PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα επαφων απο τον υπολογιστη σε Lumia 800



george664
25-03-12, 19:20
Γεια σας εχω μεταφερει τις επαφες που ειχα σε Sony Ericsson Aino στον υπολογιστη και μου τις αποθηκευσε στα εγραφα μου σε μορφη outlook pst ειναι 480 και οταν με ενα προγραμμα ανοιξα το αρχειο ειδα μονο ονοματα μεσα?Εγω θελω να τις μεταφερω στο Lumia 800 αυτο γινεται με το προγραμμα Zune και πως ?ευχαριστω

chat1978
25-03-12, 23:12
Δεν γίνεται με το Zune. Τώρα η MS προσέλαβε κόσμο για να φτιάξει ένα σοβαρό πρόγραμμα συγχρονισμού του κινητού με τον υπολογιστή.

Πρέπει να πας στο live id λογαριασμό και να κάνεις μαζικά import της επαφές. Νομίζω γίνεται μέσω excel.

Τώρα για να το κάνεις μέσω outlook θέλει πατέντα που εγώ δεν γούσταρα και το έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο.

manosdoc
26-03-12, 01:23
Δεν γίνεται με το Zune. Τώρα η MS προσέλαβε κόσμο για να φτιάξει ένα σοβαρό πρόγραμμα συγχρονισμού του κινητού με τον υπολογιστή.

Πρέπει να πας στο live id λογαριασμό και να κάνεις μαζικά import της επαφές. Νομίζω γίνεται μέσω excel.

Τώρα για να το κάνεις μέσω outlook θέλει πατέντα που εγώ δεν γούσταρα και το έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο.

Πας contacts.live.com -> Import -> Outlook -> σε csv format και μετά συγχρονίζεις το κινητό με το Windows Live ID εκείνο.
Γίνεται και με το Windows Contacts των 7.

george664
26-03-12, 11:32
Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα θελω ποιο αναλυτικα το πως γινεται contacts.live.com -> Import -> Outlook -> σε csv format και μετά συγχρονίζεις το κινητό με το Windows Live ID η με το Windows Contacts των 7 ευχαριστω

george664
26-03-12, 11:44
Βρηκα ακρη ευχαριστω και παλι

manosdoc
26-03-12, 13:26
Βρηκα ακρη ευχαριστω και παλι

Να είσαι καλά, αλλά αν έχεις απορία στο αναλύω.
Είναι όμως εύκολο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.