PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση - εντυπωσεις - λυση παλιου προβληματος.



Jimmisardo
17-03-12, 17:12
Καλησπερα σας! Ημουν συνδρομητης της ΟΝ και αντιμετωπιζα σοβαρο προβλημα στο θεμα του ιντερνετ. Σας δινω και τον συνδεσμο για να θυμηθητε... http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=596188

Μετα απο καποιες μερε εκανα αιτηση στην WIND. Για λογους καθαρα οικονομικους. Μου δινει οτι μου εδινε και η ΟΝ σε χαμηλοτερη τιμη. Ημουν λιγο φοβισμενος με διαφορα που ειχα διαβασει και ακουσει αλλα εκανα την αιτηση... Και εχουμε και λεμε!!

1) Οκ, μου ειπαν οτι θα ειμαι στην WIND απο 19/03 αλλα μου ηρθε σημερα μηνυμα και μου ελεγε καλως ορισατε στην WIND μπλα μπλα μπλα...Τσεκαρα τηλεφωνα και ιντερνετ και ολα κομπλε. Συνδεθηκαν... Ειχα ενα θεματακι εχτεσ ολοκληρη την ημερα.. Δεν ειχα ιντερνετ και επισης μπορουσα μονο να καλεσω και οχι να με καλεσουν... Λογικα αυτα γινονταν επειδη κατι κανανε.. Ηταν πανω στην αλλαγη λογικα..

2) Προσεξτε τωρα... Εχω την ιδια περιπου ταχυτητα που ειχα και με την ΟΝ χωρις ομως καθολου errors... Σας δινω και εικονες για να δειτε και απο το Pirelli που εχω κρατησει αλλα και απο το μοντεμ της WIND. Να τονισω οτι δεν πειραχτηκε τιποτα στην γραμμη μου. Εκανα της αλλαγες καλωδιων που αναφερω και στα ποστ πιο πανω που εδωσα και μεχρι εκει. Συνεχιζα να εχω προβλημα με την ΟΝ και τωρα με την WIND κανενα...

Η τελευταια εικονα με το πιρελι ειχα reboot στο ρουτερ και μολις συγχρωνησε τραβηξα την εικονα.. Περιπου ενα λεπτο πριν δηλαδη το ειχα καθαρισει απο errors.
Η αλλη εικονα του πιρελι ειναι τραβηγμενη μεσημερι, ας πουμε τετοια ωρα περιπου, ενω ειχα κανει reboot πρωι.
Της Wind, εχτες συνδεσα το ρουτερ και δεν το εχω πειραξει καθολου μεχρι τωρα.
Συνδεδεμενα και οταν ειχα ΟΝ αλλα και τωρα μονιμα ενα laptop και ενα iphone. (με wifi και τα δυο)

sportis
20-03-12, 10:22
το προβλημα δεν καταλαβα???:hmm:

Palpatine
20-03-12, 14:00
το προβλημα δεν καταλαβα???:hmm:

"Νεα συνδεση - εντυπωσεις - λυση παλιου προβληματος."

Κανένα πρόβλημα δεν αναφερει :)

Jimmisardo
20-03-12, 21:42
Ειχα προβλημα οταν ημουν με την ΟΝ. Επεφτε η ταχυτητα μου. Ειχε πολλα λαθη η γραμμη και οι τεχνικοι της ΟΝ μου ελεγαν οτι φταιει η καλωδιοση στο σπιτι μου. Την αλλαζα αλλα τιποτα. Οταν ομως μπηκα στην WIND ξαφνικα το προβλημα επαψε να υπαρχει. Ειπα να το αναφερω αλλα αν δεν εχω καταλαβει καλα το υφος του φορουμ και ειναι αποκλειστικα για προβληματα τοτε ζητω συγνωμη! :)

balandis
21-03-12, 01:57
αν δεν εχεις τωρα προβλημα που πηγες στην wind ..τι σε νοιαζει σωθηκες...απλα:):)

Jimmisardo
21-03-12, 09:29
hahah ενταξει ειπα να το μοιραστω μαζι σας! Χαιρομαι που δεν εχω προβλημα..!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.