PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληρωμή στην Forthnet



hiphoper
07-05-04, 11:30
Παιδια θέλω να αγοράσω συνδεση φορθνετ αλλα επειδη δε γινεται να πληροσω με καρτα και τραπεζα γινεται να πληρώσω σε κανενα μαγαζι?πειτε μου καποιο.Στο γερμανο παντως μου ειπαν πως δε γινεται

DiM
07-05-04, 11:35
Εάν paris 3 mini τότε κανε ότι εγώ. Πήγαινε online κανε μια αίτηση και διάλεξε την τράπεζα που θέλεις να πλήρωσης . Σε περνούν τηλέφωνο σου λένε τον αριθμό τραπέζης και το ποσο πληρωμής.Μετά στέλνεις με FAX την απόδειξη τραπέζης και είσαι ok.

GnG
07-05-04, 11:39
hiphoper, Μπορείς και απο Multirama.

DK
07-05-04, 12:18
Παιδια θέλω να αγοράσω συνδεση φορθνετ αλλα επειδη δε γινεται να πληροσω με καρτα και τραπεζα γινεται να πληρώσω σε κανενα μαγαζι?πειτε μου καποιο.Στο γερμανο παντως μου ειπαν πως δε γινεται

Χαλαρώστε ρε παιδιά,τι τράπεζες και κολοκύθια τούμπανο.Χαλαρά πάς σε ένα μαγαζί (πχ. Multirama,Πλαίσιο,...) και αγοράζεις μια τρίμηνη,εξάμηνη,ετήσια και πληρώνεις ντούκου.Για αορίστου δεν γίνεται χωρίς πιστωτική.

Knorcedger
07-05-04, 13:05
Δηλαδή, εγώ που δεν έχω πιστωτική και θέλω σύνδεση αορίστου χρόνου δεν μπορώ να πάω για forthnet;;;;;;; :?: :?:

DiM
07-05-04, 13:15
Παρε και ρωτα μην για σιγουρια 800-11-38888

Slay
07-05-04, 14:08
Παιδια θέλω να αγοράσω συνδεση φορθνετ αλλα επειδη δε γινεται να πληροσω με καρτα και τραπεζα γινεται να πληρώσω σε κανενα μαγαζι?πειτε μου καποιο.Στο γερμανο παντως μου ειπαν πως δε γινεται

καλα με καρτα το καταλαβαινω, αλλα με τραπεζα τι προβλημα εχεις? πας σε μια τραπεζα απο αυτεσ που συνεργαζεται η forthnet τους λες θελω να καταθεσω αυτα τα λεφτα σε αυτον τον λογαριασμο, τους δινεις τα λεφτα παιρνεις αποδειξη, το μονο πραγμα που εχεις να κανεις παραπανω με την τραπεζα ειναι οτι σου λενε να στειλεις ενα φαχ με την αποδειξη.

Slay
07-05-04, 14:10
Δηλαδή, εγώ που δεν έχω πιστωτική και θέλω σύνδεση αορίστου χρόνου δεν μπορώ να πάω για forthnet;;;;;;; :?: :?:

οχι δεν μπορεις , 3μηνη 6μηνη χρονου μπορεις μονο.
βασικα αν δεν κανω λαθος μονο η otenet με χρεωση στον λογαριασμο του τηλεφωνου σου, και η tellas που σου στελνει λογαριασμο σπιτι σου δινουν αοριστου χωρις πιστωτικη.

Valder
10-05-04, 02:08
αχ όχιιιιι! Και ήθελα να πάρω Φορθνετ μια σύνδεση αορίστου χωρις πιστωτική! Οπότε πάμε Τελλάς τώρα; Κλάψ!

ALiTiS
10-05-04, 02:35
η vivodi δεν δινει 256 διχως πιστωτικη?

Valder
10-05-04, 02:55
Παιδιά τώρα έψαξα στο σαιτ της 4νετ και ενω οι συνδρομες αορίστου με ογκοχρέωση και χρονοχρέωση ΔΕΝ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ,οι συνδέσεις αορίστου αλλά φλάτ ρειτ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ.

Τελικά τι παιζει;

pelasgian
10-05-04, 03:51
Δηλαδή, εγώ που δεν έχω πιστωτική και θέλω σύνδεση αορίστου χρόνου δεν μπορώ να πάω για forthnet;;;;;;; :?: :?:

οχι δεν μπορεις , 3μηνη 6μηνη χρονου μπορεις μονο.
βασικα αν δεν κανω λαθος μονο η otenet με χρεωση στον λογαριασμο του τηλεφωνου σου, και η tellas που σου στελνει λογαριασμο σπιτι σου δινουν αοριστου χωρις πιστωτικη.

Δεν θέλουν ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ στο forthnet, αλλά VISA που μπορεί να είναι και ELECTRON, δηλαδή debit cash card for ATM.

Εμένα την δέχτηκαν! (δεν είναι πιστωτική κάρτα, απλή χρεωστική λογαριασμού -> για αναλήψεις από μηχάνημα.)

profitis
10-05-04, 17:18
Και εγω εκανα 3μηνη adsl 384 προσφατα απο Forthnet(μεταβολη απο την isdn συνδεση που ειχα--μου μενανε 3 μηνες).Πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπανε το λογαριασμο και το ποσο(διαφορα) που πρεπει να πληρωσω.Μετα αυτο πρεπει να τους στειλεις με fax ενα αντιγραφο της αποδειξης απο την τραπεζα

ibok
11-05-04, 11:39
Το αποδεικτικό της τράπεζας μπορείς να τους το στείλεις αν δεν εχεις FAX μεσα απο το μηχάνημα σου απλά σκαννάροντας το (αν εχεις σκαννερ) και μετά σαν συνημμένο στο μειλ της 4rthnet.

Valder
14-05-04, 06:27
Τελικά έμαθε κανείς αν οι συνδρομές αορίστου χρόνου (πακέτα χωρίς χρονο-ογκοχρεωσεις) μπορούν να πληρωθούν και μέσω τραπέζης ή τις μετρητοίς; Γενικά χωρις πιστωτική; Δεν αναφέρει στο σαιτ τους πουθενα την αναγκη πιστωτικής για αορίστου οποτε γι αυτό ρωταω.

Ξέρει κανεις να επιβεβαιώσει;

Corto
14-05-04, 08:50
Εγώ μόλις πριν 1 εβδομάδα έκανα νέα σύνδεση 384/128. Ήθελα να είναι αορίστου, αλλά αναγκαστικά έκανα 3μηνη γιατί έπρεπε να πληρωθεί με πιστωτική. Σε συζήτηση με το customer service, μου είπαν ότι οι μετέπειτα ανανεώσεις μπορούν να είναι αορίστου και να μου αποστέλεται ο λογαριασμός για πληρωμή μέσω τραπέζης. Ελπίζω να μην έγινε κάποια παρεξήγηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.