι περισσότεροι άσχετοι μα αποτέλεσμα να χαλάει όλη η εικόνα. Κρίμα γιατί αρχικά έδειχνε σαν μια πολύ ελπιδοφόρα προσπάθεια αλλά μάλλον την έφαγε η ελληνική πραγματικότητα.

Catchphrase
17-11-06, 12:19
Δηλαδή ο εξωτερικός συνεργάτης τι ακριβώς κάνει; Το ρωτάω αυτό γιατί κάποια στιγμή σκέφτηκα να έρθω σε επαφή με κάποιον από αυτούς στην περιοχή μου, μήπως και μπορέσει να διαχειριστεί (πιο γρήγορα ίσως και με λιγότερα προβλήματα για εμένα) τη μεταφορά μου στο telefonet.

lewton
17-11-06, 12:21
Δηλαδή ο εξωτερικός συνεργάτης τι ακριβώς κάνει; Το ρωτάω αυτό γιατί κάποια στιγμή σκέφτηκα να έρθω σε επαφή με κάποιον από αυτούς στην περιοχή μου, μήπως και μπορέσει να διαχειριστεί (πιο γρήγορα ίσως και με λιγότερα προβλήματα για εμένα) τη μεταφορά μου στο telefonet.
Ξέχνα το.

Catchphrase
17-11-06, 12:32
Ξέχνα το.

Ήταν μια χαζή ιδέα που είχα. Προτίμησα να συμπληρώσω τις αιτήσεις και να τις παραδώσω ο ίδιος στα γραφεία της vivodi πριν από λίγες μέρες. Αυτό που μου είπαν ήταν ότι θα πάρει περίπου ένα (1) μήνα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.