PDA

Επιστροφή στο Forum : Μικρη πτωση ταχυτητας.......αρχη μπουκωματος;



jpentz
05-05-04, 16:24
Εχω παρατηρησει τις τελευταιες 2-3 βδομαδες μια μικρη πτωση στη ταχυτητα κατεβασματος.Εξηγουμαι: Εχω βαλει DSL 384/128 εδω και 2-3 μηνες και μεχρι προτινος ειχα σταθερα 45-45kb/s. Τις τελευταιες βδομαδες ομως ανεβαζει το πολυ μεχρι 42kb/s.
α. Εχει συμβει και σε αλλους; Υποπτευομαι μηπως αρχιζουμε να εχουμε τα καλα της Forthnet πριν την αναβαθμιση της. Ξερει κανεις τιποτα;
β. Τις παραπανω παρατηρησεις τις εχω κανει απο το DC++ και απο το GetRight που χρησιμοποιω για διαφορα downloads. Ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο προγραμμα με το οποιο μπορω να μετρησω αξιοπιστα το download speed;

JediMasterMANIAC
05-05-04, 19:12
no problems here
ολα ομαλα
p.s. απο DC++ ειδικα δεν μπορεις να βγαλεις σωστα συμπερασματα

jasonpap
05-05-04, 19:19
δοκιμασε download απο http://tucows.ntua.gr (χωρις να κατεβαζεις κατι αλλο) και βγάλε συμπεράσμα :wink:

ermis333
06-05-04, 00:05
jpentz, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αν υπήρχε εγώ θα ήμουν ο πρώτος που θα τους έκραζα...Γενικά με τα P2P δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα...


ρε συ τώρα το είδα σε χαλάει το 42!!!!!!!!!!!!! :shock: Αυτοί που είναι σε Alcatel και Intracom ούτε καν δε βλέπουν τόσο.

JediMasterMANIAC
06-05-04, 19:51
[quote="ermis333ρε συ τώρα το είδα σε χαλάει το 42!!!!!!!!!!!!! :shock: Αυτοί που είναι σε Alcatel και Intracom ούτε καν δε βλέπουν τόσο.[/quote]
TA!!! εηω το πιανω :D και το προσπερναω λιγο :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.