PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε θα το Zisoume εμεις στην Τούμπα..?



Σελίδες : [1] 2 3

kiker
22-11-06, 02:41
Έχει κανείς ιδέα για το πότε τελικα θα έχουμε Zisto εδώ..??

Αν έχει ενημερωθεί κάποιος ας μας πει.. :oneup:

georgex
22-11-06, 03:05
Έχει κανείς ιδέα για το πότε τελικα θα έχουμε Zisto εδώ..??

Αν έχει ενημερωθεί κάποιος ας μας πει.. :oneup:

Το άλλο με τον Τοττό το ξέρεις ?
ή
Πότε θα πάρει πρωτάθλημα η Καλαμαριά ?
ή
Θα υπάρξει μέρα στην Ελλάδα αλλά 24ώρες μόνο μέρα ?
ή
Θα γίνουμε Ευρωπαίοι ποτέ ?

Μπορείς να επιλέξεις ένα από τα Α Β Γ Δ :rofl: ....ή την κουρτίνα ! (που ξέρεις μπορεί να σου δώσουν μια πραγματική υπηρεσία και όχι κατ'όνομα)

nrg_polini
22-11-06, 05:13
Συμφωνα με τη Τελλας σε 40 μερες, αρα πες 3 μηνες να εισια μεσα.

Tem
22-11-06, 11:16
Συμφωνα με τη Τελλας σε 40 μερες, αρα πες 3 μηνες να εισια μεσα.
πιστεύω ότι θα προηγηθούν άλλοι , πριν απο την ΤΕΛΛΑΣ;)

apostolt
22-11-06, 11:22
Κατσε να το Zisoume εμεις πρωτα......................

Tem
22-11-06, 11:40
πολλοί ζουν για να ζήσουν το Ζήστο τώρα τελευταία αλλά δεν βλέπω να γίνεται τίποτα :p

nrg_polini
22-11-06, 12:51
πιστεύω ότι θα προηγηθούν άλλοι , πριν απο την ΤΕΛΛΑΣ;)

Ποιοι; :whistle:

yiapap
22-11-06, 12:52
Κι εμένα από Tellas μου είχαν πει για τέλος Δεκεμβρίου.
Παίζει επίσης να μπει και η Forthnet στην Τούμπα.

Avvocato
22-11-06, 13:14
13800 και θα σου πουνε τα καλαντα.......

Tem
22-11-06, 14:10
13800 και θα σου πουνε τα καλαντα.......
της Πρωτοχρονιάς ή των Φώτων ? :p

Chris_Nik
22-11-06, 14:16
Παιδια για Κομοτηνη μου ειπαν 9 μηνες.......

Ωραια πραγματα......

georgex
22-11-06, 15:44
Κι εμένα από Tellas μου είχαν πει για τέλος Δεκεμβρίου.
Παίζει επίσης να μπει και η Forthnet στην Τούμπα.
Κι εγώ τώρα που θυμάμαι από Τellas το καλοκαίρι, Ιούλιο 2006 και η Κα Χριστ.... Κ. μου είχε αναφέρει ότι από Σεπτέμβριο θα έχω την υπηρεσία αυτή, την οποία τότε ούτε κάν την είχαν βαφτίσει "Zisto" απλά ήταν μια διαρροή τότες το καιρώ εκείνο ! :rofl:
Σήμερα την "παρέχουν" ? σε ~15 περιοχές σε ολόκληρη την Ελλάδα ενώ υπάρχουν Χιλιάδες περιοχές...
Εμένα αρχίζει να με εκνευρίζει ήδη η διαφήμισή τους γιατί ΔΕΝ με αφορά και ΔΕΝ απευθύνεται σε μένα, όπως επίσης και στην πλειοψηφία μας ! Ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα ...
Είναι γενικό το κακό πιστεύω.
Ξαφνικά οι διαφημιστικές εταιρίες εμφανίζουν bug στα κείμενά τους, είναι αναληθείς , λέτε να φταίει το word ?:rofl:

kiker
22-11-06, 17:19
Βασικά για να σας πω την αλήθεια,απλά τελειώνει η δέσμευση μου με την τΡελλας (:rofl:) τώρα αρχες δεκεμβρίου κ θέλω σαφώς κάτι πιο γρήγορο απο 768..Να περιμένω για τΡελλας Ζβήστο συνεχίζοντας με αορίστου? :hmm:
Καμια λύση ρε παίδες..?

Dimitrios
22-11-06, 19:03
σε ερωτηση μου πριν απο μερικες ημερες στο 13800 για το ποτε θα εχουμε καλυψη για τις υπηρεσιες του ΖΙΣΤΟ στην περιοχη Αμπελοκηπων (Θεσ/νικης) , η απαντηση τους ηταν , σε 5 με 6 μηνες!!!.Ημαρτον ρε παιδια !!, ποιο γρηγορα δεν γινετε;:mad:

ermis333
22-11-06, 20:39
σε ερωτηση μου πριν απο μερικες ημερες στο 13800 για το ποτε θα εχουμε καλυψη για τις υπηρεσιες του ΖΙΣΤΟ στην περιοχη Αμπελοκηπων (Θεσ/νικης) , η απαντηση τους ηταν , σε 5 με 6 μηνες!!!.Ημαρτον ρε παιδια !!, ποιο γρηγορα δεν γινετε;:mad:


Πές στον ΟΤΕ της περιοχής σου να ετοιμάσει πιο γρήγορα το κέντρο του για να το παραδόσει για φυσική συνεγκατάσταση.

kiker
23-11-06, 00:02
Ποιοι; :whistle:

Γείτονας δν ήσουν κάποτε..? τι 4mbps λέει??
Τα'χω παίξει..

Πάντως χλωμό για 2006 το Ζβήστο...

nrg_polini
23-11-06, 03:38
Γείτονας δν ήσουν κάποτε..? τι 4mbps λέει??
Τα'χω παίξει..

Πάντως χλωμό για 2006 το Ζβήστο...

Γειτονας ειμαι τα καλοκαιρια και τις γιορτες, τον υπολοιπο χρονο ειμαι στην Αγγλια :p

Οχι χλωμο, ΑΠΙΘΑΝΟ. Αμα ενεργοποιηθει ο πρωτος τον Φεβρουαριο παρτυ θα εχουμε.

yiapap
23-11-06, 11:06
Πές στον ΟΤΕ της περιοχής σου να ετοιμάσει πιο γρήγορα το κέντρο του για να το παραδόσει για φυσική συνεγκατάσταση.Έχω κάτι τετραγωνικά διαθέσιμα στο πατάρι... Μήπως ενδιαφέρονται να τα βάλουν εκεί... Ένα utp καλωδιάκι ζητάω μόνο :lol:

dimitris1964
23-11-06, 17:19
Για καλαμαρια που τους πηρα τηλ. ειπαν σε ενα μηνα.

kiker
23-11-06, 23:51
Για καλαμαρια που τους πηρα τηλ. ειπαν σε ενα μηνα.

Δηλαδή αγαπητέ μου φίλε,μετάφραση στα ελληνικά :
..τέλη του 2007 θα έχεις διαθεσιμότητα ΖΒΗΣΤΟ!!!

dimitris1964
24-11-06, 09:44
κοιτα..μου ειπαν οτι μπορουμε να κανουμε και τωρα το συμβολαιο και οτι παγιο στον οτε θα πληρωσω για ενα μηνα μονο και θα μου δωσουν ιντερνετ 1024 και δωρεαν αστικες και υπεραστικες κλησεις.
και τον επομενο μηνα θα ερθει εξοφητικος απο τον οτε και θα ενεργοποιηθει αυτοματα το zisto.
τωρα απο εκει και περα..... οτι μου ειπαν λεω

anideos
24-11-06, 18:02
Να το κάνετε από τώρα παιδιά γιατί με τους ρυθμούς που έχουν ............................ μέχρι να σας το συνδέσουν θα έχει φτάσει στη Κρήτη η υποδομή

kiker
26-11-06, 13:55
κοιτα..μου ειπαν οτι μπορουμε να κανουμε και τωρα το συμβολαιο και οτι παγιο στον οτε θα πληρωσω για ενα μηνα μονο και θα μου δωσουν ιντερνετ 1024 και δωρεαν αστικες και υπεραστικες κλησεις.
και τον επομενο μηνα θα ερθει εξοφλητικος απο τον οτε και θα ενεργοποιηθει αυτοματα το zisto.
τωρα απο εκει και περα..... οτι μου ειπαν λεω
Mια απ΄τα ίδια εδώ..Λέτε να το κάνω..?
Κ αν αυτός ο ένας μήνας δεν είναι ένας κ είναι δυο-τρεις..?

RyDeR
26-11-06, 13:58
Πολύ πιθανόν να είναι 2-3 μήνες, δεν τους πειράζει όμως γιατί σε βάζουν πάλι με 12μηνη δέσμευση.;)

kiker
26-11-06, 17:46
Ρώτησα πόσο εγγυημένο είναι οτι σε ένα μήνα θα έχω κ μου είπε τι να σου πω..Εδω μου δίνει διαθεσιμότητα για τούμπα σε έναν μήνα..
Είμαι μπερδεμένος..Κανένας που έχει κάνει αίτηση ήδη?

RyDeR
26-11-06, 17:51
Εγώ φίλος δεν θα έβαζα.
Πάντως με το που ετοιμαστεί το κέντρο για φυσική συνεγκατάσταση θα βάλουν μαζί με την 4net. Πάλι είναι θέμα οτε.:)

evans1
28-11-06, 17:56
Έχει κανείς ιδέα για το πότε τελικα θα έχουμε Zisto εδώ..??

Αν έχει ενημερωθεί κάποιος ας μας πει.. :oneup:

:whistle: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Οταν θά...Ζisto ουμε οι άλλοι...ταλαίπωροι τής ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ !!!!!:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :whistle: :hmm: :worthy:

Kast
04-12-06, 00:12
Τι κακομοιρια ειναι αυτη ρε παιδια... Μαρτιου μενω. Να θελω να τους πληρωσω και να μου λενε σε πεντε μηνες.

ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ?!?!? http://img.photobucket.com/albums/v251/Kast09/jawdown.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v251/Kast09/maniac.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v251/Kast09/suicide5ke.gif

Gila1899
05-12-06, 23:24
.Να θελω να τους πληρωσω και να μου λενε σε πεντε μηνες.

Και τί να σου πούνε, "φέρ' τα και βλέπουμε";

Μετά θα τους καταγγέλεις στο forum σαν απατεώνες...

toRus
06-12-06, 18:54
Σε εμένα η κοπελιά είπε (όλο χαρά) ότι εφόσον είμαι κοντά κέντρο Θεσσαλονίκη (40 Εκκλησιές) θα μπορώ να έχω zvisto από το τέλος του 2007 αρχές 2008 :up: :whip:

edge_xania
06-12-06, 19:20
Καλα εγω ειχα την καλυτερη εμπειρια...:p

Σκαει τηλεφωνο χτες απο Tellas να με ρωτησουν αν θελω να βαλω Zisto, (ειμαι Πατρα...) τους λεω οτι και καλα μονο στην Αθηνα υπαρχει αυτη η υπηρεσια και ποτε θα αρχισει να καλυπτεται η Πατρα..
Μου λεει η τυπισα σε 10 μηνες..!!
δηλαδη τις λεω εγω, να υπολογιζω σε 2 χρονια...
Ακους εκει να με γραψουν απο τωρα για να εχω το Zisto σε 10 μηνες...Μας δουλευουν μου φαινεται...

RyDeR
07-12-06, 18:00
edge_xania τι ψάχνεις να βρείς...:whistle:

apostol70
07-12-06, 18:25
Μετά από 1 χρόνο μπορεί να υπάρχει καλύτερη προσφορά για Πάτρα (βλέπε ΔΕΗ που λέει να χρεώνουμε με βάση την απόσταση...).
Μάλλον τα μυρμήγκια πάνε να καπαρώσουν από τώρα πελάτες για να μην έχουν ανταγωνισμό

nimits
08-12-06, 16:45
παιδια σημερα εκανα αιτηση για το zisto στην ανω τουμπα και μου ειπαν τελος δεκεμβρη θα ειναι ετοιμο το δικτυο τους και προς το τελος γεναρη θα εχω και το adsl γιατι το προηγουμενο providing μου τελειωνει 26 δεκ.και πρεπει να καθαρισει η γραμμη μου και μετα να μου στειλει ο οτε τηναιτηση για μεταφορα πισω στην τελλας.
Ποια ειναι η γνωμη σας? Εχει κανεις το ζιστο στη θεσσαλονικη?Διαφορετικα τι provider προτεινετε?


Ευχαριστω

evmourelatos
09-12-06, 16:32
που είμαστε και Αθηναίοι (Υποτίθεται) πότε θα τα ζήσουμε όλα αυτά?
Ξέρει ρε παιδιά κανείς τι γίνεται? Κάτι μούφες για 10 μήνες μου είπαν από το τηλ. κέντρο της Tellas.:hmm:

kilias
16-12-06, 17:04
παιδια σημερα εκανα αιτηση για το zisto στην ανω τουμπα και μου ειπαν τελος δεκεμβρη θα ειναι ετοιμο το δικτυο τους και προς το τελος γεναρη θα εχω και το adsl γιατι το προηγουμενο providing μου τελειωνει 26 δεκ.και πρεπει να καθαρισει η γραμμη μου και μετα να μου στειλει ο οτε τηναιτηση για μεταφορα πισω στην τελλας.
Ποια ειναι η γνωμη σας? Εχει κανεις το ζιστο στη θεσσαλονικη?Διαφορετικα τι provider προτεινετε?


Ευχαριστω

Στις 3/11 που εκανα την αιτηση μου ειπαν σε ενα μηνα.....σημερα μου λενε ξανα σε ενα μηνα!!!(απο Τουμπα και εγω)
Τα σχολια δικα σας...

RyDeR
16-12-06, 17:20
stis3/11 moy eipan se ena mina poy ekana tin etisi.....simera moy lene pali ena mina!!!
Ta sxolia dika sas...


Τα μηνύματα θα πρέπει να είναι γραμμένα στα Ελληνικά και όχι greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες)!

Η παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται το κλείδωμα ή και τη διαγραφή του συγκεκριμένου θέματος ή μηνύματος. Μοναδική εξαίρεση θα υπάρχει για νέα μέλη που θα ειδοποιούνται να κάνουν επεξεργασία το μήνυμα τους, στην περίπτωση που το μήνυμα δεν γραφεί στα Ελληνικά σε εύλογο χρονικό διάστημα θα διαγράφεται! Ο χρήστης θα λαμβάνει προειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα!
(Βαθμός προειδοποίησης 1 - διάρκεια 1 μήνας)

Απλά ο ΟΤΕ ακόμη δεν παρέδωσε το κέντρο.;)
Καλως ήλθες.

evans1
16-12-06, 23:06
Από τήν ταλαίπωρη Καλαμαριά μέ τήν...γαιδουρινή υπομονή,ιδού η ταχύτητα τής Τ[Ρ]ΕΛΛΑΣ μέ γραμμή 1024/256......
http://www.speedtest.net/result/66654377.png (http://www.speedtest.net)

Εχω ενημερώσει ήδη τήν Νομική προστασία πού πληρώνω,καί άν δέν τηρηθούν τά όσα λένε γιά τό ΖΙΣΤΟ,θά φάνε..καλά!!![Τούς έχω καί εγώ μαγνητοφωνημένους'' γιά λόγους διασφάλισης τού..Κ.... μου.....'']

psytransas
17-12-06, 00:36
Και εγω απο τουμπα ειμαι παιδια και εκανα την αιτηση στις 30/11 και το πανε απο μηνα σε μηνα
εστειλα φαξ να ακυρωθουν ολες οι διαδικασιες και φυσικα μαγνητοφωνησα τη συνομιλια ως αποδεικτικο στοιχειο κρατωντας και την αποδειξη αποστολης του φαξ.
Ας ερθουν μετα κανα 3μηνο να μου πουν οτι εχω υπγραψει κανα συμβολαιο μαζι τους και τα λεμε στο δικαστηριο...
ετσι για να μη νομιζουν οτι μας πιανουν κοροιδα
φανταστητε αν γινεται μπαχαλο στην αθηνα...τι γινεται εδω θεσσαλονικη ...αυτο σκεφτειτε μονο..
σε κανα 6μηνο μας βλεπω και αν ...
οσοι εχουν τη γαιδουρινη υπομονη να περιμενουν και να μεινουν μηνες διχως νετ ας το σκεφτουν μια φορα ακομα....

ermis333
17-12-06, 16:07
Από τήν ταλαίπωρη Καλαμαριά μέ τήν...γαιδουρινή υπομονή,ιδού η ταχύτητα τής Τ[Ρ]ΕΛΛΑΣ μέ γραμμή 1024/256......
http://www.speedtest.net/result/66654377.png (http://www.speedtest.net)

Εχω ενημερώσει ήδη τήν Νομική προστασία πού πληρώνω,καί άν δέν τηρηθούν τά όσα λένε γιά τό ΖΙΣΤΟ,θά φάνε..καλά!!![Τούς έχω καί εγώ μαγνητοφωνημένους'' γιά λόγους διασφάλισης τού..Κ.... μου.....'']

Γιατ'ι δεν βάζεις μια demo από έναν άλλον ISP να δείς πιος φταίει;;;, 5Ε έχει μια ΝΕΤΚΑΡΤΑ

Hernandez
20-12-06, 15:21
Παίδες εδώ καλά καλά δεν έχει η Αθήνα ακόμα εμένα με έχουν πάει για τέλος ιανουαρίου
την αραβωνιαστικία μου που μένει Γλυκά Νερά - Παιανία είπαν τέλος του 2007 αρχές 2008
και τον κολλητό μου που μένει πετρούπολη σε 8 μηνάκια
Δύσκολα να έχετε απο τόσο νωρίς adsl tellas

Με εκτίμηση

Tem
22-12-06, 09:19
Αλήθεια έχει κανείς ζιστο στη Θεσσαλονίκη ? Μάλλον όχι ?

alieus
01-01-07, 03:11
Μου είπαν στο 13800 ότι είναι έτοιμη η επέκταση Τούμπας και μέσα Ιανουαρίου ενεργοποιείται.

gatulis
01-01-07, 19:24
Απ'οτι εχω καταλαβει πουθενα στη Θεσσαλονικη δεν εχει διαθεσιμοτητα το zisto. Ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησει; (για κεντρο μιλαω οχι για αλλες περιοχες)

thestria
01-01-07, 21:04
Μου είπαν στο 13800 ότι είναι έτοιμη η επέκταση Τούμπας και μέσα Ιανουαρίου ενεργοποιείται.
Κατά Πάσχα και καλά θα είναι...

Dimitrios
01-01-07, 21:48
Κατά Πάσχα και καλά θα είναι...

Ποιο πασχα.. ,καλοκαιρακι και ισως η μαλλον καλυτερα να πω καλο Σεπτεμβρη...

thestria
01-01-07, 21:51
Ποιο πασχα.. ,καλοκαιρακι και ισως η μαλλον καλυτερα να πω καλο Σεπτεμβρη...
Αν δεν τελειώσει πρώτα ο οτε τις εργασίες για τη συνεγκατάσταση, ούτε τελας, ούτε βιβοντι, ούτε τίποτα.

kilias
02-01-07, 08:48
Πριν λιγες μερες μου ειπαν κι εμενα για Τουμπα μεσα Ιανουαριου...Αντε να δουμε:hmm:

thestria
02-01-07, 19:32
Πριν λιγες μερες μου ειπαν κι εμενα για Τουμπα μεσα Ιανουαριου...Αντε να δουμε:hmm:
Για ποιο έτος όμως;

_stargazer
03-01-07, 15:25
Να πάρετε τηλέφωνο και να απαιτήσετε σύνδεση του adsl μέσω οτέ, όπως λέει και στο συμβόλαιο για την περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμα τα 4mbit, στην ειδική προσφορά των 37.95 το μήνα. Πόρτες στην τούμπα υπάρχουν καθώς έχουν εγκατασταθεί νέα dslam από τον οτέ.

Για κάποιο λόγο (μάλλον δεν τους συμφέρει το βάλε-βγάλε) η tellas έχει όλες τις αιτήσεις για zisto σε αναμονή ώσπου να είναι έτοιμο το δικό τους δίκτυο. Όσες φορές ρώτησα πότε θα είναι έτοιμο αυτό μου είπαν σε ένα μήνα από τώρα. Αυτό το ρώτησα και πριν 3 λεπτά που μίλησα με την τεχνική υποστήριξη. Επίσης παρόλο που έχω στείλει τα χαρτιά μου ζήτησε να στείλο φαξ λέει για να γίνει ενεργοποίηση μέσω ότε. Με λίγο κράξιμο και αφού με βάλανε λίγο στην αναμονή τελικά μου είπε ότι θα ενεργοποιηθεί μέσω οτέ --χωρίς φάξ, αλλά και καλά δε το κάνανε αυτό γιατί "θέλει 15 μέρες η ενεργοποίηση από οτε, 15 μέρες η απενεργοποίηση από οτε και άλλες 15 μέρες να πάει στο tellas zisto" όποτε μου λέει είναι καλύτερα να περιμένετε 1 μήνα για να πάρετε κατευθείαν zisto. Η προηγούμενη απενεργοποίηση adsl οτέ μου πήρε 4 ημέρες...

Σημειωτέο ότι περιμένω ήδη ένα μήνα και εάν είχαν στείλει την αίτηση στον οτε θα είχα Internet τουλάχιστο έστω και 1mbit.. ενώ το είχα ζητήσει από την αρχή να πάει μέσω οτέ καθώς γνώριζα ότι εργασίες για εγκατάσταση κέντρο στην τούμπα δεν έχουνε ξεκινήσει ακόμη.

Μέχρι σήμερα δεν μου έχουν ενεργοποιήσει ούτε κάν την προεπιλογή φορέα για τηλεφωνία,
ενώ το 13800 δεν είναι χωρίς χρέωση άμα δεν είσαι στο δίκτυο της tellas... χρεώνεσαι στον οτε κανονικότατα! Τέλος, δεν υπάρχει δυνατότητα κλήσης του 1738-13800 (δεν υφίσταται) ούτε του 1738-80150013800 (λέει ότι "η συνδρομή σας δεν επιτρέπει την κλήση προς το συγκεκριμένο αριθμό"). Επίσης δε μπορώ να καταλάβω(ρητορικό) γιατί κάθε φορά που παίρνω στην υποστήριξη με ρωτάνε το νούμερό μου, το πότε έκανα αίτηση, και μετά με βάζουν σε αναμονή για 4 λεπτά λέγοντας "ένα λεπτάκι να το κοιτάξω"...

:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.