PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι 128 και 384 ... Αξίζει? Ισχύει?



athan00
12-05-04, 01:22
Βλέπω Posts που λένε ότι όταν έχει HOL 128/128 ή 128/256 κατεβάζεις κανονικά σαν νά χεις 384! Ισχύσει ακόμα αυτό;

Επίσης όλο διαβάζω για τις προσφορές της HOL με 12 ευρώ τον μήνα αλλά μεσα στην ιστοσελίδα της HOL δεν το βλέπω πουθενά! Μπορεί κάποιος να μου πει εάν υπάρχει ακόμα τέτοια προσφορά;

sdikr
12-05-04, 01:25
τήν προσφορά μάλλον δεν την πρόλαβες

για το άν κατεβάζεις κανονικά εγώ τουλάχιστον δεν το έχω δεί

God
12-05-04, 03:20
H προσφορα ηταν μεχρι τελος Μαιου. Δηλαδη τελος.

Παντως εγω και αλλος 1 που βλεπω εδω με 256/128 με 40kb κατεβαζω.....τι 30 τι 40 τι 50.... :roll:

moralas
12-05-04, 03:38
ναι ναι , και εγω ειμαι με 33.6 modem , αλλα κατεβαζω με 76 max.... :?

God
12-05-04, 03:48
ναι ναι , και εγω ειμαι με 33.6 modem , αλλα κατεβαζω με 76 max.... :?

Γιατι δεν βαζεις την ειρωνεια καπου που να σε παιρνει?

Πολλοι με <384 dsl σαν 384 συμπεριφερονται οι γραμμες τους απο την HOL, κατι δεν εχει κανει σωστα. Γιαυτο ρωτησε και το αλλο παιδι εξαρχης, εχει ακουστει αρκετα. Δεν εχω καμια διαφορα ταχυτητας ουτε απο τελλας ουτε απο forthnet 384. Αλλα λογικα θα το φτιαξει, δεν μπορει.

sonic
12-05-04, 10:27
Όντως, αφου η γραμμή του Οτε είναι 384, αν κάνουν μαμακια στην hol μπορεί να κατεβάσεις με περισσότερο απο 128 ή 256 που πληρώνεις, αν είσαι τυχερός.
Αλλά αυτό δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο για την επιλογή σου......

flex
13-05-04, 17:21
Παιδιά, εμένα με πήραν τηλέφωνο από hol και μου είπαν οτι υπάρχει μία προσφορά μέχρι την Παρασκευή 14/5/04 που ότι συνδρομη και να πάρεις από 6μηνη και πάνω έχει δώρο άλλο τόσο, δηλαδή αν πάρεις μία 6μηνη 256άρα παίρνεις δώρο ακόμη 6 μήνες δηλαδή με γύρω στα 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά παίρνεις 12μηνη 256άρα :shock:
Πολύ καλή η προσφορά τους και την σκέφτομαι σοβαρά αφού λήγει και η συνδρομή μου με την forthnet σε λίγες μέρες, αλλά θυμάμαι σε μία demo HOL που είχα πάρει πριν από 3 μήνες η σύνδεση κοβόταν 2-3 φορές την ημέρα, ξέρετε αν υπάρχει ακόμη αυτό το πρόβλημα στην HOL;

sdikr
13-05-04, 22:23
ναι ναι , και εγω ειμαι με 33.6 modem , αλλα κατεβαζω με 76 max.... :?

Γιατι δεν βαζεις την ειρωνεια καπου που να σε παιρνει?

Πολλοι με <384 dsl σαν 384 συμπεριφερονται οι γραμμες τους απο την HOL, κατι δεν εχει κανει σωστα. Γιαυτο ρωτησε και το αλλο παιδι εξαρχης, εχει ακουστει αρκετα. Δεν εχω καμια διαφορα ταχυτητας ουτε απο τελλας ουτε απο forthnet 384. Αλλα λογικα θα το φτιαξει, δεν μπορει.

συμφωνώ και εγώ απολύτος, δεν διαλέγεις isp για τις βλακείες που κάνει (γιατί να μην δουλέυει το bandwidth control είναι και άυριο μπορεί να το ΄φίαξουν)

God
15-05-04, 19:51
Πολύ καλή η προσφορά τους και την σκέφτομαι σοβαρά αφού λήγει και η συνδρομή μου με την forthnet σε λίγες μέρες, αλλά θυμάμαι σε μία demo HOL που είχα πάρει πριν από 3 μήνες η σύνδεση κοβόταν 2-3 φορές την ημέρα, ξέρετε αν υπάρχει ακόμη αυτό το πρόβλημα στην HOL;


Aυτη η προσφορα επρεπε να εχει ληξει αλλα αν ειναι παρτη. Αυτη εχω και εγω.

Οσο για το αν κοβεται, εχω την ιδια IP κανα δυο βδομαδες.....ουτε restart δεν κανω. Εκει να ψοφησει στο download.

kyriakos40
24-05-04, 18:51
kalo...........

sa1901
25-05-04, 02:03
Αν συνεχίσουμε να το λέμε αυτό δημοσίως, δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ ακόμα .... :(

ALiTiS
25-05-04, 04:09
Αν συνεχίσουμε να το λέμε αυτό δημοσίως, δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ ακόμα ....

εμ σπιρτα 8)
φιλικα

kyriakos40
25-05-04, 09:04
ok...

Αν κανένας ξέρει τίποτα.... πμ....

Ευχαριστώ.

blend
26-05-04, 00:18
Αν συνεχίσουμε να το λέμε αυτό δημοσίως, δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ ακόμα ....

εμ σπιρτα 8)
φιλικα

Οντως.. τα "σπιρτα" μας εκαψαν κανονικα..

"καμμένος" :(

spiros19
26-05-04, 00:43
Δηλαδη τερμα ε? οποιος προλαβε προλαβε. :twisted: :twisted:

Lord_Flasheart
28-05-04, 21:18
Ε, μα, δεν πας και το διαλαλείς έτσι αυτό.... :p

sa1901
29-05-04, 02:50
Υπάρχουν πολλοί έξυπνοι εδώ μέσα... και εμείς που δεν μιλάμε τόσο καιρό είμαστε οι μαλάκες... :?

spiros19
29-05-04, 13:42
μπραβο παιδια και εις ανωτερα!! :lol: :lol: :lol:

tschris
04-06-04, 22:48
Αν συνεχίσουμε να το λέμε αυτό δημοσίως, δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ ακόμα .... :(

Μπράβο ρε τα καταφέρατε! κατεβάζουμε με 128 τώρα :x

sdikr
04-06-04, 22:49
Μπράβο ρε τα καταφέρατε! κατεβάζουμε με 128 τώρα

και ποιος φταίει για αυτο;
εμείς ή το οτι για αυτό πληρώσες;

tschris
04-06-04, 23:16
Μπράβο ρε τα καταφέρατε! κατεβάζουμε με 128 τώρα

και ποιος φταίει για αυτο;
εμείς ή το οτι για αυτό πληρώσες;

Αν ανακάληψε "τυχαία" η HOL την πατάτα της μάντεψε ποιος τη βοήθησε 8) αν και δέπρεπει να ήταν τυχαίο :wink:

sdikr
04-06-04, 23:17
Αν ανακάληψε "τυχαία" η HOL την πατάτα της μάντεψε ποιος τη βοήθησε αν και δέπρεπει να ήταν τυχαίο

ποιος;;;

tschris
04-06-04, 23:26
Αν ανακάληψε "τυχαία" η HOL την πατάτα της μάντεψε ποιος τη βοήθησε αν και δέπρεπει να ήταν τυχαίο

ποιος;;;

Ισως κάποιος υπάληλος που έτυχε να βολτάρει σε Forum σαν αυτά...ίσως κάποιος κομπλεξικός που ζηλεύει που ήμασταν μερικοί με 384 με 10 ευρώ το μήνα ενω αυτός οχι. Σε κάληψα;

sdikr
04-06-04, 23:27
Ισως κάποιος υπάληλος που έτυχε να βολτάρει σε Forum σαν αυτά...ίσως κάποιος κομπλεξικός που ζηλεύει που ήμασταν μερικοί με 384 με 10 ευρώ το μήνα ενω αυτός οχι. Σε κάληψα;

ΟΧΙ

ίσως ο admin που είδε τα log στους server της hol να ξεσκίζουν οι anyaccess 100

tschris
04-06-04, 23:32
Ισως κάποιος υπάληλος που έτυχε να βολτάρει σε Forum σαν αυτά...ίσως κάποιος κομπλεξικός που ζηλεύει που ήμασταν μερικοί με 384 με 10 ευρώ το μήνα ενω αυτός οχι. Σε κάληψα;

ΟΧΙ

ίσως ο admin που είδε τα log στους server της hol να ξεσκίζουν οι anyaccess 100

Αν ο Αdmin ήταν τόσο τακτικός οπος λες δεν θα είχε κάνει τόσο χοντρη μαλακία να αφίσει το limit ανεξέλεγκτο το πρόγραμμα που χρησιμοποίησε αυτό το σκοπό είχε αφτό θα έκαναν λαθος;

sdikr
04-06-04, 23:45
Αν ο Αdmin ήταν τόσο τακτικός οπος λες δεν θα είχε κάνει τόσο χοντρη μαλακία να αφίσει το limit ανεξέλεγκτο το πρόγραμμα που χρησιμοποίησε αυτό το σκοπό είχε αφτό θα έκαναν λαθος;

σου είπα οτι και η οτενετ το είχε το πρόβλημα στην άρχη,
οι isp γουστάραν οτι έβαζε κόφτη ο οτε, μέχρι που την καταλάβαν και αρχίσαν να ψάχνουν,

Ducklord
05-06-04, 03:58
Παίδες, εννοείται πως θα έπρεπε ακόμη και να πέσει "καρφωτή" απο άλλους χρήστες για εσάς. Να σας πω το γιατί;

Γιατι πληρώνει κανείς σαν μαλάκας 70 ευρώ το μήνα και εσείς 30 (καλά το υπολογίζω;) και, κατεβάζοντας όσο και αυτός του στερείτε κάτι: δεν έχει να κάνει με ζήλια (βάλτε το νιονιό σας να δουλέψει) μα με διαθέσιμο bandwidth. Προσθέτετε φόρτο για τον οποίο ΔΕΝ έχετε πληρώσει, και στερείτε ταχύτητα απο αυτούς που την πληρώνουν. Ποιοί είναι οι αδικημένοι;

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Και οι αντμίν ανθρώπια είναι: αμφιβάλετε ρε σεις πως όντως μπορεί να του ξεφυγε;

ZoltriX
05-06-04, 11:02
παπιας ολε :P

το bandwidth δε περισευει για να "χαριζεται" απο δω και απο κει.

kyriakos40
13-06-04, 18:59
Ο Έλληνας, θα είναι μια ζωή Έλληνας.

Τζαμπατζής και στην αρπαχτή όλη την ώρα.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί εδώ μέσα θεωρούν φυσιολογικό το οτι η ΗOL δεν θα πρέπει να τους "ανακαλυψει" ποτέ, και οτι όταν τους ανακαλύπτει, αισθάνονται και αδικημένοι. Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά.!!!!

Αφου πλήρωσες για αυτό που πλήρωσες, αυτό θα έχεις. Και άν κάποια στιγμή γίνει κάποιο λάθος, είναι λάθος και είναι μια προσωρινή κατάσταση. Γιατί αν είχες αγοράσει 384 και σου δίνανε 128, δεν θα τσίριζες στα τηλέφωνα της Hol????

Για να συνέλθουμε λέω....

(και εγώ Έλληνας είμαι, just for the record)

Φιλικά

tschris
03-09-04, 18:36
Ο Έλληνας, θα είναι μια ζωή Έλληνας.

Τζαμπατζής και στην αρπαχτή όλη την ώρα.

Συμφωνώ κι εγώ Κυριάκο ο Έλληνας είναι τζαμπατζής :)


Παίδες, εννοείται πως θα έπρεπε ακόμη και να πέσει "καρφωτή" απο άλλους χρήστες για εσάς.

Για ρουφιάνο όμως δεν τον ήξερα. :(

Ducklord
04-09-04, 02:43
Tschris, χάρηκα που... ξύπνησες το θρεντάκι "τώρα που πόνεσε"!!! :twisted:

Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα:
Πας στον κινηματογράφο να πάρεις εισητήρια με την κοπέλα σου. Ένας τυπάς ανάμεσα σε εσένα και τους μπροστινούς παίρνει εισητήρια, δίνει στην... τυφλή ταμία (ναι, η υπερβολή είναι ταλέντο μου! ;-) ) το 1/3 απο όσα δώσατε εσείς και μπαίνει μέσα χωρίς αυτή να το καταλάβει. Όταν μπαίνεις στην αίθουσα για να καθίσεις, ο τυπάς έχει φάει την καλύτερη θέση και δίπλα του βρίσκεται μια μονάχα ελεύθερη. Η κοπέλα σου κάθεται δίπλα του και εσύ 9 σειρές πιο πίσω και δεξιά, στο διάδρομο. Καλό, έτσι;

Ε, αυτό ακριβώς μας κάνατε εδώ και μήνες. Όχι, όμως, με ποπ-κορν και νάντσος με τυρί, μα με το bandwidth που βλέπαμε να είναι κολλημένο στα 20-25-30κ κατεβάσματος όταν εσείς τσιμπούσατε τουλάχιστον 5-10κ παραπάνω απο όσα πληρώνατε. Και αυτά ήταν η ταχύτητα που κοβόταν απο εμάς. Ήδη είδα βελτιώσεις...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

tschris
05-09-04, 13:27
Όταν έχεις πρόβλημα με τη σύνδεσή σου παίρνεις τηλ. και παραπονιέσαι δεν καρφώνεις κόσμο.

Πάντως χαίρομαι που είδες βελτίωση διότι εγώσυνεχίζω με 384 "τζαμπέ"

Όσο για την τυφλή ταμία καλά να πάθει η HOL που παίρνει τυφλούς Admin να κάνουν τη δουλειά τους.

Φιλικά Χρήστος

Ducklord
05-09-04, 20:09
Νομίζω πως "κάνεις το χαζό" επίτηδες! Μα, φυσικά και παίρνεις τηλέφωνο και παραπονιέσαι! Παίρνεις και ρωτάς "Γιατί οι άλλοι είναι συντονισμένοι στα 440 και εγώ στα 360"; Λογικό δεν σου φαίνεται; Η ειρωνική σου απάντηση θα ήταν εξαιρετική και απολύτως αποδεκτή (ναι, έπεσες σε έναν απο αυτούς που ουσιαστικά συμπαθούν την έξυπνη ειρωνία!) αν δεν ήταν λίγο άστοχη: δεν έφταιγε η HOL που άλλαξαν οι ταχύτητες. Δεν "ήταν τυφλοί" οι admins μιας εταιρίας, μα απληροφόρητοι οι τεχνικοί του ΟΤΕ.

Τώρα, αν σου φαίνεται χαζό ή κακό ή ακόμη και χαφιεδίστικο το να απαιτήσεις οι άλλοι να πληρώνουν τα ίδια με εσένα για την ίδια υπηρεσία, και όχι να είσαι ο στόκος που θα συντηρεί το τζαμπατζιλίκι τους, δεν έχω περισσότερα σχόλια. Μια μονάχα απλή ερώτηση: καλά ήταν που πληρώναμε τα ίδια μα έπαιρνες περισσότερα ως τώρα, έτσι; Σου έρχεται άσχημο προσωπικά που τώρα είμαστε "στα ίδια"; Μήπως θα φώναζες κιόλας αν ο ΟΤΕς αποφάσιζε να μας δώσει την παραπάνω ταχύτητα που είχατε τόσο καιρό εσείς, "κόβοντας" τις δικές σας συνδέσεις στα 256? Αδικία; Ποιά αδικία;

Φιλικά
Παπιάρχοντας

@ ADSLgr.com All rights reserved.