PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια με νεο συμβολαιο ΗOL Συκιες Θεσ/νικη



3ftw
15-03-12, 15:04
καλησπερα.πριν λιγο ηρθαν οι γνωστοι πωλητες της hol να μου προτεινουν μια προσφορα για την περιοχη μας με απεριοριστα σταθερα και εως 24mbps στα 28Ε τον μηνα..
μου ειπε πως στην περιοχη εχουν γινει εργα οπτικων ινων(οντως περισυ τετοιο καιρο ειχαν γινει καποιες εργασιες τηλεφωνιας αλλα δεν ξερω αν ηταν της HOL).μου ειπε πως λογο των οπτικων ινων θα κλειδωνω γυρω στα 16mbps λογο του οτι θα εχω μικρη αποσταση απο το τηλεφωνικο κεντρο..τους λεω ποσο αποσταση και μου λεει κατω απο 1000μ καθως ειναι στο τελος της επταπυργιου στα καστρα καπου και εγω μενω πισω απο την εκκλησια του Αγ.Χαραλαμπου.του λεω καλα πρωτα δεν παει το καλωδιο μου στου οτε που ειναι του Απ.Παυλου (οπου ανεικω τωρα) και μετα σε εσας...?μου ειπε οχι κατευθειαν εκει πατε στης HOL..
ποιο απο ολα αυτα που μου ειπε ειναι αληθεια γιατι ειναι λιγο επιφυλακτικος με αυτα.μην εχω βγαλει λαθος συμπερασματα και την πατησω.
απο την μια το σκεφτομαι γιατι ειναι φθηνο πακετο και απο την αλλη δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι η HOL σε online games και γενικα απο αξιοπιστια..

καθε απαντηση δεκτη.
ευχαριστω

Seitman
15-03-12, 15:10
@@ιες σου λένε.
Ότι έχεις τώρα θα έχεις και σε οποιονδήποτε άλλο πάροχο.

alex24
15-03-12, 15:11
Mην ακους τα φουμαρα που σου πουλανε η διαδρομη των καλωδιων δεν αλλαζει σε οποια και εταιρια και εαν πας.Ειναι γνωστη η τακτικη των <<οπτικων ινων>> για να παρουν κανενα μπονους απο τις αιτησεις.Εαν θες να πας σε κατι πια φθηνο και θες hol κανε την αιτηση απο το www.hol.gr που σου δινουνε και 3 μηνες δωρο.Για περισσοτερα μπορεις να κανεις μια αναζητηση εδω πως τα παει η hol γενικως αλλα κανεις δεν ξερει τι μπορει να σου κατσει.

3ftw
15-03-12, 15:12
δηλαδη οτι π@π@ριες περι οπτικων ινων κτλπ..απο την μια το σκεφτομαι αν ειναι καλη και αξιοπιστη γιατι μου προσφερε πολυ καλη προσφορα (28Ε το μηνα) και απο την αλλη δεν ξερω αν ειναι καλυτερη η χειροτερη της cyta που εχω στο μυαλο μου να βαλω..
επισης αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι μονο απο την hol εχουν σκασει για να το πουν αυτο και οχι απο κανεναν αλλο παροχο για να μου προτεινουν κατι..

Seitman
15-03-12, 15:15
Οι μ:censored:ς περί οπτικών ινών και στην τουαλέτα είναι © των "πωλητών" της HOL.
Αν σκέφτεσαι αλλαγή παρόχου κάνε μια "βόλτα" από τα site τους. Συνήθως στους περισσότερους "τρέχουν" προσφορές με την online παραγγελία πακέτου.
Άλλος δίνει πάγια "δώρο", άλλος μειωμένη τιμή παγίου. Βλέπεις, κρίνεις, αποφασίζεις.

3ftw
15-03-12, 15:22
επειδη ειμαι σχετικα μακρια απο το dslam φοβαμαι μην ειμαι πολυ χειροτερα απο οτι ειμαι τωρα στον ΟΤΕ.

αυτα ειναι τα στατιστικα της γραμμης μου και δεν ξερω κατα ποσο θα διαφερουν απο παροχο σε παροχο

Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 12512 / 1115
Bandwidth Down/Up(kbps) 2048 / 511
SNR Margin Down/Up(dB) 26.3 / 24.1
Attenuation Down/Up(dB) 35.9 / 22.9
Power Down/Up(dBm) 17.1 / 11.3
CRC Down/Up 0 / 1
FEC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0
System Up Time 0:38:31
DSL Up Time 0:37:47

Seitman
15-03-12, 15:27
Από τα στατιστικά σου φαίνεται ότι είσαι σε 2άρι πακέτο και ότι η γραμμή σου μπορεί να φτάσει μέχρι τα 12,5Mbps.
Έστω ότι το Max. bandwidth είναι το μέγιστο θεωρητικό, ένα 10άρι Mbps συγχρονισμού θα το έχεις.

3ftw
15-03-12, 15:32
βλεπω οτι στη δουλεια σου εχεις hol..πως πανε εκει τα πραγματα..?καλα ειναι.?απο τεχνικη υποστηριξη?
οσο αφορα το πακετο της cyta μετα απεριοριστα σταθερα+8mbps=28 και της hol απεριοριστα σταθερα+ΕΩΣ 24mbps=28Ε πιο συμφερουσα ειναι της hol.
επισης μου ειπε πως η διαδικασια θα ξεκινησει αργα και γυρω στον 1.5 μηνα θα εχω συνδεθει λογο οπτικων ινων και λογο του οτι θα τηρηθει σειρα προταιρεοτητας.

επισης αν κανω την αιτηση αυριο στην hol ο χρονος μου στον οτε τελειωνει 23/3/12 θα πρεπει να πληρωσω τα χρηματα προωρης αποδεσμευσης στον οτε ..?γιατι μου ειπαν θα καθυστερησει λογο οπτικων ινων

Seitman
15-03-12, 15:43
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την HOL και η γραμμή σταθερή και από την εξυπηρέτηση τους ευχαριστημένος.

3ftw
15-03-12, 15:51
λες να εχω προβλημα οσο αφορα την ιστορια μου με την cyta τον οτε και τα 50ε που μου απαντησες στο senction της cyta..?για να κανω την αιτηση για να προλαβω την προσφορα.

Seitman
15-03-12, 16:01
Αν έχεις ακυρώσει την αίτησή σου στην τσίτα δεν θα έχεις πρόβλημα. Αλλά για καλό και για κακό κάνε πάλι ένα τηλέφωνο για επιβεβαίωση.

Αίτηση κάνε μετά τις 23.
Σε ποιο πακέτο της HOL αναφέρεσαι; Στο site τους βλέπω το HOL double play GR με απεριόριστα σταθερά και internet μέχρι 24Mbps στα €30 και αν κάνεις αίτηση online έχεις 3 πάγια δώρο.

3ftw
15-03-12, 16:04
εμενα μου προτεινανε 28Ε τον μηνα..χωρις δωρεαν παγια..μαλλον θα προτιμησω αααααααααν προτιμησω hol το πακετο που παιρνεις online..

@ ADSLgr.com All rights reserved.