PDA

Επιστροφή στο Forum : σχέσεις....



Salvador
05-05-04, 23:26
σχεσεις λοιπον
ανθρωπινες ,αγνες σχεσεις.Φιλικες,ερωτικες...

Τι υπαρχει μετα απο αυτην την ηλεκτρονικη επανασταση που δεν λεει να κοπασει;μοναξια και περισοτερο μοναξια.Σκεφτηκα πολλα τελευταια.Αναρωτιομουν τι να βαλω στο πισι μου επικαλουμενος στερηση απο 3διαστατα γραφικα,περισοτερο λεπτομερες ρεντερινγκ,Υψηλες αναλυσεις που χαμηλωνουν την ποιοτητα ζωης μας.
Περπατας στον δρομο και βλεπεις ανδρες σε 3αδες(μπακουρια)..προχωρας λιγο παραπερα και βλεπεις γυναικες εξισου μονες.Αποροφημενοι ολοι απο το καινουριο πολυφωνικο κινητο τους σε μια προσπαθεια να ξεχασουν την αληθεια.Νιωθω πωςην τελευταια 10ετια οτι τεχνολογικο επιτεγμα εχει πραξει ο ανθρωπος το εχει κανει προς κακο του.Εχει υπογραψει την καταδικη του.
Θυμαμαι καλοκαιρια (και το πιο προσφατο απο αυτα)σε νησια οπου εκανα να χαζεψω εστω και για κλασματα του δευτερολεπτου τηλεορασεις,να νιωσω αυτην την αναγκη να ανοιξω ετσι διχως λογο καποιο παραθυρο,οπου παντα πισω αυτο ακολουθει ενα αλλο παραθυρο και μετα αφου συροη παραθυρων κατακλυσει το desctop ετσι απλα θα κλεισουν ,διχως τπτ τραγικο να εχει συμβει.Τιποτα ουσιαστικο και οφελιμο.
Αναρωτιεμαι λοιπον...
Θα μπορεσω αυτο το καλοκαιρι να πεταξω τα παπουτσια μου αμεσως αφου ανεβω σε ενα καραβι και να γευθω την ομορφια του καλοκαιριου διχως ηλεκτρονικες απολαυσεις;..Θα καταφερω να νικησω αυτην την εξαρτηση ή μηπως θα σκεφτομαι την adsl εδω στην πολη που θα ειναι online διχως λογο... :roll:

sdikr
05-05-04, 23:36
Δυστήχως, πάσχουμε απο το συνδρομό της "γρήγορης ζωής" (οχι η σωστή εκφρασή αλλα close enough)
και οι ρυθμοί όσο πάνε δυσκολέυουν.

EvilHawk
06-05-04, 00:01
Θα καταφερω να νικησω αυτην την εξαρτηση

Το κάνω εύκολα τα τελευταία 15 χρόνια, ειδικά όταν υπάρχει καλή παρέα και σκάσει και κανένα ουζάκι :lol: :wink:

Salvador
06-05-04, 00:43
ρε σι evilhawk ειπα εγω οτι δεν το κανω..;
Αυτο που εκφραζω ειναι μια ανυσηχια για το τι επιφυλασει το μελλον..

sdikr
06-05-04, 00:45
Θα καταφερω να νικησω αυτην την εξαρτηση

Το κάνω εύκολα τα τελευταία 15 χρόνια, ειδικά όταν υπάρχει καλή παρέα και σκάσει και κανένα ουζάκι :lol: :wink:

χωρίς το κινητό;;;;

EvilHawk
06-05-04, 00:49
Γιαυτό δεν υπάρχει η αναγνώριση κλήσης και ο τηλεφωνητής?
Ασε που νομίζω ότι στο κινητό μου δεν αρέσει το χταπόδακι και μεθάει και ευκολα με το ούζο ... :lol:

sdikr
06-05-04, 00:53
Γιαυτό δεν υπάρχει η αναγνώριση κλήσης και ο τηλεφωνητής?
Ασε που νομίζω ότι στο κινητό μου δεν αρέσει το χταπόδακι και μεθάει και ευκολα με το ούζο ... :lol:

ναί αλλά η ερώτηση είναι , το παιρνεις μαζί σου, ασχετα αν απάντήσεις ή οχι;;

EvilHawk
06-05-04, 01:00
Οχι πάντα! Για εμένα είναι στάση ζωής, κλείνω το γραφείο μου και απο εκέι και μετά αφιερώνω χρόνο μου στην γυναίκα μου, στα παιδία μου και στους φίλους μου. Για τον ίδιο λόγο δεν έχω αγοράσει φορητό για να μην μπώ στον πειρασμό να τον πάρω μαζί μου! Το μόνο που παίρνω είναι πολλά βιβλία, τα οποία συνήθως τα τελειώνω πριν τελειώσουν οι διακοπές μου και ψάχνω να βρώ βιβλιοπωλεία στις ερημίες! :wink:

sdikr
06-05-04, 01:06
τυχερέ!!!
εγώ λόγω long distance relation τό έχω πάντα μαζί μου
(ξερώ ξέρω στην πυρα!!)

Salvador
06-05-04, 03:13
Για τον ίδιο λόγο δεν έχω αγοράσει φορητό για να μην μπώ στον πειρασμό να τον πάρω μαζί μου! :wink:


ειδες που μιλας για πειρασμους;Να'δεις που θα το παρεις το φορητο και θα το γουσταρεις μια χαρά :roll:

The_StarGazer
06-05-04, 08:00
Θα καταφερω να νικησω αυτην την εξαρτηση

Το κάνω εύκολα τα τελευταία 15 χρόνια, ειδικά όταν υπάρχει καλή παρέα και σκάσει και κανένα ουζάκι :lol: :wink:

χωρίς το κινητό;;;;

Κινητο ??? Τι ειναι αυτο ??? :shock: :shock: :shock:

lacoste
07-05-04, 02:55
σχεσεις λοιπον
ανθρωπινες ,αγνες σχεσεις.Φιλικες,ερωτικες...

Τι υπαρχει μετα απο αυτην την ηλεκτρονικη επανασταση που δεν λεει να κοπασει;μοναξια και περισοτερο μοναξια.Σκεφτηκα πολλα τελευταια.Αναρωτιομουν τι να βαλω στο πισι μου επικαλουμενος στερηση απο 3διαστατα γραφικα,περισοτερο λεπτομερες ρεντερινγκ,Υψηλες αναλυσεις που χαμηλωνουν την ποιοτητα ζωης μας.
Περπατας στον δρομο και βλεπεις ανδρες σε 3αδες(μπακουρια)..προχωρας λιγο παραπερα και βλεπεις γυναικες εξισου μονες.Αποροφημενοι ολοι απο το καινουριο πολυφωνικο κινητο τους σε μια προσπαθεια να ξεχασουν την αληθεια.Νιωθω πωςην τελευταια 10ετια οτι τεχνολογικο επιτεγμα εχει πραξει ο ανθρωπος το εχει κανει προς κακο του.Εχει υπογραψει την καταδικη του.
Θυμαμαι καλοκαιρια (και το πιο προσφατο απο αυτα)σε νησια οπου εκανα να χαζεψω εστω και για κλασματα του δευτερολεπτου τηλεορασεις,να νιωσω αυτην την αναγκη να ανοιξω ετσι διχως λογο καποιο παραθυρο,οπου παντα πισω αυτο ακολουθει ενα αλλο παραθυρο και μετα αφου συροη παραθυρων κατακλυσει το desctop ετσι απλα θα κλεισουν ,διχως τπτ τραγικο να εχει συμβει.Τιποτα ουσιαστικο και οφελιμο.
Αναρωτιεμαι λοιπον...
Θα μπορεσω αυτο το καλοκαιρι να πεταξω τα παπουτσια μου αμεσως αφου ανεβω σε ενα καραβι και να γευθω την ομορφια του καλοκαιριου διχως ηλεκτρονικες απολαυσεις;..Θα καταφερω να νικησω αυτην την εξαρτηση ή μηπως θα σκεφτομαι την adsl εδω στην πολη που θα ειναι online διχως λογο... :roll:

Εγινε θέμα καί σέ άλλο forum. :D
Tελικά τά κατάφερες καί προβλημάτισες κάποιους!!! :o
http://www.mplampla.gr/

Salvador
07-05-04, 22:20
lacoste εχεις δίκιο.
Αυτο που με χαροποιει ειναι οτι ο δημιουργος του εν λογω ποστ αφησε το κειμενο οπως ητανε και μαλιστα εγραψε "κλεμενο απο αλλο φορουμ"...
Καθησα και διαβασα προσεκτικα τα post των παιδιων στο αλλο φορουμ και θαρω πως αυτο το "κλίμα" ηθελα να περασει και εδω πέρα..Δεν με λυπεί το γεγονός οτι εδω προσαρμοστικε σε μια δόση e-χαβαλέ και μερικοι απλώς ακροβατούσαν στις λέξεις(βλεπε το 1ο post του evilhawk) καθως ξέρω πως κατα βάθος ολοι πιάσαν το νόημα και νιώσαν αρκετά ένοχοι ...

shut down...

@ ADSLgr.com All rights reserved.