PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα μεγαλη πανελλαδικη προσφορα 2play economy



Σελίδες : [1] 2 3

ΜΑΙΚ
10-05-12, 10:26
Χαρακτηριστικά

Forthnet 2play Economy

Για να μιλάτε
Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα
Και τώρα με δωρεάν 30' προς κινητά*


Και να σερφάρετε με
Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps
Ασύρματη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet HotSpot

Μόνο με 24,90€ το μήνα για 12 μήνες**



Και επιπλέον...
Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός (έως 31/05/2012)
Δωρεάν αποστολή 50 Forthnet webSMS κάθε μήνα
Δυνατότητα διατήρησης του τηλεφωνικού αριθμού σας
Δυνατότητα απόκτησης νέου τηλεφωνικού αριθμού Forthnet
Δωρεάν το βασικό πακέτο ψηφιακών ευκολιών και το πακέτο επιλογών των επιπλέον ψηφιακών ευκολιών (έως 31/05/2012)
Δυνατότητα απόκτησης και δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής
*Ο δωρεάν χρόνος προα κινητά ισχύει για ένα χρόνο. **Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 12μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/05/2012. Η υπηρεσία απευθύνεται αποκλειστικά σε οικιακούς χρήστες.

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

mephisto
10-05-12, 14:07
ωραια τωρα περιμενουμε κ τις αλλες εταιριες να δουμε τι τιμες θα κανουν κ επιλεγουμε!

stefp
11-05-12, 09:44
ισχύει αυτή η προσφορά και για κάποιον που έχει ήδη forthnet, αλλά είναι εκτός συμβολαίου πλέον? (έχει περάσει πάνω από 1 χρόνος από το προηγούμενο συμβόλαιο..). Χωρίς τον εξοπλισμό εννοώ, αυτόν τον έχω προφανώς ήδη..

invaider
11-05-12, 11:12
ισχύει αυτή η προσφορά και για κάποιον που έχει ήδη forthnet, αλλά είναι εκτός συμβολαίου πλέον? (έχει περάσει πάνω από 1 χρόνος από το προηγούμενο συμβόλαιο..). Χωρίς τον εξοπλισμό εννοώ, αυτόν τον έχω προφανώς ήδη..

Ναι ισχυει, απλα κανεις αιτηση σε καταστημα για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

pat122
11-05-12, 13:14
το καλό με αυτήτη προσφορά είναι πως τα 24 ευρώ ισχύουν για 12 μήνες και όχι μόνο 6.
φαίνεται πως ο πόλεμος των προσφορών άρχισε

christhenis
11-05-12, 13:38
Εγώ ήδη έκανα αίτηση ;) Πιο πολύ συμφέρει απο το πακέτο DP 6mbps της HOL που έχω τώρα!

vanels
11-05-12, 15:56
Ναι ισχυει, απλα κανεις αιτηση σε καταστημα για να ενεργοποιηθει η προσφορα.


και εννοείται για 1 χρόνο δέσμευση....

melidis
11-05-12, 17:22
Εχει απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και 30 λεπτά σε κινητά. οκ! Αν κάποιος επιλέξει και επιπλέον χρόνο σε κινητά π.χ 60 λεπτά το κόστος ανέρχεται σε 30,90 ευρώ τον μήνα, τα λεπτά συγχρόνως γίνονται 90? Αν είναι έτσι η προσφορά είναι Super!!!

ΜΑΙΚ
11-05-12, 20:26
Μπορεις να βαλεις εως 3 ωρες extra χρονο προς κινητα με 6 ευρω την ωρα

Z€r0
12-05-12, 03:12
Ενδιαφέρον προσφορά αρκεί να έχει και 12μηνη δέσμευση και όχι παραπάνω.

Να υπολογίσετε βέβαια και τα 34,90€ της ενεργοποίησης για νέους πελάτες.

stefp
12-05-12, 18:07
ενδιαφέρον αρκετά είναι και το economy + sports pack nova στα 53.9/μήνα, οπότε βγαίνει μισή τιμή το sports pack, αλλά πάει και για 18άμηνο συμβόλαιο... οπότε εκεί που λες είναι και οι 12 μήνες λίγο δύσκολο, αλλά έστω.. με το 18αμηνο ξεφεύγει λίγο

dim12
16-05-12, 12:04
Αν και ρωτήθηκε και πιο πάνω.είμαστε σίγουροι πως ισχύει για πελάτες 2play με μετατροπή σε economy;Θα έχουμε δηλαδή για 12 μηνες 24,9ευρω παγιο και δωρεάν εξοπλισμό κ όλα τα υπόλοιπα που λέει;γιατί αν είναι έτσι κάνω αμέσως δήλωση :D

mitridi_g
16-05-12, 12:20
άντε, να αρχίσουν και οι άλλοι να κατεβάζουν τιμές και να βγάζουν καμιά προσφορά της προκοπής.
Να ρωτήσω αυτή η ΟΝ, υπάρχει ακόμη? Ή το κλείσανε το μαγαζάκι τους?

mitridi_g
16-05-12, 12:24
Αν και ρωτήθηκε και πιο πάνω.είμαστε σίγουροι πως ισχύει για πελάτες 2play με μετατροπή σε economy;Θα έχουμε δηλαδή για 12 μηνες 24,9ευρω παγιο και δωρεάν εξοπλισμό κ όλα τα υπόλοιπα που λέει;γιατί αν είναι έτσι κάνω αμέσως δήλωση :D
ε πάρε ένα τηλεφωνάκι σ'αυτούς, ψοφάνε να σε εξυπηρετήσουν

mitridi_g
16-05-12, 12:25
13831 είναι το τηλέφωνο...καλημέρες

dim12
16-05-12, 12:26
επειδή το συζητάνε πιο πάνω ρωτάω,σε περίπτωση που ήδη έχουν μιλήσει/ρωτήσει να γλιτώσουμε τα τηλέφωνα

BARKOULETOS
16-05-12, 13:20
Με πηραν τηλεφωνο και ανανεωσα ;-) Tο μονο κακο ειναι οτι για αυτες τις τρεις μερες (απο ληξη 12μηνου μεχρι να με παρουν) θα βγει ξεχωριστος λογαριασμος με το 30ρι παγιο (φανταζομαι αναλογια 3 ημερων)

dim12
16-05-12, 13:22
καλορίζικο :)) τι προγραμμα είχες πριν και ανανέωσες;με την προσφορά;

BARKOULETOS
17-05-12, 11:24
To ιδιο χωρις τα 30' προς κινητα ;-) Μακραν η καλυτερη προσφορα για ιντερνετ αυτες τις μερες.

gp13
21-05-12, 13:31
To ιδιο χωρις τα 30' προς κινητα ;-) Μακραν η καλυτερη προσφορα για ιντερνετ αυτες τις μερες.

Σαν παλιός συνδρομητής που είσαι, σου έδωσαν και καινούργιο ρούτερ ή δίνουν μόνο στους νέους συνδρομητές;

Werdum
22-05-12, 01:21
Μονο στους νεους συνδρομητές, πηγα και εγω σημερα να κανω μετατροπή και το εμαθα απο πρωτο χερι

aenaos15
22-05-12, 10:28
Για να το καταλαβω καλυτερα , εχω το 2 play economy με 20% εκπτωση λογω νοβα... τι μπορω να κερδισω απο αυτη την προσφορα; απο 27,9 που πληρωνω τωρα να παω στα 24,9 + τα 30' στα κινητα;

sakels
22-05-12, 17:10
Για να το καταλαβω καλυτερα , εχω το 2 play economy με 20% εκπτωση λογω νοβα... τι μπορω να κερδισω απο αυτη την προσφορα; απο 27,9 που πληρωνω τωρα να παω στα 24,9 + τα 30' στα κινητα;

τι πακετο στην νοβα εχεις?

aenaos15
23-05-12, 11:00
τι πακετο στην νοβα εχεις?
Εχω το sport pack

stefp
23-05-12, 19:46
Για να το καταλαβω καλυτερα , εχω το 2 play economy με 20% εκπτωση λογω νοβα... τι μπορω να κερδισω απο αυτη την προσφορα; απο 27,9 που πληρωνω τωρα να παω στα 24,9 + τα 30' στα κινητα;

Ούτε ΚΑΝ ΑΥΤΟ.. Μόλις μίλησα με FORTHNET, είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ... τα 30' λεπτά προς κινητά ισχύουν ΜΟΝΟ για νέους πελάτες... Έχω κι εγώ forthnet και nova, είπα να ανανεώσω αλλά να πάω στο economy (ήμουν στο παραπάνω πακέτο) και μου λεν "α, ωραία, για το πακέτο που έχετε ήδη ισχύει το και το, αν θέλετε να πάτε στο economy πάτε χωρίς τα 30' που λέει η διαφήμιση!!! Αυτά αρχικά τα δώσαμε για λίγες μέρες και σε ήδη υπάρχοντες πελάτες, αλλά μετά αποφασίσαν ότι να τα δίνουμε μόνο σε νέους πελάτες της εταιρίας, ήρθε διευκρίνηση, όχι αν υπάρχει ήδη forthnet!" .. Αφού τα πήρα και τους είπα ότι είναι απαράδεκτοι, έχω 6-7 χρόνια forthnet, και αντι να "ανταμειφθώ" ΄που ειμαι σταθερός και καλός πελάτης, τρώω γείωση γιατί είμαι "σίγουρος" πελάτης.. να παν να μην πω που.. Και δεν είναι το ποσό τόσο η διαφορά, για τα 30' άντε να πληρώσω και 3-4 ευρώ παραπάνω αν τα μιλήσω. Αλλα θεωρώ απαράδεκτο το για τα 30' αυτά ενώ είμαι τόσα χρόνια πελάτης να μου λεν "εσένα δε στα δίνω, σ'εχω ήδη..αν θες τράβα αλλού!". Οπότε κι εγώ, θα κάνω ακριβώς αυτό, μετά από τόσα χρονάκια, πήρα ήδη τηλ να κοπεί η Nova, και ψάχνω επιτόπου άλλες εταιρίες double play Και προσφορές.. να πάω εκεί σαν νέος πελάτης, να πάρω ότι δίνουν αυτοί, και χαιρετίσματα ... Ίσα ίσα σε δουλειά να βρισκόμαστε, αλλά για το γαμώτο...

sakels
23-05-12, 22:17
Εχω το sport pack

αυτο θα παρεις τοτε που σε συμφερει

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155

gvstrom
23-05-12, 23:10
Ειναι απαραδεκτοι το πηραν πισω για τα 30 σε κινητα. Αρχιζω να ψαχνω για αλλου, ετσι επιβραβευουν τους ηδη υπαρχοντες πελατες?

dim12
24-05-12, 12:24
Ωστόσο ισχύει η μειωμένη τιμή για 12 μηνες και για υπάρχοντες πελάτες μετα απο μετατροπη;;

dim12
24-05-12, 13:50
επίσης,για υπάρχοντες συνδρομητές πρέπει να πληρώσουν και την ενεργοποίηση;;(ισχύει και απενεργοποίηση για το 2play που έχω τωρα;ειμαι συνδρομητης 2 χρονια)

stefp
24-05-12, 20:46
Τι εννοείς "Μετατροπή" ? ενεργοποίηση δεν πληρώνεις εφόσον ήδη είσαι συνδρομητής στη forthnet, ασχέτως πακέτου κτλ.. Αν καταλαβαίνω σωστά πάντως, ναι , ισχύει η μειωμένη τιμή, χωρίς τα κινητά που λέγαμε..
με πήραν πάντως τηλ. σήμερα πρωί από τη forthnet, αλλά ήμουν δουλειά και δε μπόρεσα να απαντήσω.. να δούμε αν αξιωθούν να κάνουν "αντι-προσφορά"... αλλίως από ότι τα είδα μάλλον HOL πάω, μου βγαίνει ίδια τιμή ουσιαστικά.. αλλά είναι το γαμώτο όπως έλεγα..

Και κάναν και το άλλο χαριτωμένο , που βγαίνω λίγο offtopic βέβαια, αλλά με τη Nova.. Πήρα να διακόψω κι αυτό, μου λεν οκ, χωρίς να μου πουν κάτι άλλο, μου λεν "θα διακοπεί 1η Ιουνίου.." .. Χτες συνειδητοποιώ ότι στον τελευταίο λογαριασμό που πλήρωσα ήταν μέσα Ιούλιο πληρωμή.Οκ, δεκτό,έπρεπε να το τσεκάρω εγώ αυτό. μου έρχεται σήμερα από τη Nova να πληρώσω ΠΑΡΑΠΑΝΩ λεφτά, ακόμη τη διαφορά επειδή έληξε το συμβόλαιο το ετήσιο που λέμε από πέρυσι , και κακώς μου χρεώσαν "μικρότερη" τιμή για τους επόμενους 2 μήνες..!! (παρόμοιο με τη forthnet που μου'ρθε 10+ παραπάνω..άλλα τόσα σχεδόν εδώ). Παίρνω τηλ πριν λίγο, μου λεν "εε, ναι, το κάνει αυτόματα το σύστημα.. Ε,αφού έχετε ζητήσει διακοπή, το βλέπω όντως ότι είναι προγραμματισμένο να σας το διακόψουμε, μην πληρώσετε τα έξτρα".. Και λέω "αυτά που πλήρωσα για Ιούνιο και λίγο Ιούλιο, θα τα πάρω πίσω?" .. και τι μου λέει ...???! (Αν έχεις το Θεό σου που λεν..)
"Κοιτάτε, πληρώσατε παραπάνω λεφτά δίκιο έχετε...για να τα πάρετε πίσω, πρέπει να κάνετε γραπτή αίτηση στην εταιρία μας με φαξ κτλ.." . "Ωραία λέω, και για να γίνει η διακοπή το ίδιο δηλαδή, δεν ισχύουν αυτά που έκανα μέσω τηλ?" .. "Κοιτάτε.. Συνοψίζοντας..εμείς έχουμε καταχωρήσει το αίτημά σας.. Την 1η Ιουνίου θα σας κόψουμε τη Nova, αυτό κανονίστηκε..αλλά αν δεν κάνετε αίτηση με φαξ κτλ, τα λεφτά δεν τα παίρνετε πίσω!" . Δηλαδή ΚΑΙ τα λεφτά τα πήραν , αλλά ΔΕΝ είπαν έστω ότι "αφού πλήρωσες μέχρι τότε, θα στο κόψουμε αρχές Ιουλίου!!" .. ΌΟΟΧΙ, η διακοπή θα γίνει τώρα, και ΑΝ ζητήσω λεφτά θα τα πάρω πίσ, αν όχι, ας πρόσεχα... μεγαλεία....

Digik
25-05-12, 16:25
Λογικό είναι να είναι διαφορετικά τα αιτήματα, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι απάλευτοι οι τύποι στην εξυπηρέτηση ώρες ώρες!

gp13
26-05-12, 02:24
Εγώ που είμαι ήδη συνδρομητής στην forthnet και στο economy στο οποίο πληρώνω 35€ το μήνα, με ενημέρωσαν στις 21/5/2012 από κατάστημα της forthnet ότι μπορώ να κάνω αίτηση για το ίδιο πρόγραμμα αλλά με 25€ + 30 λεπτά προς κινητά. Έκανα την αίτηση επιτόπου, υπέγραψα και τώρα απλά περιμένω. Παίζει να μην μου δώσουν τα 30 λεπτά προς κινητά; Πότε σταμάτησαν να τα δίνουν στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές;

stefp
26-05-12, 12:02
Εγώ που είμαι ήδη συνδρομητής στην forthnet και στο economy στο οποίο πληρώνω 35€ το μήνα, με ενημέρωσαν στις 21/5/2012 από κατάστημα της forthnet ότι μπορώ να κάνω αίτηση για το ίδιο πρόγραμμα αλλά με 25€ + 30 λεπτά προς κινητά. Έκανα την αίτηση επιτόπου, υπέγραψα και τώρα απλά περιμένω. Παίζει να μην μου δώσουν τα 30 λεπτά προς κινητά; Πότε σταμάτησαν να τα δίνουν στους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές;
Για αυτο ακριβώς "τσακώθηκα" κι εγώ, γιατί μου είχε πει και κάποιος άλλος ότι δόθηκαν και 30' σε υπάρχοντες. Στην κοπέλα που μίλησα το ανέφερα αυτό επανειλημμένα και μου λέει "όχι, δε γίνεται, μόνο για νέους είναι.."... :down: . Είχα πάει την πρηγούμενη παρασκευή (18/5) σε κατάστημα της forthnet, μου είχαν πει οκ, πήγα την τρίτη 22/5 να το κάνω (γιατί ήθελα να σκεφτώ και τη νόβα ο #*&^@), και μου λεν "όχι, λάθος, δεν ισχύει για τους υπάρχοντες..".. Μια άλλη κοπέλα στο support Μου ανέφερε ότι "το δώσαμε για 1-2 μέρες, αλλα μετά ήρθε διευκρινιστική εντολή ότι έγινε λάθος και είναι μόνο για νέους".. Το είπα κι αυτό στην επόμενη που μιλήσαμε, και μου λέει "όχι, δε γίνεται, δεν ισχύει.." . Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.. Και άλλος ένας γνωστός μου πάντως που έκανε ανανέωση ΔΕΝ του δώσαν τα 30' (αλλά από την αρχή και σ'αυτόν του είπαν ότι δεν θα είναι μέσα..). Τελικά χτες που με ξαναπήραν, μου είπαν τα ίδια με την προηγούμενη φορά, και ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι (με πήραν απλά να επιμείνουν να με πείσουν για την προηγούμενη προσφορά τους που είχα απορρίψει!! :mad:) ..
Τέλος πάντων, απαράδεκτοι γενικότερα.. Το θέμα είναι εδώ ότι ρωτώντας φίλους για αλλη εταιρία που θέλω, μου είπαν εμείς έχουμε πρόβλημα με τα πριζάκια, παίζει να μην υπάρχουν θύρες ελεύθερες και να μείνω σε άλλη εταιρία 1 μήνα χωρίς ίντερνετ.. οπότε δεν ξέρω τι θα κάνω.. Ή θα αναγκαστώ να κάνω το ετήσιο για να γλυτώσω έστω κάτι, ή θα κάνω υπομονή 2-3 μήνες, πληρώνοντας αυτό το λίγο παραπάνω, και περιμένοντας τι προσφορές θα βγάλουν στους επόμενους μήνες οι άλλες εταιρίες, μη βγει κάτι καλύτερο.. πάντως ενώ ως τώρα έλεγα καλά λόγια σε όποιον με ρωτούσε για forthnet, τώρα σίγουρα πλέον άλλαξε αυτό..

gp13
26-05-12, 13:22
Γενικά η forthnet στην εξυπηρέτηση είναι μαύρα χάλια....είμαι 7 χρόνια πελάτης τους(5 στο double play + και 2 πιο πριν σε isdn internet) και ούτε μία φορά δεν έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση-αντιμετώπισή τους και μάλιστα για προβλήματα που την ευθύνη είχε αποκλειστικά η ίδια η forthnet! Όπως π.χ. το 2007 που πρωτοέβγαλε το double play, όταν και με πήραν τηλέφωνο για να γίνω πελάτης τους και μου είπαν ότι σε 15 μέρες το πολύ θα έχω μεταφερθεί πλήρως στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και δεν θα πληρώνω ΟΤΕ. Δηλαδή μου είπαν ότι maximum για 15 μέρες θα πληρώνω διπλούς λογαριασμούς(και το double play και τον οτε) και τελικά μετά από τέσσερις μήνες κατάφεραν να φτιάξουν το δίκτυό τους! Δηλαδή τέσσερις ολόκληρους μήνες πλήρωνα και το double play και το πάγιο του οτε! Και φυσικά πάρα τους διαπληκτισμούς και μια καταγγελία δεν κατάφερα τίποτα...ούτε ένα πιστωτικό δεν έκοψαν!

Τώρα για την προσφορά των 25€ έχετε υπόψην σας ότι δεσμευόμαστε για ένα χρόνο και για να διακόψουμε πιο νωρίς πρέπει να πληρώσουμε κάπου στα 75€. Εγώ αυτή την στιγμή έχω υπογράψει με δεδομένο ότι έχω και τα +30 λεπτά προς κινητά. Θα περιμένω να δω τον επόμενο λογαριασμό μου και αν δεν έχει τα 30" πολύ πιθανόν να καταγγείλω την σύμβαση που υπέγραψα και να πάω σε άλλη εταιρία.

bezoss
26-05-12, 20:26
Για τους υφιστάμενους συνδρομητές πάει σε 29,90 το μήνα και χωρίς τα κινητά και υπογράφεις 18μηνο συμβόλαιο! Το έκανα σήμερα. Εντάξει δεν είναι μεγάλη η έκπτωση...αλλά στον χρόνο βγαίνει περίπου στα 122 ευρώ...οκ...

celarg
27-05-12, 04:29
Μάζευε κι ας είν και ρογες!!! :)

jim_nut18
27-05-12, 15:06
εγω που ειμαι 3+ χρονια με το economy πακετο στα 25/μηνα παιζει καποια προσφορα?

celarg
28-05-12, 12:27
Μόνο αυτό με τη nova που πας με ένα φίλο σου ξέρω να παίζει και τα κλασικά με τις προπληρωμές για το απλο internet.

therion
28-05-12, 12:40
Και σιγα την προσφορα!24,90 μονο για ένα χρόνο και μετά απογέιωση στα 34€;H hol δινει παρόμοιο πακέτο με 24€ σε μόνιμη βάση.Δεν εχει απεριοριστο τηλέφωνο αλλα και 200 λεπτά εμένα προσωπικα μου φτάνουν και περισσευουν.Η forthnet αντι να κανει προσφορες,θα μπορουσε να φτιαξει ενα αλλο πακετάκι με 6mb ιντερνετ,που ετσι και αλιως ειναι αρκετο,και εγώ δεν πιάνω πάνω απο 4Mb,να βαλει λιγες κλησεις προς σταθερα λίγες προς κινητα,και να ειναι ενα ανταγωνιστικο πακέτο.Τωρα ετσι οπως αρχιζει να γινεται το πράμα,η 4νετ καταντισε ακριβή.Χωρις νοβα 82€ το double play και 70€ το Lite.Σκεφτόμουν για hol,αλλα τους θεωρω τρισχειρότερους.Γνωστος πήγε hol και ενω ζητησε διαβεβαίωση οτι θα του βαλουν σταθερο με μπριζα οπως εχει ο οτε η 4νετ κλπ,του βάλαν Voip σε περιοχη Μοσχατο.Που το voip το θεωρω απαράδεκτιο να στο δινουν.Toυ παν οτι δεν υπαρχει προσβαση για μπριζα.Κατι τετοιο κουλό.Τηλεφωνο με ρευμα ;

celarg
28-05-12, 12:50
Εγώ είχα την εντύπωση ότι στη HOL μπορείς να επιλέξεις αν θα βάλεις POTS ή VoIP...τώρα για τις τιμές της Forthnet, εγώ το γλυκοκοίταγα το 18 ευρώ για το προπληρωμένο, όπως και το 9,90 για novacinema (κοινώς με λιγότερο από 30 θα είχα και τις ταινιούλες και το internet μου, το οποίο δε με χαλάει καθόλου.

therion
28-05-12, 12:55
Eσυ μιλας για τα επιγεια της νοβα.10€ με μονο το Novacinema,παλι πολλα ειναι.Βεβαια εχει και τα επιγεια,αλλα οσοι μενουμε Αθηνα δεν μας νοιαζει.

sakels
28-05-12, 18:02
Και σιγα την προσφορα!24,90 μονο για ένα χρόνο και μετά απογέιωση στα 34€;H hol δινει παρόμοιο πακέτο με 24€ σε μόνιμη βάση.Δεν εχει απεριοριστο τηλέφωνο αλλα και 200 λεπτά εμένα προσωπικα μου φτάνουν και περισσευουν. ;

μηπως συγκρινεις τελιως διαφορετικα πακετα? μηπως? (που προφανως δεν απευθυνεται σε σενα)

το ενα ειναι για απεριοριστη τηλεφωνια και το αλλο οχι.

αν ειναι ετσι να το συγκρινουμε με το απλο παγιο οτε 15 ευρω. πιο φθηνο ειναι απο τα 25

25 ευρω με 24μβ και απεριοριστα+30' κιν ειναι παρα πολυ τιμη. η καλυτερη της αγορας αυτη τη στιγμη. εσυ πως τωρα το βρισκεις ακριβο μπορεις να μας πεις?

και αφου δε θες να μιλας γιατι σε βαζεις το adsl στα 24νβ που παντα ειναι 25 ευρω(που απευθυνεται σε σενα)

και αμα το προπληρωσεις πεφτει στα 18? μηπως και τα 18 δεν τα θεωρεισ καλη τιμη?

haniabal
28-05-12, 18:50
Και σιγα την προσφορα!24,90 μονο για ένα χρόνο και μετά απογέιωση στα 34¤;H hol δινει παρόμοιο πακέτο με 24¤ σε μόνιμη βάση.Δεν εχει απεριοριστο τηλέφωνο αλλα και 200 λεπτά εμένα προσωπικα μου φτάνουν και περισσευουν.Η forthnet αντι να κανει προσφορες,θα μπορουσε να φτιαξει ενα αλλο πακετάκι με 6mb ιντερνετ,που ετσι και αλιως ειναι αρκετο,και εγώ δεν πιάνω πάνω απο 4Mb,να βαλει λιγες κλησεις προς σταθερα λίγες προς κινητα,και να ειναι ενα ανταγωνιστικο πακέτο.Τωρα ετσι οπως αρχιζει να γινεται το πράμα,η 4νετ καταντισε ακριβή.Χωρις νοβα 82¤ το double play και 70¤ το Lite.Σκεφτόμουν για hol,αλλα τους θεωρω τρισχειρότερους.Γνωστος πήγε hol και ενω ζητησε διαβεβαίωση οτι θα του βαλουν σταθερο με μπριζα οπως εχει ο οτε η 4νετ κλπ,του βάλαν Voip σε περιοχη Μοσχατο.Που το voip το θεωρω απαράδεκτιο να στο δινουν.Toυ παν οτι δεν υπαρχει προσβαση για μπριζα.Κατι τετοιο κουλό.Τηλεφωνο με ρευμα ;

Και 24.90 για ένα χρόνο είναι πάρα πολύ καλά και με 24 ταχύτητα..Μετά τον ένα χρόνο κατά πάσα πιθανότητα θα δεχτείς καινούργια προσφορά ή θα συνεχίσεις την ίδια...

stefp
29-05-12, 12:49
Για τους υφιστάμενους συνδρομητές πάει σε 29,90 το μήνα και χωρίς τα κινητά και υπογράφεις 18μηνο συμβόλαιο! Το έκανα σήμερα. Εντάξει δεν είναι μεγάλη η έκπτωση...αλλά στον χρόνο βγαίνει περίπου στα 122 ευρώ...οκ...

είναι χάλι η κατάσταση, έτσι..? κι εγώ, ενώ μου είχαν πει την παρασκευή αυτό το "24.9/μήνα" , έκατσα το σκέφτηκα το σ/κ, λέω "που να μπαίνω στη διαδικασία να ρισκάρω να μείνω χωρίς ίντερνετ 1-2 μήνες, και να 'χει τίποτε ζόρια η γραμμή, και να κάνει αποσυνδέσεις κτλ, ας παραμείνω forthnet,πάω να το πάρω.." . Και πήγα σήμερα στο κατάστημα της forthnet, και μου λεν αυτό που λες, αλλάξαν πάλι τιμή, πάει 29.9!!! ε, συγγνώμη, είναι τώρα π@π@ριές αυτά ή δεν είναι?? ούτε το χρηματιστήριο τέτοιες γρήγορες αλλαγές τιμών!! (βέβαια εδώ ανεβαίνουν αντί να πέφτουν, άλλο αυτό..) Ξαναφώναξα, ξανά δεν υπέγραψα συμβόλαιο, πήρα τηλ πάλι και είπα τι είναι αυτά κτλ, είπαν θα το ψάξουν και θα με ξαναπάρουν... Τι να πεις....??? σίριαλ έγινε..

dleyteris
29-05-12, 17:12
Εγω εκανα σημερα πρωι πρωι αιτηση για double play economy και value pack με 39.90 τελικη τιμη και εχω δυο μηνες HD καναλια ..

Αντιο Cyta

spsomas
30-05-12, 06:15
είναι χάλι η κατάσταση, έτσι..? κι εγώ, ενώ μου είχαν πει την παρασκευή αυτό το "24.9/μήνα" , έκατσα το σκέφτηκα το σ/κ, λέω "που να μπαίνω στη διαδικασία να ρισκάρω να μείνω χωρίς ίντερνετ 1-2 μήνες, και να 'χει τίποτε ζόρια η γραμμή, και να κάνει αποσυνδέσεις κτλ, ας παραμείνω forthnet,πάω να το πάρω.." . Και πήγα σήμερα στο κατάστημα της forthnet, και μου λεν αυτό που λες, αλλάξαν πάλι τιμή, πάει 29.9!!! ε, συγγνώμη, είναι τώρα π@π@ριές αυτά ή δεν είναι?? ούτε το χρηματιστήριο τέτοιες γρήγορες αλλαγές τιμών!! (βέβαια εδώ ανεβαίνουν αντί να πέφτουν, άλλο αυτό..) Ξαναφώναξα, ξανά δεν υπέγραψα συμβόλαιο, πήρα τηλ πάλι και είπα τι είναι αυτά κτλ, είπαν θα το ψάξουν και θα με ξαναπάρουν... Τι να πεις....??? σίριαλ έγινε..

Φίλε μου ακόμα και στην τηλεόραση το έχουνε 24,90. Οπότε πήγαινε σε ένα κατάστημα και πες τους ότι είναι αυτή η τιμή.Εμένα που έχω Νόβα μαζί δεν μπορώ να πάω σε αυτό το πακέτο. Πρέπει να πάω στα 53,50 για 18 μήνες. Βέβαια τώρα δίνω παραπάνω (41,6 Νόβα 20 Ιντερνετ 61 κάτι) απλώς με χαλάει το 18μηνο. Και αν δεν πιστεύει πες εκεί στα τζιμάνια να δούνε το site τους
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

g_kor
30-05-12, 09:02
Καλημέρα,
Να υποθέσω ότι η τιμή των 24,90 είναι χωρίς ΦΠΑ;;
Έχετε ακούσει αν η προσφορά θα πάρει παράταση για τον επόμενο μήνα;;;

tifozi3
30-05-12, 10:51
Εγω εκανα σημερα πρωι πρωι αιτηση για double play economy και value pack με 39.90 τελικη τιμη και εχω δυο μηνες HD καναλια ..

Αντιο Cyta
39.90 h 49.90 an 39.90 τι εγινε ακριβωσ

dleyteris
30-05-12, 12:33
Πακετο value pack nova (με HD καναλια 2 μηνες δωρο) + double play economy τελικη τιμη 39.90 με φπα.

Εφυγα απο cyta καθως μου δινει το δικαιωμα να φυγω χωρις penalty 70 ευρω γιατι αλλαξε την τιμολογιακη πολιτικη με βημα χρεωσης ανα 45 δευτερολεπτα.

Στην cyta πηγα καθως ειχε ξεκαθαρες χρεωσεις χωρις ελαχιστο χρονο χρεωσης και χρεωση απο το πρωτο δευτερολεπτο .. τωρα αυτα ανηκουν στο παρελθον!!

Εκει πληρωνα 32.5 τωρα θα πληρωνω 39.90 αλλα εχω και νοβα τουλαχιστον

ardi21
01-06-12, 11:19
Πηγα και γω χτες για την προσφορα με τα 25 ευρω αλλα ειπαν ακυρο. Το μονο που δινουν λεει ειναι με 29.90 χωρις κινητα σε υφισταμενους πελατες. Τους πιεσα και θα με παρουν απο τα κεντρικα να μου κανουν μια προσφορα με κινητα.

Αν δεν με ικανοποιησουν εφυγα ετσι για το γαμωτο, παρ'ολο που γενικα ειμαι ικανοποιημενος. Απο το 2006 πελατης ειμαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.