PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτόματο ανέβασμα SNR Margin Down;



foivoscrazyacademy
15-03-12, 11:42
Καλημέρα σε όλα τα μέλη!!! Παρατήρησα σήμερα κάτι περίεργο στην σύνδεση μου.
Εγώ πάντα είχα SNR Margin Down περίπου γύρω στα 9.0 μέχρι 12.0 στην καλύτερη των περιπτώσεων. Σήμερα ανέβηκε από μόνο του αυτόματα στα 16.5 περίπου. Πως γίνεται αυτό; είναι παροδικό; Είναι τεχνικές εργασίες του οτέ στην περιοχή η κάποια αλλαγή ρύθμισης από τους τεχνικούς; η απλά είναι μόνο νούμερα που δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα; τι λέτε; το router μου είναι :ZTE ZXV10 W300 του οτέ.

weather1967
15-03-12, 11:52
Καλημέρα
Πιθανον να ειναι κατι παροδικο ,ισως και αλλα νταλλων του ρουτερ,παντος εχεις πολυ υψηλο snr στο upload γιαυτο εχεις μολις 511 upload,κλεισε το ρουτερ και ξαναανοιξε το και δες αν επεσε το snr στα φυσιολογικά.
Το download ειναι παντα εκει γυρω στα 10 mbps ? η επεσε σημερα λογο αυξημενου snr ?

foivoscrazyacademy
15-03-12, 12:27
Καλημέρα
Πιθανον να ειναι κατι παροδικο ,ισως και αλλα νταλλων του ρουτερ,παντος εχεις πολυ υψηλο snr στο upload γιαυτο εχεις μολις 511 upload,κλεισε το ρουτερ και ξαναανοιξε το και δες αν επεσε το snr στα φυσιολογικά.
Το download ειναι παντα εκει γυρω στα 10 mbps ? η επεσε σημερα λογο αυξημενου snr ?

Το έχω κλείσει το router 2 με 3 φορές με ίδια αποτελέσματα. Το download πάντα τόσο είναι περίπου. Το Upload επίσης τόσο είναι συνέχεια.

alex24
15-03-12, 13:11
Μηπως εχεις βαλει ΟΤΕ ΤV μεσω connx?Eαν οχι παρτους ενα τηλεφωνο εξηγησε τους τι συμαβαινει και θα στο φτιαξουνε.

foivoscrazyacademy
15-03-12, 15:03
Μηπως εχεις βαλει ΟΤΕ ΤV μεσω connx?Eαν οχι παρτους ενα τηλεφωνο εξηγησε τους τι συμαβαινει και θα στο φτιαξουνε.

Connx tv δεν έχω.

........Auto merged post: foivoscrazyacademy πρόσθεσε 93 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

εντομεταξύ δεν μπορώ να βρώ αν είμαι σε fast path η σε nterleaved.
Το router δεν γραφει κατι

alex24
15-03-12, 15:05
Παρε τηλεφωνο στο 13888 και ζηταν τους αυτα που θες και πιστευω να σε εξυπηρετησουνε.

yiapap
15-03-12, 15:08
Καταρχήν κάνε ένα reset τον router.
Αν κλειδώσει σε υψηλότερη ταχύτητα ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ! Όταν μας χαρίζουν γάΙδαρο δεν τον κοιτάμε στα δόντια!

foivoscrazyacademy
15-03-12, 15:11
Παρε τηλεφωνο στο 13888 και ζηταν τους αυτα που θες και πιστευω να σε εξυπηρετησουνε.

Δεν με καίει το θέμα για να τους πάρω τηλ απλά μου έκανε εντύπωση η αυτόματη άυξηση του snr. Γιατί και να τους πάρω δεν θα βγάλω άκρη. Άσε που δεν λειτουργει και το τηλ κεντρο τωρα

........Auto merged post: foivoscrazyacademy πρόσθεσε 1 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καταρχήν κάνε ένα reset τον router.
Αν κλειδώσει σε υψηλότερη ταχύτητα ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ! Όταν μας χαρίζουν γάΙδαρο δεν τον κοιτάμε στα δόντια!

Reset απλό έκανα (restart δηλαδή)
Hard Reset δεν κάνω (φοβάμαι μην χαλάσει τίποτα στην γραμμή!)
με το απλό restart πάντως κλειδώνω στα ίδια ούτε παραπάνω, ούτε παρακάτω

yiapap
15-03-12, 15:15
Reset απλό έκανα (restart δηλαδή)
Hard Reset δεν κάνω (φοβάμαι μην χαλάσει τίποτα στην γραμμή!)
με το απλό restart πάντως κλειδώνω στα ίδια ούτε παραπάνω, ούτε παρακάτω
Απλό reset εννοούσα. ΟΚ, αν κλειδώνεις στο ίδιο SNR πάρτους τηλ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.