PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με Conn-x + Prepay Gift card



deminior21
09-05-12, 15:25
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα προβληματάκι με τον ΟΤΕ και το Conn-x + Prepaid gift card.
Είδα την συγκεκριμένη προσφορά σε διαφήμιση και αποφάσισα να κάνω αίτηση τηλεφωνικώς στο 13888 για το εξοχικό μου.
Η αίτηση έγινε στις 21/04/2012 και με ενημέρωσαν ότι θα μου αποστείλουν μαζί με τον εξοπλισμό και την prepaid gift card αξίας 50 ευρώ. Περνούσαν οι μέρες και δεν κατάφερα να βρω κάποιον τεχνικό ώστε να μου ενεργοποιήσουν το τηλέφωνο διότι το χωριό είναι μακριά από την ρόδο και οι τεχνικοί προφανώς είναι λίγοι. Τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους. Χθες ήρθαν (08/05/2012) και μου σύνδεσαν την τηλεφωνική γραμμή. Όταν έφυγαν οι τεχνικοί επικοινώνησα με το 13888 για να τους ρωτήσω πότε θα παραλάβω τον εξοπλισμό και την Gift card. Μου είπαν ότι από την στιγμή που θα συνδεθεί χρειάζονται μερικές ώρες ώστε να φανεί στο σύστημα τους και ότι όταν φανεί θα μου στείλουν τον εξοπλισμό. Τον ρώτησα αν θα είναι η gift card μέσα και μου είπε πως θα είναι. Επίσης να σας αναφέρω ότι σε αυτό το διάστημα που μεσολάβησε επικοινώνησα αρκετές φόρες με το 13888 και κάθε φορά ρωτούσα αν θα μου στείλουν και την gift card και πάντα μου απαντούσαν θετικά.
Σήμερα επικοινώνησα ξανά με τον 13888 και με ενημέρωσαν πως δεν δικαιούμαι την gift card γιατί η προσφορά ήταν μέχρι χθες και ισχύει ως την μέρα που στέλνουν αυτοί τον εξοπλισμό και όχι πότε μου σύνδεσαν το τηλέφωνο/internet.
Φυσικά και τους τα έχωσα σήμερα και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει ο προϊστάμενος του τμήματος μαζί μου.

Εγώ πιστεύω ότι δικαιούμαι την gift card γιατί η αίτηση έγινε πριν λήξει η προσφορά και γιατί δεν φταίω εγώ που οι τεχνικοί τους ήρθαν την τελευταία μέρα της προσφοράς. Και γιατί χθες με ενημέρωσαν ότι θα μου την στείλουν μαζί με τον εξοπλισμό σε 2-3 εργάσιμες.

Θέλω την γνώμη σας για το πώς θα κινηθώ σε περίπτωση που αρνηθούν να μου την στείλουν. :rtfm:

deminior21
10-05-12, 10:26
Καμία ιδέα κανένας? :oops:

deminior21
14-05-12, 16:53
Τελικά μου την έστειλαν.
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.