PDA

Επιστροφή στο Forum : conx tv hdmi problem



xlapatsa
19-04-12, 19:26
Καλησπέρα σας
Έχω ένα πρόβλημα με το conx tv μου(με αποκωδικοποιητή αυτο το Pirelli)οχι με δορυφορική, το έβαλα πρόσφατα και το σύνδεσα με hdmi αλλα μου πιάνει μονο 720p γιατί? και επίσης δεν έχει ήχο στην αρχή.
μονο όταν το βάζω με scart πρώτα πρέπει να το ανοιγοκλείσω να κάνω 34298 βλακείες πρώτα και μετά όταν το βάλω να το δω με hdmi ίσως δουλέψει.
δεν ξέρω εάν είχε κάποιος κάτι παρόμοιο ελπίζω να καταλάβετε:P

ευχαριστώ προκαταβολικά :)

sdikr
19-04-12, 19:28
Γιατί 720P είναι, δεν είναι HD, για τον ήχο θα σε γελάσω, δεν είχα πρόβλημα ως τώρα, υποθέτω δοκίμασες να το βγάλεις απο την μπρίζα και να το ξαναβάλεις

xlapatsa
19-04-12, 19:34
εννοείτε.. τα πάντα δοκίμασα γ*μ*το μονο όταν το βάζω πρώτα με scart το ανοίγω κλείνω και μετά από scart επιλέγω να μπει hdmi κάπως έτσι.. μονο μετά από κάτι τέτοια δουλεύει :@

sdikr
19-04-12, 19:43
εννοείτε.. τα πάντα δοκίμασα γ*μ*το μονο όταν το βάζω πρώτα με scart το ανοίγω κλείνω και μετά από scart επιλέγω να μπει hdmi κάπως έτσι.. μονο μετά από κάτι τέτοια δουλεύει :@

Αν μπορείς να το δοκιμάσεις και σε άλλη τηλεόραση με άλλο καλώδιο θα ήταν καλό, αλλιώς κάνε ενα τηλέφωνο στην υποστήριξη για αλλαγή

dimgavril
19-04-12, 20:39
Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο HDMI, μου το έκανε κι εμένα και το άλλαξα. Η ανάλυση είναι προς το παρόν 720p διότι δεν μεταδίδει κανένα κανάλι με μεγαλύτερη ανάλυση. Έχουν πει ότι όταν μπουν τα hd κανάλια θα αναβαθμιστεί και ο αποκωδικοποιητής.
Αν δεν βρεις άκρη με τον ήχο δώστο βλάβη να έρθει τεχνικός να στον αλλάξει.

xlapatsa
21-04-12, 13:57
Tο δοκίμασα με άλλο hdmi γιατί έχω 2.. αλλα ούτος η άλλος με αυτά συνδέω το pc μου με την tv και δουλεύουν μια χαρά!
Oποτε κάτι με τον αποκωδικοποιητή πρέπει να παίζει δεν νομίζω κάτι άλλο..
πήρα τηλέφωνο εκεί μου είπαν θα δούμε από δω μήπως γίνετε κάτι αλλιώς θα έρθει τεχνικός να το δει να το αλλάξουμε και και
Aντε να δούμε :/

@ ADSLgr.com All rights reserved.