PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανεωση συμβολαιου με το ζορι...



mephisto
22-03-12, 17:51
Παιδια βραζω απο τα νευρα μου.Πηρα τον οτε να μαθω αν εχει βγαλει καμια προσφορα γιατι ληγει το δωδεκαμηνο 24/3/12 και μου λενε μα εχετε ανανεωσει στις 29/2/12.Εννοειτε πως δεν εχω ζητησει ανανεωση ποτε!Ειχα παρει ενα τηλεφωνο πριν απο ενα μηνα,μπορει κ κοντα σε εκεινη την ημερομηνια κ ειχα ζητησει ξανα αν υπαρχει καποια προσφορα,μου ειπαν κατι αστειες τιμες τους ειπα οχι ευχαριστω κ το εκλεισα.Εστειλα ενα φαξ με τα στοιχεια μου στον οτε ζητησα την ηχογραφηση κ περιμενω απαντηση.Εχει κανενας παρομοια εμπειρια?

kataras
22-03-12, 18:17
o οτε εχει βγαλει νεες προσφορες αρκετα καλες κατα τη γνωμη μου και θα μειωσει καιαλλο τις τιμες του ωποτε διαλεξε οποιο προγραμμα θες εσυ ανανεωνοντας εκ νεου το συμβολαιο σου-αν βεβαια σε ενδιαφερει να μεινεις στον οτε
οσο για το ζητημα που εθεσες ψαξτο μονο αν θες να αλλαξεις παροχο

mephisto
22-03-12, 19:10
Όχι μονο θα το ψάξω κ θα τους ξεχ@σω θα μάθω κ ποιος πωλητής έκανε την ανανέωση για να πάρει bonus.

atrias
22-03-12, 19:22
πρόσφατα είχε γίνει ενεργοποίηση προγράμματος χρόνου ομιλίας σε γραμμή ΟΤΕ των γονιών μου και αμέσως μόλις ήρθε λογαριασμός και το διαπιστώσαμε πήραμε τηλέφωνο και τους είπα ότι δεν έχουμε ζητήσει να ενεργοποιηθεί τίποτα τέτοιο. Την επόμενη εργάσιμη με πήραν πίσω στο κινητό και μου είπαν ότι ντάξει το απενεργοποιούμε το πρόγραμμα αυτό. Με λίγα λόγια ρίχνουν κι όπου κάτσει

mephisto
22-03-12, 19:27
Εμενα μου είπαν να στείλω fax με ταυτότητα κτλ για να ακούσω κ καλα την ηχογράφηση .Στο 13888 τ ζητήσες?

atrias
23-03-12, 02:02
ναι στο 13888 πήρα. δεν χρειάστηκε να στείλω fax.
όταν πήρα τηλ. μου είπαν η διαδικασία μπορεί να πάρει και μήνα αλλά την επόμενη κιόλας εργάσιμη με πήραν τηλέφωνο.

Lagman
23-03-12, 14:52
o οτε εχει βγαλει νεες προσφορες αρκετα καλες κατα τη γνωμη μου και θα μειωσει καιαλλο τις τιμες του ωποτε διαλεξε οποιο προγραμμα θες εσυ ανανεωνοντας εκ νεου το συμβολαιο σου-αν βεβαια σε ενδιαφερει να μεινεις στον οτε
οσο για το ζητημα που εθεσες ψαξτο μονο αν θες να αλλαξεις παροχο


Έχω πακέτο Έως 24Mbps με απεριόριστα και 60 λεπτά προς κινητά η διαφορά με τις καινούργιες τιμές είναι πάρα πολύ μικρή βγαίνει 2,2 ευρώ το δίμηνο που η προσφορά (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html)στις τιμές είναι για τους πρώτους 4 μήνες δηλαδή συνολικά κερδίζεις νέο router και 4,4 ευρώ.
Δεν αξίζει να δεσμευτείς ένα χρόνο για 4,4 ευρώ.

Προσφορά θα ήταν να δίνανε δώρο μαζί μία τηλεόραση 32''στα 100hz η ένα on line ups Κλπ.

EnDLess
23-03-12, 15:08
Παιδια βραζω απο τα νευρα μου.Πηρα τον οτε να μαθω αν εχει βγαλει καμια προσφορα γιατι ληγει το δωδεκαμηνο 24/3/12 και μου λενε μα εχετε ανανεωσει στις 29/2/12.


Το κάνανε σε γνωστό μου. Εκείνος αρνήθηκε ότι έχει γίνει κάτι τέτοιο και του είπαν ότι θα βρουν την ηχογράφηση...

είναι φανερό πως κάποιοι θέλουν να πάρουν bonus

yiapap
23-03-12, 15:12
Κατά τα άλλα, μόνο οι κακοί εναλλακτικοί ακολουθούσαν τέτοιες πρακτικές... :thumbdown

EnDLess
23-03-12, 15:14
λοιπόν πήρα τηλ το γνωστό μου...

τσαντίστηκε και πήρε τηλ τη cyta. H cyta του είπε ότι δεν σε έχουν δεσμευμένο από τη στιγμή που δεν έχεις υπογράψει καινούριο συμβόλαιο και ανά πάσα στιγμή μπορείς να την κάνεις...

........Auto merged post: EnDLess πρόσθεσε 1 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

του είπαν επίσης και για κάποιο χαρτί διαμαρτυρίας προς ΟΤΕ... αλλά δεν κατάλαβα καλά τι είναι αυτό...

mephisto
23-03-12, 15:34
μιλησα ξανα σημερα και εστειλα κ παλι ενα fax.Ο τυπος στο τηλ μου ειπε οτι πιθανα να εκαναν λαθος στην καρτελα(επειδη ειχα παρει για ενημερωση)κ ζητησε καποιο πακετο στα καπακια αλλος πελατης κ το περασαν σ'εμενα...Οπως κ να εχει μεχρι την τριτη θα με εχουν παρει τηλ υποτιθεται.Επισης το πακετο που ειμαι τωρα χωρις να το εχω ζητησει, ειναι χωρις κινητα και μου ειπαν οτι οσα κινητα εχω κανει,αν οντως αποδειχθει οτι δεν ειχα ζητησει αλλαγη θα αφαιρεθουν...Επισης αν δεν παρω απαντηση μεχρι την τριτη μου ειπε να παω σε ενα oteshop και να κανω επισημο παράπονο.

mephisto
26-03-12, 14:40
Tελικα σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ζητησαν συγνωμη,μου ειπαν οτι ολα γυρισαν οπως πριν κ οτι θα υπαρξει αποχρεωση για οποια κινητα εγιναν το διαστημα που μου αλλαξαν το προγραμμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.