PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνική βλάβη ADSL γραμμής (μη συγχρονισμός)



digital.power
08-04-12, 00:23
Είμαι ήδη στην 4η ημέρα χωρίς ιντερνετ και πάω για 5η ... και απο το βλαβοληπτικό η απάντηση ήταν ότι με πήραν τηλέφωνο και δεν με βρήκαν!
Όντως είχα μια κλήση την οποία έτυχε να μην απαντήσω ... αλλά τους έχω πάρει απο μόνος μου 6 φορές σε 4 ημέρες δίχως να βγαίνει κανένα ουσιαστικό νόημα σχετικά με την βλάβη αλλά και ούτε να επιδιορθώνεται η βλάβη! Έγιναν μετρήσεις ... έλεγχοι .. και ξανα έλεγχοι .. και ξανά έλεγχοι ... αλλά ουσία καμία !
Αλήθεια, πόσες ημέρες χρειάζονται για να διορθωθεί μια βλάβη ADSL στην WIND (μου έχουν πει ότι η γραμμή είναι ΟΚ και δεν έχει να κάνει με τον ΟΤΕ αλλά με την WIND) ;;

digital.power
09-04-12, 11:16
7η ημέρα και το πρόβλημα παραμένει ...
Πως μπορώ να κινηθώ νομικά ;;
Στην σύμβαση αναφέρεται ότι όταν η βλάβη αφορά την εταιρεία (η βλάβη μου μου είπαν ότι δεν έχει να κάνει με την γραμμή ή τον εξοπλισμό) θα πρέπει να επιδιορθωθεί σε "εύλογο χρονικό διάστημα". Ποιο είναι αυτό το εύλογο χρονικό διάστημα;;; Εβδομάδες ;;; Μήνες ;;;

mathios
23-04-12, 19:15
7η ημέρα και το πρόβλημα παραμένει ...
Πως μπορώ να κινηθώ νομικά ;;
Στην σύμβαση αναφέρεται ότι όταν η βλάβη αφορά την εταιρεία (η βλάβη μου μου είπαν ότι δεν έχει να κάνει με την γραμμή ή τον εξοπλισμό) θα πρέπει να επιδιορθωθεί σε "εύλογο χρονικό διάστημα". Ποιο είναι αυτό το εύλογο χρονικό διάστημα;;; Εβδομάδες ;;; Μήνες ;;; 7 ημερες, μετα κανε μια καταγελλια στην ΕΕΤΤ

@ ADSLgr.com All rights reserved.