PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με youtube



lefteris_student
18-04-12, 15:31
Καλησπέρα,

Έχω τρομερό πρόβλημα με το youtube δεν μπορώ να κάνω streaming video ούτε και στην πιο χαμηλή ανάλυση τίποτα έλεος!!!Μίλησα με ΤΥ και μου είπαν πως έχουν γενικότερο πρόβλημα στην Wind που προσπαθούν να επιλύσουν μου είπαν!Παρατηρεί κανένας παρόμοιο πρόβλημα??

Να και τα στοιχεία του router Oxygen Gennet Που έχω!

101201

africa_twin
18-04-12, 20:59
μήπως να δοκίμαζες κι ένα άλλο (πιο σοβαρό) modem; :)

customer
18-04-12, 23:44
Δεν επαιζε youtube με το παλιο router.
Μολι εβαλα ΖΤΕ τα παντα τρεχαν σαν νερακι.

spyrossss
19-04-12, 00:30
μήπως να δοκίμαζες κι ένα άλλο (πιο σοβαρό) modem; :)+1
Και εγω με το router της wind το zte είχα προβλήματα με το video streaming μεχρι που αγορασα το netgear dgn2200 και ολα οκ ...

lefteris_student
19-04-12, 14:13
Και εγώ το ZTE είχα αλλά τα έφτυσε το ασύρματο και στα 10 μέτρα έπεφτε down και ξαναέβαλα oxygen που πάει καλύτερα το ασύρματο!!!Αν και χτες μου έστειλαν καινούργιο ZTE με την δικαιολογία ότι το προηγούμενο που είχα ήταν ελαττωματικό θα το δοκιμάσω αν δω.....

phantom77
20-04-12, 11:02
Παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγω, ίσως όχι όσο σοβαρό όσο ο Λευτέρης. Δεν ασχολούμαι και πολύ με Youtube και δεν με ενοχλούσε και πολύ αλλα τελευταία έχω καθυστερήσεις και σε άλλα sites.
Το ανησυχητικό ειναι οτι σε όποια διεύθυνση και να κάνω traceroute, βγάζει time outs σε όλα τα hops μέχρι τον τελικό προορισμό. Το έχω δοκιμάσει απο Win7/XP και Ubuntu χωρίς να τρέχει κάτι άλλο στον Η/Υ.

Μήπως βελτιωθούν τα πράγματα αν αλλάξω το router και βάλω τον D-Link που μου είχε δώσει η τότε Tellas;

lefteris_student
21-04-12, 14:54
Αναφέρομαι σε σύνδεση wind που έχω στην Αλεξανδρούπολη στο πατρικό!!Ακόμα περιμένω μήπως το φτιάξουν αλλά τίποτα δεν βλέπεις για κανένα λόγο video στο youtube!!!Μου έστειλαν καινούργιο ZTE θεωρώντας ότι το προηγούμενο είναι ελαττωματικό αλά τίποτα το ασύρματο χάλια στα 10 μέτρα down!Τουλάχιστον με το oxygen έχω ικανοποιητική ασύρματη σύνδεση.....

thomNikolaou
23-04-12, 17:39
Τις καλύτερες επιδόσεις στο youtube τις έχει η forthnet από ότι λέγετε.

Jimmisardo
23-04-12, 17:51
Εγω εχω προβλημα με το youtube οταν χρησιμοποιω τον Google Chrome. Μολις μπω απο firefox η IE τοτε το youtube φυσαει. Στα υπολοιπα site δεν εχω κανενα θεμα με κανεναν explorer.

nikosmelt
23-04-12, 17:56
Αναφέρομαι σε σύνδεση wind που έχω στην Αλεξανδρούπολη στο πατρικό!!Ακόμα περιμένω μήπως το φτιάξουν αλλά τίποτα δεν βλέπεις για κανένα λόγο video στο youtube!!!Μου έστειλαν καινούργιο ZTE θεωρώντας ότι το προηγούμενο είναι ελαττωματικό αλά τίποτα το ασύρματο χάλια στα 10 μέτρα down!Τουλάχιστον με το oxygen έχω ικανοποιητική ασύρματη σύνδεση.....


Σε ότι αφορά το ασύρματο το ZTE έχει ρύθμιση για το πόσο δυνατά να εκπέμπει, οπότε το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται εκεί, έλεγξε το.

pat122
23-04-12, 18:07
Τις καλύτερες επιδόσεις στο youtube τις έχει η forthnet από ότι λέγετε.
δεν ξέρω αν έχει τις καλύτερες αλλά εμένα μου τρέχει μια χαρά και στα hd.


Εγω εχω προβλημα με το youtube οταν χρησιμοποιω τον Google Chrome. Μολις μπω απο firefox η IE τοτε το youtube φυσαει. Στα υπολοιπα site δεν εχω κανενα θεμα με κανεναν explorer.
χμμμ.. περίεργο διότι εγώ με chrome παιζω και δεν έχω πρόβλημα. έχεις κάνει update τον chrome διότι θυμάμαι πως είχε πρόβλημα με το youtube.

Jimmisardo
24-04-12, 12:47
Ναι ναι του εχω κανει update.. Το τσεκαρα πολλες φορες και ειμαι σιγουρος. Κατι update εκανε το pc μου σχετικα με flash.. δεν ξερω απο κει μηπως φταιει κατι.. Θα φτιαξει που θα παει! :p

haniabal
24-04-12, 12:53
Τις καλύτερες επιδόσεις στο youtube τις έχει η forthnet από ότι λέγετε.
Από ότι φαίνεται και από τα speed test κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Μπήκα από φίλο που έχει forthnet εδώ www.youtube.com/my_speed και τα έσπαζε. Για την cyta oύτε λόγος.

zadios
25-04-12, 00:02
ρε παιδιά τι συγκρίνουμε τώρα? Ο ΟΤΕ έχει αποδεδειγμένα την καλύτερη απόδοση σε streaming. Και τώρα που θα διευρυνθεί και το vdsl (ευτυχώς η Deutsche ρίχνει λεφτά) θα μιλαμε για αβίαστο 1080 για όλους!

thomNikolaou
25-04-12, 15:02
 ρε παιδιά τι συγκρίνουμε τώρα? Ο ΟΤΕ έχει αποδεδειγμένα την καλύτερη απόδοση σε streaming. Και τώρα που θα διευρυνθεί και το vdsl (ευτυχώς η Deutsche ρίχνει λεφτά) θα μιλαμε για αβίαστο 1080 για όλους!



Σε πρόσφατη συνέντευξη του Τσαμάζ είπε ότι πρώτη προτεραιότητα είναι ο δανεισμός της εταιρίας και όχι το vdsl.Πιστεύω από τότε που γερμανοποιήθηκε ο ΟΤΕ έχει πάψει να είναι η εταιρία που ήταν..

pfg
26-04-12, 11:29
Σε ότι αφορά το ασύρματο το ZTE έχει ρύθμιση για το πόσο δυνατά να εκπέμπει, οπότε το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται εκεί, έλεγξε το.
Μήπως μπορείς να μου πεις τι ρυθμίσεις έχεις βάλει ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.