PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης μετά την μεταφορά γραμμής



Cataract
06-05-12, 17:43
Καλησπέρα σας,

για να ξεκινήσω η γραμμή μου είναι στον ΟΤΕ voice και data (conn-x 24mbps) και το ρουτερ μου είναι το zyxel p661d1

έχω τα εξής προβλήματα εδώ και καμιά βδομάδα με την γραμμή μου αφού μετέφερα το τηλέφωνο και internet σε άλλη γραμμή (σπίτι)
1. δεν συγχρονίζει το ρουτερ ή όταν συγχρονίσει το ρουτερ μου (zyxel p661d) δείχνει error στα 2/1 down/up.
2. μια φορά τυχαία καθώς πήγα να καλέσω από το σταθερό μου τηλέφωνο διαπίστωσα ότι μπορούσα να ακούσω άλλους να μιλάνε στο βάθος.
3. δεν δουλεύει η αναγνώρισή κλήσεων μου
4. δεν μπορώ να εισέλθω στην υπηρεσία web self care του my.otenet.gr

φυσικά έχω αναφέρει το πρόβλημα μου στο 13888 του οτε και μια μέρα με κάλεσε ο τεχνικός και μου είπε ότι το Internet δουλεύει, που όντως δούλευε, αλλά συγχρόνιζε σε πολύ μικρή ταχύτητα περίπου 2mbps down. το Line attenuation ήταν 36, θεωρητικά εγώ θα περίμενα 7-8mbps.
με τα πολλά το router αποσυγχρονίστικε μετά απο 2 μέρες πάλι και έκτοτε δεν συγχρονίζει ούτε για δείγμα.

έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία για το τι μπορώ να κάνω? καθώς στον ΟΤΕ μου λένε θα το δουν σε 2 εργάσιμες και κοντά 8 μέρες τώρα με έχουν καλέσει μια φορά μόνο αν και έχω αναφέρει το πρόβλημα τουλάχιστον 3 φορές μέχρι στιγμής.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.