PDA

Επιστροφή στο Forum : 6μηνη σύνδεση ΝΟΒΑ χωρίς συμβόλαιο



Georgevtr
21-03-12, 02:23
Ήμουν πελάτης της ΝΟΒΑ μέχρι το 2011 ώσπου και έβαλα τηλεόραση ΟΤΕ.
Σήμερα δέχτηκα τηλέφωνο από την ΝΟΒΑ και μου προσφέρουν σύνδεση μέχρι τέλος Αυγούστου, στο full πακέτο στα 31 ευρώ (δηλαδή τα μισά), χωρίς να υπογράψω κάποιο συμβόλαιο-δέσμευση!

Απαραίτητη προυπόθεση, σύμφωνα με τα λεγόμενα τους, είναι ότι ήμουν παλαιός πελάτης, έχω αποκωδικοποιητή και κάρτα παντρεμένη.

Το πακέτο δεν συμπεριλαμβάνει τα HD κανάλια, ούτε τα "εκπαιδευτικά" μεταμεσονύκτια ΧΧ.

Φυσικά και ΔΕΝ δέχτηκα, αφενός μεν γιατί έχω ΟΤΕ tv, αλλά και γιατί δεν μου απάντησαν στην ερώτηση μου, τι θα γίνει μετά τον Αύγουστο.

Κοινώς, μην πληρώνεται το υπερτιμημένο προϊόν της ΝΟΒΑ-Γνώμη μου.

marios79
21-03-12, 02:41
Κοινώς, μην πληρώνεται το υπερτιμημένο προϊόν της ΝΟΒΑ-Γνώμη μου.

Πολλα LIKE στην γνωμη σου για την ακατανομαστη !!!!

nnn
21-03-12, 13:15
Αν δεν πληρώσεις μετά τον Αύγουστο, απλά διακόπτεται η συνδρομή εφόσον δεν υπογράψεις συμβόλαιο.

Pay as you go είναι εφόσον έχεις ήδη δέκτη και ανενεργή κάρτα, μπορείς ανά πάσα στιγμή να ενεργοποιηθείς για 1 μήνα.

mephisto
21-03-12, 16:07
με 31 ευρω για το full Πακετο εβαζα κ εγω.Αφου μπορουν να κανουν τετοιες τιμες τοτε ας τις κανουν μια κ καλη...

Kostas54
21-03-12, 16:22
Ημουν κι εγω συνδρομητής και το εκοψα περυσι το καλοκαίρι.
Τον Ιανουάριο μου προσφεραν ετησιο συμβόλαιο στο full pack με 31 € και ειπα όχι.
Τον Μάρτιο μου προσέφεραν 6μηνο με 31€ και ειπα όχι.
Τους ζήτησα μονο τα αθλητικά με 20 € τον μήνα και ειπαν όχι.
Απο τον Μαίο και μετά θα παρακαλάνε.

marios79
22-03-12, 01:23
Απο τον Μαίο και μετά θα παρακαλάνε.

Και θα το παιζουμε κ δυσκολοι!!!! Μας εχουν πιει το αιμα τοσα χρονια!

adabter
22-03-12, 17:16
Τον Ιανουάριο μου προσφεραν ετησιο συμβόλαιο στο full pack με 31 € και ειπα όχι.
τα 31ευρώ για full pack (50% έκπτωση) εμένα μου φαίνονται καλά. θα προσπαθήσω να το κάνω και εγώ.


Μας εχουν πιει το αιμα τοσα χρονια!
καλά, δεν σε αναγκάσανε κιόλας.

marios79
23-03-12, 00:17
καλά, δεν σε αναγκάσανε κιόλας.

Δεν νομιζω να αναφερω καπου οτι με αναγκασανε.......!!!!
Απλα το μονοπωλιο ειναι το χειροτερο σεναριο κ στο εμποριο κ στην παροχη υπηρεσιων! Σπαει το μονοπωλιο, σπαει κ ο τσαμπουκας της ακατανομαστης!
Προς οφελος δικο σου κ δικο μου.......Τωρα αν εσυ γουσταρες να σκας το 70αρι σου το μηνα, σορρυ απλα δεν ανηκουμε στην ιδια κατηγορια!!!

silegav
23-03-12, 00:47
Αφού 31 σου ζητάνε...ποιό 70ρι; Είναι σα να πηγαίνεις στις εκπτώσεις 80% του burberry και να τους κράζεις που είναι ακριβοί τις υπόλοιπες μέρες....

sakels
23-03-12, 03:09
Παντως στη συγκεκριμενη κατηγορια δεν ξερω κατα ποσο ειναι τοσο καλος ο ανταγωνισμος διοτι λογο αποκλειστικοτητων το θεαμα μοιραζεται και στο τελος αν θες να βλεπεις πολλα αναγκαζεσαι να πληρωνεις 2 συνδρομες. Εννοω δεν ειναι σαν την adsl που σαν υποηρεσια ειναι ιδια σε ολους τους παροχους. Αλλα σαφεστατα με την εισοδο του οτε η νοβα σιγουρα αρχιζει και ζοριζεται προς δικο μας ωφελος.

marios79
23-03-12, 11:47
Αλλα σαφεστατα με την εισοδο του οτε η νοβα σιγουρα αρχιζει και ζοριζεται προς δικο μας ωφελος.

Ακριβως!!!! Για ακομα μια φορα ο ανταγωνισμος εκανε την δουλεια του για δικο μας οφελος!!!
Κ προσωπικη εκτικηση, το μπουκετο της νοβα στα 68-70 ευρω ηταν απιστευτα υπερεκτιμημενο κ ηταν για πολλα χρονια!!!!

Lapetr
25-03-12, 21:32
Ακριβως!!!! Για ακομα μια φορα ο ανταγωνισμος εκανε την δουλεια του για δικο μας οφελος!!!
Κ προσωπικη εκτικηση, το μπουκετο της νοβα στα 68-70 ευρω ηταν απιστευτα υπερεκτιμημενο κ ηταν για πολλα χρονια!!!!

ο ανταφωνισμός έχει πάτα ωφέλη για τους καταναλωτές. από εκεί και πέρα όλοι οι πάροχοι παίζουν με προσφορές και συνδυατικά προγράμματα που πάντω έχουν και οικονομικά ωφέλη.

decibelgr
26-03-12, 23:51
Φίλε αν είναι απο το telemarketing ζήτα να καταγραφεί η κλήση και να σου πουν κατά τη διάρκεια της συναλλαγής ότι δεν υπάρχει δεύσμευση με συμβόλαιο σε περίπτωση που θέλεις να διακόψεις αλλιώς μην κάνεις τη χαζομάρα και δεχτείς!

@ ADSLgr.com All rights reserved.