PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL MyTV στη Καλαματα



prospero
28-03-12, 12:20
Επισκεφθηκα χθες ενα καταστημα Vodafone-HOL για να κανω συνδεση στην HOL (πακετο Double Play) οπου και με ενημερωσαν οτι η υπηρεσια MyTV δεν διατιθεται στην Καλαματα και μαλιστα σε ολοκληρη την Πελοποννησο, λεγοντας μου οτι προκειται για καποιο τεχνικο θεμα. Μαλιστα ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλεψη για το ποτε θα υπαρξει. Ξερει κανεις σας κατι σχετικο?

Vitruvian78
28-03-12, 23:03
Εδώ δεν προσφέρεται εντός Αθηνών στους περισσότερους χρήστες που έχουν μεγάλη απόσταση απο το Αστικό Κέντρο! Κάνανε μια επένδυση σε μια υπηρεσία που τελικά ελάχιστοι απο τους 470,000 συνδρομητές της εταιρείας μπορούν να απολαμβάνουν.....

Ingenius
29-03-12, 11:09
Εδώ δεν προσφέρεται εντός Αθηνών στους περισσότερους χρήστες που έχουν μεγάλη απόσταση απο το Αστικό Κέντρο! Κάνανε μια επένδυση σε μια υπηρεσία που τελικά ελάχιστοι απο τους 470,000 συνδρομητές της εταιρείας μπορούν να απολαμβάνουν.....

Ξέρεις οποιαδήποτε παρόμοια υπηρεσία δεν προσφέρεται σε κανένα πελάτη κανενός παρόχου όταν υπάρχουν αυτές οι συνθήκες (δηλαδή μεγάλη απόσταση)! Στην καλύτερη αυτές οι υπηρεσίες θέλουν από 4-8 mbps για να δουλέψουν έστω και οριακά και εννοείται πως "απαγορεύονται" οι αποσυγχρονισμοί. Φαντάσου να συγχρονίζεις στα 6 mbps πχ να ανοίγεις ένα HD κανάλι και να βλέπεις μετά το Internet να πηγαίνει περίπατο! Οπότε κάθε εταιρεία ορθώς δε δίνει την υπηρεσία όταν επικρατούν αυτές οι συνθήκες ;)

Vitruvian78
29-03-12, 13:12
Nαι, το γνωρίζω, αλλά εγώ αναρωτιέμαι πού βασίζονται και κάνουν μια τέτοια επένδυση, όταν το δίκτυο στην Ελλάδα στηρίζεται στον παραδοσιακό χαλκό.......για τους ελάχιστους που πιάνουν καλές ταχύτητες;; Η κίνηση του ΟΤΕ τουλάχιστον ήταν πιο έξυπνη να παρέχει την υπηρεσία όχι μόνο μέσω IP αλλά και μέσω δορυφόρου

Ingenius
29-03-12, 13:29
Nαι, το γνωρίζω, αλλά εγώ αναρωτιέμαι πού βασίζονται και κάνουν μια τέτοια επένδυση, όταν το δίκτυο στην Ελλάδα στηρίζεται στον παραδοσιακό χαλκό.......για τους ελάχιστους που πιάνουν καλές ταχύτητες;; Η κίνηση του ΟΤΕ τουλάχιστον ήταν πιο έξυπνη να παρέχει την υπηρεσία όχι μόνο μέσω IP αλλά και μέσω δορυφόρου

OTE=ποιο πολλά λεφτά + HELLAS SAT ;)Κανείς πάροχος δε μπορεί να προβεί σε τέτοια επένδυση εκτός και αν κάνει υπέρογκη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου... για πολλοστή φορά

Maax
29-03-12, 17:42
Ξέρεις οποιαδήποτε παρόμοια υπηρεσία δεν προσφέρεται σε κανένα πελάτη κανενός παρόχου όταν υπάρχουν αυτές οι συνθήκες (δηλαδή μεγάλη απόσταση)! Στην καλύτερη αυτές οι υπηρεσίες θέλουν από 4-8 mbps για να δουλέψουν έστω και οριακά και εννοείται πως "απαγορεύονται" οι αποσυγχρονισμοί. Φαντάσου να συγχρονίζεις στα 6 mbps πχ να ανοίγεις ένα HD κανάλι και να βλέπεις μετά το Internet να πηγαίνει περίπατο! Οπότε κάθε εταιρεία ορθώς δε δίνει την υπηρεσία όταν επικρατούν αυτές οι συνθήκες ;)
Εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο για να με ενημερώσουν πως μπορώ να έχω την συγκεκριμένη υπηρεσία, όταν τους ρώτησα τι προϋποθέσεις χρειάζεται για την συγκεκριμένη υπηρεσία μου είπαν πως με 6.5 Mbps είσαι οριακά και με πολλά προβλήματα οπότε το αποφεύγουν σε τέτοιες συνδέσεις, με 7-9 Mbps μπορείς να βλέπεις τα απλά κανάλια, και για HD κανάλια πρέπει να συγχρονίζεις πάνω από 12(οριακά)Mbps.
Νομός Θεσσαλονίκη περιοχή Καλαμαριά, συγχρονίζω με 8.5-9 Mbps και βλέπω κανονικά χωρίς πρόβλημα τα απλά κανάλια, για HD ούτε κατά διάνοια.

sakels
31-03-12, 05:07
OTE=ποιο πολλά λεφτά + HELLAS SAT ;)Κανείς πάροχος δε μπορεί να προβεί σε τέτοια επένδυση εκτός και αν κάνει υπέρογκη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου... για πολλοστή φορά

τον hellas sat γιατι τον αναφερεις? Η OTE TV δεν εκπεμπει απο τον hellas sat.

@ ADSLgr.com All rights reserved.