PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλός συγχρονισμός



KrAiBoW
08-04-12, 12:46
Μιας και που δεν παίρνω απάντηση στο άλλο topic (609529) λέω να γράψω εδώ που φαίνεται να έχει κίνηση....



Καλησπέρα σας,

είμαι ο πελάτης με το τηλέφωνο (δεν έχω πρόβλημα που εμφανίζεται) 2155107016.

Το πρόβλημα μου αφορά αφορά χαμηλό sync μιας και που είμαι 1km μακριά απο το κέντρο.

Σε ADSL2+ έχω sync max 13mbps. Σε VDSL 18mbps.

Είχε γίνει συνδιαστικό rdv και αλλαγή ορίου και είδατε ότι το πρόβλημα είναι στο καλώδιο που μου έχει δώσει ο ΟΤΕ επειδή ζήτησα καινούργιο καλώδιο λόγο ότι έχω άλλη γραμμή σαν κύρια στον χώρο απο άλλο πάροχο.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:
1) Γιατί ενώ πήρα τηλέφωνο για να ξαναδηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν γίνεται να δηλωθεί διότι οι τεχνικοί σας σε συνεργασία με τον ΟΤΕ συμφώνησαν ότι η γραμμή δεν πάει παραπάνω;
και
2) Θεωρείτε φυσιολογικό να έχω max 13mbps σε ADSL2+ και 18mbps σε VDSL σε λιγότερο από 1km που κλείσατε την βλάβη και δεν το κοιτάξατε παραπάνω;


*Η κύρια γραμμή από άλλο πάροχο είναι συγχρονισμένη αυτήν την στιγμή κοντά 18mbps. (Σε VDSL λογικά θα ήταν 27-28mbps).




Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Κωνσταντίνος

CytaRep
11-04-12, 15:18
Μιας και που δεν παίρνω απάντηση στο άλλο topic (609529) λέω να γράψω εδώ που φαίνεται να έχει κίνηση....



Καλησπέρα σας,

είμαι ο πελάτης με το τηλέφωνο (δεν έχω πρόβλημα που εμφανίζεται) 2155107016.

Το πρόβλημα μου αφορά αφορά χαμηλό sync μιας και που είμαι 1km μακριά απο το κέντρο.

Σε ADSL2+ έχω sync max 13mbps. Σε VDSL 18mbps.

Είχε γίνει συνδιαστικό rdv και αλλαγή ορίου και είδατε ότι το πρόβλημα είναι στο καλώδιο που μου έχει δώσει ο ΟΤΕ επειδή ζήτησα καινούργιο καλώδιο λόγο ότι έχω άλλη γραμμή σαν κύρια στον χώρο απο άλλο πάροχο.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:
1) Γιατί ενώ πήρα τηλέφωνο για να ξαναδηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν γίνεται να δηλωθεί διότι οι τεχνικοί σας σε συνεργασία με τον ΟΤΕ συμφώνησαν ότι η γραμμή δεν πάει παραπάνω;
και
2) Θεωρείτε φυσιολογικό να έχω max 13mbps σε ADSL2+ και 18mbps σε VDSL σε λιγότερο από 1km που κλείσατε την βλάβη και δεν το κοιτάξατε παραπάνω;


*Η κύρια γραμμή από άλλο πάροχο είναι συγχρονισμένη αυτήν την στιγμή κοντά 18mbps. (Σε VDSL λογικά θα ήταν 27-28mbps).




Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Κωνσταντίνος

Αγαπητέ Πελάτη,

Σε συνέχεια του ερωτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουν ακολουθηθεί όλες οι απαραίτητες διαδικασίες, για την επίλυση του ζητήματός σας, όμως η γραμμή σας δεν μπορεί να συγχρονίσει σε μεγαλύτερη ταχύτητα.
Για το ερώτημά σας σχετικά με την μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σας, δυστυχώς δεν είναι δυνατή η σύγκριση μεταξύ ADSL και VDSL γραμμών, καθώς λειτουργούν σε διαφορετικές συχνότητες και η ποιότητα του χαλκού της συγκεκριμένης γραμμής είναι συγκεκριμένη.
Εφόσον βέβαια επιθυμείτε νέα εκκίνηση της διαδικασίας με στόχο την αλλαγή της γραμμής του χαλκού, υπάρχει η δυνατότητα να γίνει, χωρίς ωστόσο να είμαστε αισιόδοξοι για την έκβασή της.

Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.