PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol Τηλεφωνία και Internet στο Χαλάνδρι



svizi
30-04-12, 10:38
Στα πλαίσια της γενικότερης προσπάθειας εξοικονόμησης των παγίων σκέφτομαι κάποιες από τις γραμμές μαζί με το Internet να περάσει σε HOL.

Γενικά στο Χαλάνδρι, περιοχή πίσω από τον Σταθμό του Μετρό, πρέπει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τις γραμμές όπως μας έχουν πει από σχεδόν όλες τις εταιρίες. Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε συχνές αποσυνδέσεις, πολύ χαμηλές ταχύτητες και γενικά πρόβλημα αξιοπιστίας.

Το πρώτο ερώτημα είναι αν οι γραμμές τηλεφωνίας που φέρνει η Hol είναι Voip ή PSTN και το δεύτερο αν υπάρχει κάποιος με εμπειρία από HOL στη συγκεκριμένη περιοχή.

Ευχαριστώ

vaggoulas
01-05-12, 21:31
Εμπειρία από την περιοχή δεν έχω για να σου πω αλλά για τον αν θα είσαι voip ή pstn είναι καθαρά θέμα τύχης καθώς παίζει ρόλο η διαθεσιμότητα στην περιοχή εκείνη την στιγμή.
Κατά βάση δίνεται pstn και μόνο αν δεν έχει διαθεσιμότητα θα μπεις voip.

Vitruvian78
01-05-12, 23:43
Πάντως και το VoIP ειδικά της hol είναι πολύ καλό. Έτσι είναι η σύνδεση μου στη δουλειά και η γραμμή είναι πεντακάθαρη χωρίς βράσιμο, όπως είναι του ΟΤΕ π.χ. και με αρκετά καλύτερη ένταση ήχου. Αλλά σε γενικές γραμμές μην ανησυχείς......δίνει πλέον τον ίδιο τύπο τηλεφωνίας με αυτόν του ΟΤΕ, πολύ σπάνια δίνει πια VoIP. Όταν εγώ έκανα φορητότητα το 2007 απο ΟΤΕ σε hol, η τηλεφωνία τότε ήτανε μόνο VoIP.

svizi
02-05-12, 12:40
Στο site τους δεν γράφει αν μπορούν να δώσουν και ISDN γραμμές ή μόνο PSTN.
Ξέρει κανείς κάτι;

@ ADSLgr.com All rights reserved.