PDA

Επιστροφή στο Forum : Μας αλλαξαν ξαφνικα τον τηλεφωνικο μας αριθμο...!!



stevenik
28-04-12, 21:07
Απο εχθες οταν καλω απο το σπιτι μου π.χ. στο κινητο μου δεν εμφανιζεται ο αριθμος που ειχαμε (π.χ. 2510-123456) αλλα ενας αλλος αριθμος. Το προβλημα ειναι οτι ο αριθμος ο καινουριος ανηκει σε καποιον αλλον συνδρομητη και μας περνουν ολοι και σπιτι μας και λεμε λαθος.
Εαν εγω παρω στο δικο μας νουμερο θα το σηκωσει ο αλλος συνδρομητης!!!!
Τρελο μπερδεμα.
Πηρα στην HOL σημερα το πρωι. Και μας πηραν μετα και μας ειπαν θα φτιαχτει την Δευτερα. Ειναι προβλημα λεει του ΟΤΕ και οχι της HOL.
Εγω πιστευω οτι ο αριθμος που εμφανιζεται σε εμας ενεργοποιηθηκε εχθες στην HOL και εκανε μα@@@@ ο τεχνικος της HOL καπου εκει στα DSLAM.

valen_gr
28-04-12, 21:39
τι σε κανει να πιστευεις οτι οταν ενεργοποιείται καποιος στο δικτυο της hol , παει τεχνικος δικος της στο DSLAM να κανει το παραμικρο?

Vitruvian78
28-04-12, 21:53
Είναι καθαρά μπέρδεμα του ΟΤΕ. Μου είχε συμβεί κι εμένα αυτό στο δίκτυο του ΟΤΕ. Το ωραίο ήτανε οτι αφού μπέρδεψαν τη γραμμή και όταν το αντιληφθήκαμε και τους ζητήσαμε να το φτιάξουνε, μας χρεώσανε στο λογαριασμό και την επισκευή της βλάβης λες και ήτανε δικό μας σφάλμα!! Υπομονή ώς τη Δευτέρα λοιπόν....

stevenik
28-04-12, 22:02
Το θέμα είναι τα τηλέφωνα που κάνουμε εμεις... Θα τα χρεωθουμε εμεις αφου αυτο είναι το σωστο ή ο άλλος; Το ίδιο ισχύει και για τον άλλον.. Πολλα μπέρδεματα βλέπω να έχουμε..
Καλα που μου το είπες αυτο για την χρέωση αποκατάστασης της βλάβης, την Δευτέρα θα το διευκρινησω και αυτο.

Vitruvian78
28-04-12, 22:14
Πιστεύω οτι δεν θα έχετε πρόβλημα, θα αναγνωρίσει η εταιρεία οτι το λαθος δεν είναι δικό σας και θα αποχρεώσει και τους δύο λογαριασμούς. Δεν νομίζω οτι η hol χρεώνει για αποκαταστάσεις βλαβών αν δεν είναι υπατιώτητα του πελάτη. Μίλα μαζί τους την Δευτέρα με ευγενικό και ήρεμο τρόπο, και είμαι σίγουρος οτι θα σου πούνε τα ίδια και αυτοί.

akilleas
28-04-12, 23:03
.... αποχρεώσει ....
Συγνώμη αλλά δεν άντεξα να μην το κάνω!!!!!!

***Πιστώσει***

Vitruvian78
28-04-12, 23:06
Κι εγώ δεν άντεξα αλλά θα σου το πω......
Άνοιξε κανένα λεξικό πρώτα πριν πουλήσεις πνεύμα!!
Υπάρχει και το αποχρεώνω= αφαιρώ το χρέος απο κάποιον

akilleas
30-04-12, 08:47
Φίλε μου όσο και να το έψαξα δεν βρήκα το ρήμα αποχρεώνω ή κάποια παράγωγά του.
Συγχώρεσε με εάν ειλικρινά θίχτηκες αλλά μόνο πνεύμα δεν προσπάθησα να πουλήσω.
Ένα παράδειγμα... (http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CE%BD%CF%89&loptall=true&dq=) ή άλλο παράδειγμα... (http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7&dq=)

:sorry::sorry::sorry:

stevenik
30-04-12, 12:37
Λοιπόν να έρθουμε στο πρόβλημα μου..
Το πρωι που εφευγα απο το σπιτι είδα λίγα μέτρα πιο κάτω στο μεταλλικό κουτι που έχει ο ΟΤΕ το συνεργείο τους και κάτι μετρουσαν..
Τωρα που επέστρεψα σπιτι δεν λειτουργεί το τηλ & Ίντερνετ. Είναι τελείως νεκρά.
Έκανα online ticket στο hol ecare..
Πάλι καλα που έχω Ίντερνετ και στο κινητο και μπόρεσα & το έκανα & αυτο.
Μας βλέπω σήμερα να μένουμε χωρίς τηλ πάλι!

Vitruvian78
30-04-12, 13:27
Δυστυχώς αυτά είναι τα άσχημα που μπορεί να σου συμβούνε όταν είσαι πελάτης εναλλακτικού, να περιμένεις για μέρες τελικά να σου λύσουν κάποιο πρόβλημα. Εγώ αναρωτιέμαι όταν η γραμμή σου επιστρέψει όπως πρεπει σε λειτουργία, αν θα δεις διαφορά στην απόδοση της γραμμής (όσον αφορά το ίντερνετ).

Vitruvian78
30-04-12, 13:29
Δεκτή η συγγνώμη σου, αλλά δες το αρχικό σου μήνυμα και πες μου αν δεν θα σε προσέβαλλε κι εσένα ;)
Μπορεί να μην υπάρχει ωστόσο είναι δόκιμος όρος και χρησιμοποιείται.

Vitruvian78
30-04-12, 13:31
Δεκτή η συγγνώμη σου, αλλά δες το αρχικό σου μήνυμα και πες μου αν δεν θα σε προσέβαλλε κι εσένα
Μπορεί να μην υπάρχει ωστόσο είναι δόκιμος όρος και χρησιμοποιείται.

stevenik
03-05-12, 14:57
Περιμέναμε τόσες μέρες να μας φτιάξουν το τηλέφωνο! Αποτέλεσμα;
Σήμερα επανηλθε το τηλεφ, σήμα & Ίντερνετ αλλα μας έχουν δώσει πάλι τον λάθος τηλεφ. αριθμο που ανήκει σε άλλο συνδρομητή!
Εάν μας πάρεις ένας γνωστός μας σπιτι δεν θα το σηκώσουμε εμεις αλλα ο άλλος συνδρομητής!
Απαραδεκτοι! Και ΟΤΕ & HOL!!!

stevenik
04-05-12, 15:10
Και σήμερα μας έκοψαν πάλι το τηλέφωνο & Ίντερνετ!
Η hol μου είπε ότι απο την επόμενη Τρίτη θα κλείσει ραντεβου ο ΟΤΕ με την hol!
Εάν πάω εγω και μεταφέρω την γραμμή μου στον ΟΤΕ εγω θα φταίω;

akilleas
06-05-12, 19:02
Απαράδεκτοι και οι δύο.

Vitruvian78
06-05-12, 20:36
ΟΤΕ DOUBLE PLAY 2Mbps + Απεριοριστες εθνικές κλήσεις = €26,90 το μήνα μαζί με το πάγιο γραμμής

stevenik
07-05-12, 15:30
Παραμένει η βλάβη ακόμη... Περιμένουμε ποτε θα τους καπνίσει ΟΤΕ & hol να κανονίσουν το συνδυαστικο ραντεβου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.