PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν είμαι ρατσιστής...



odd
12-05-04, 15:57
Στο ηλιακό σύστημα υπάρχουν 9 πλανήτες. Από τους 9 ο πιο όμορφος είναι αυτός της γης. Μέσα στη μαυρίλα και το σκοτάδι ξεχωρίζει το γαλάζιο χρώμα της γης, άσε που είναι και ο μοναδικός όπου υπάρχει ζωή.
Στο πλανήτη γη υπάρχουν πολλές μορφές ζωής. Από ιοί μέχρι θηλαστικά. Στη κορυφή των ανθρώπινων θηλαστικών δεσπόζει ο άνθρωπος, το πιο έξυπνο και ικανό πλάσμα που κατάφερε να δαμάσει τη γνώση και να δημιουργήσει πολιτισμό.

Όμως υπάρχουν και πολλές φυλές ανθρώπων. Από αυτούς οι λευκοί είναι οι καλύτεροι. Έχουν δημιουργήσει τρομερούς πολιτισμούς με ανυπέρβλητα επιτεύγματα. Οι υπόλοιποι έχουν μείνει σε περίπου προϊστορικό επίπεδο.
Όμως υπάρχουν και πολλών ειδών λευκοί άνθρωποι. Από αυτούς οι χριστιανοί είναι σίγουρα οι καλύτεροι. Ήπιοι, εγκρατείς, πολιτισμένοι, σίγουρα διαφορετικοί από φανατικούς μουσουλμάνους ή παγανιστές ινδουιστές, ειδωλολάτρες βουδιστές και άλλους.

Ανάμεσα στους χριστιανούς οι ορθόδοξοι είναι οι καλύτεροι. Το λέει και η λέξη. Διδάσκουν και μεταλαμπαδεύουν την ορθόδοξη έννοια του χριστιανισμού μακριά από δικτατορικούς παπισμούς ή αιρετικούς προτεσταντισμούς.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους χριστιανούς οι καλύτεροι είναι οι έλληνες. Σχεδόν οι εφευρέτες του πολιτισμού, έχουν δώσει τα φώτα τους σ’ όλο τον κόσμο (έχουν βέβαια ένα μικρό πρόβλημα με το dsl αλλά δεν είναι της παρούσης), με αξιέπαινη σπιρτάδα, δημοκρατικοί (αυτή εξάλλου εφηύραν τη δημοκρατία), θεμελιωτές σχεδόν όλων των επιστημών που υπάρχουν.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους χριστιανούς, έλληνες οι καλύτεροι είναι οι αθηναίοι. Εγκαθίδρυσαν την πρώτη δημοκρατία στο κόσμο. Με τρομερά επιτεύγματα, ιδιαίτερα έξυπνοι και φιλόξενοι. Πάντα οι υπόλοιποι έλληνες τους φθονούσαν γι’ αυτά τους τα χαρίσματα.

Ανάμεσα στους λευκούς, ορθόδοξους χριστιανούς, έλληνες, οι καλύτεροι υποστηρίζουν τον παναθηναϊκό (σς. τυχαία η ομάδα). Μια ομάδα με απίστευτη ιστορία και μεγάλες ευρωπαϊκές πορείες, σίγουρα καλύτεροι από τους αντιπάλους τους που συσπειρώνονται γύρω από τον ολυμπιακό.

Οι λευκοί, ορθόδοξοι χριστιανοί, έλληνες, αθηναίοι, παναθηναϊκοί άνθρωποι κατανέμονται σε διάφορες περιοχές της αττικής. Οι καλύτεροι βέβαια μένουν στο μαρούσι (σσ τυχαία η περιοχή). Έχουν δημιουργήσει μια καθαρή πόλη (καμία σχέση με τις υπόλοιπες). Η ανωτερότητά τους αυτή, έχει δημιουργήσει τρομερό φθόνο και ζήλια στους υπόλοιπους. Αυτό δικαιολογεί τους πολλούς τσακωμούς και τσαμπουκάδες που δημιουργούνται κατά καιρούς με τις υπόλοιπες γειτονιές στις οποίες σχεδόν πάντα οι μαρουσιώτες βγαίνουν νικητές.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους, παναθηναϊκούς, μαρουσιώτες ανθρώπους οι καλύτεροι κατοικούν στο εμπορικό κέντρο του αμαρουσίου. Περιοχή με ιδιαίτερη ανάπτυξη, καμία σχέση με τις υπόλοιπες υποβαθμισμένες γειτονιές στο μαρούσι.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους, παναθηναϊκούς ανθρώπους που μένουν στο κέντρο του αμαρουσίου οι καλύτεροι μένουν στην οδό Ρόδου (σσ για ακόμη μια φορά τυχαία η οδός, την βρήκα στο χάρτη). Εκεί υπάρχουν οι καλύτερες πολυκατικοίες, ενώ είναι ένας πολύ μεγάλος δρόμος με πολλά δέντρα. Να φανταστείτε ότι εκεί βρίσκονται τα πιο ακριβά σπίτια (πολλές χιλιάδες ευρώ το τετραγωνικό) ενώ είναι κοντά στο σταθμό του τραίνου αποφεύγοντας όμως την φασαρία των κεντρικών μαγαζιών.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους, παναθηναϊκούς ανθρώπους που μένουν στην οδό Ρόδου, οι καλύτεροι μένουν στο νούμερο 132 (σσ δεν ξέρω καν αν υπάρχει τέτοιο νούμερο). Το ότι είναι οι καλύτεροι φαίνεται από το γεγονός ότι έχουν τη καλύτερη πολυκατοικία, με μεγάλα μπαλκόνια, οι γείτονες είναι αγαπημένοι δηλ. σίγουρα καλύτεροι από τους ένοικους των άλλων πολυκατοικιών.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους, παναθηναϊκούς ανθρώπους που μένουν στην οδό Ρόδου 132, ο καλύτερος όροφος είναι ο 6ος. Όλοι οι άλλοι είναι από κάτω ενώ έχει τη καλύτερη θέα. Άσε που κάποιοι από κάτω δεν πληρώνουν και τα κοινόχρηστα.

Από τους λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους, παναθηναϊκούς ανθρώπους που μένουν στην οδό Ρόδου 132, στον 6ο όροφο, οι καλύτεροι μένουν στο διαμέρισμα που είναι κοντά στο ανσασέρ. Εκτός από το προφανές (ότι είναι πιο κοντά στο ανσασέρ) είναι κα μεγαλύτερο.

Σ’ αυτό το διαμέρισμα συμπτωματικά μένω εγώ με την οικογένειά μου. Δεν νομίζω όμως ότι αυτό επηρεάζει τη κρίση μου, καθώς η αξιολόγησή μου δεν βγήκε από προσωπικά αλλά από αντικειμενικά κριτήρια. Βέβαια στην οικογένειά μου δεν μπορείς να κάνεις διάκριση. Αν εξαιρέσεις ίσως τον αδερφό μου ο οποίος μας βγήκε ολυμπιακός, που σίγουρα χάνει λίγο από το κύρος του, σίγουρα είναι πολύ καλύτερους από τους υπόλοιπους.
Βέβαια (εντελώς αντικειμενικά) αφού είμαστε 2 αδέρφια και ο πατέρας μου είναι σχετικά μεγάλος, ενώ η μάνα μου είναι γυναίκα στο κάτω-κάτω αυτόματα συνεπάγεται πως ο καλύτερος είμαι εγώ. ΕΓΩ. ΕΓΩ. Ο μοναδικός ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ λευκός, ορθόδοξος, χριστιανός, έλληνας, αθηναίος, μαρουσιώτης, που μένει στην οδό Ρόδου 132, στον 6ο όροφο… Μια μέρα ίσως να κατακτήσω τον κόσμο… Σας αφήνω τώρα γιατί έχω δουλειά στο γραφείο και το αφεντικό μου μπορεί να με απολύσει αν αργήσω. Γεια.

υγ. ξέχασα να αναφέρω και τη διαφορά των ευρωπαίων με τους άλλους. Αλλά τα επιχειρήματα για την ανωτερότητα των ευρωπαίων είναι πολύ γνωστά. Στη τελική είμαι κι εγώ ευρωπαίος και εφόσον είμαι γενικά πολύ ανώτερος (υπεράνω θα έλεγα) σίγουρα οι ευρωπαίοι θα είναι καλύτεροι από τους άλλους.

aesir
12-05-04, 16:05
Αυτό το μακρυνάρι να το εκλάβω σαν αστείο (γιατί δεν γέλασα), ή δεν έπιασα το νόημα; ΔΕν το λέω ειρωνικά, απλά μου διαφεύγει τι θέλει να πει ο ποιητής... :?

UGF_GreekMind
12-05-04, 16:07
Καλωωωωωωωωωωωωωωω..... :lol: :mrgreen:

EvilHawk
12-05-04, 16:15
Αψογος ! :D

dantouan
12-05-04, 16:20
Και εγω μαζι σου μεγαλε....

GP
12-05-04, 16:28
Ωστε ΕΣΥ μένεις στο διπλανό διαμέρισμα; Άθλιε, ξεποδαριάζομαι κάθε φορά να φτάσω στο ασανσερ... :D

Πέρα από την πλάκα, σωστότατος αν και άσχετο με το forum... :roll:
Βέβαια αφού μπαίνουν εθνικοί ύμνοι στο forum δεν είναι και άσχημη απάντηση...

ΥΓ. Ναι, πληρώνω κοινόχρηστα...εκτός από εκείνη την φορά που...αλλά ήταν μόνο μια φορά...

macgiorgosgr
12-05-04, 16:50
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πολύ καλός!

Ανεπιθύμητος
12-05-04, 16:53
Τρομερό το κατεβατό, αν και θα το προτιμούσα στην 'χαλαρή κουβεντούλα'. Χαρας το κουράγιο σου που το γραψες odd!

ermis333
12-05-04, 16:59
Ερμής333: Γρήγορα τη Βαζελίνη......θέλω να σου μάθω τα νέα κόλπα. :wink:

Νίκη: Γαμώτο μου τελείωσε... :cry:

Ερμής333: Μη ανησυχείς κούκλα μου θα πάω στον φίλο μου που είναι ο ένας και μοναδικός ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ λευκός, ορθόδοξος, χριστιανός, έλληνας, αθηναίος, μαρουσιώτης, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ που μένει στην οδό Ρόδου 132, στον 6ο όροφο.

Αυτός θα έχει σίγουρα μπόλικη βαζελίνη.

Νίκη: ΑΧ ναί! δίκιο έχεις από εκεί την έπαιρνα και εγώ όταν τά 'χα με τον Μιχαλάκη...

Ερμής333: Ποιος ήταν αυτός ο Μιχαλάκης; :evil:

Νίκη: Ο Κωνσταντίνου καλέ :oops:

Ερμής333: Α έτσι εεε; Βγάλε την κυλότα σου για να σε συγχωρέσω...

Νίκη: Καλά γλυκέ μου αγγελιοφόρε του Ολύμπου :wink:


και πάνω που πάει να βγάλει το στρινγκάκι ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ ΝΤΡΟΟΟΟΝΓΚ...χτυπάει το κουδούνι

Νίκη: Ποίος είναι καλέ;;;

PANATHINAIKOS: Εγώ ο Panathinaikos είμαι...άνοιξέ μου θέλω να σου πώ κάτι.. :mrgreen:

Νίκη: Καλά ανοίγω.. :arrow:

Ερμής333: ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ!!!!! :evil:

PANATHINAIKOS: ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΨΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΤΡ....

Έρμης333: ΦΤΟΥ γαμώτο πάλι τον εθνικό ύμνο ήρθε να μας πεί.... :cry: :cry:

mavlok
12-05-04, 17:30
Πολυ καλο odd.

yiapap
12-05-04, 17:32
:shock:
:D
:?
:(
:cry:

<edit>
Μου γύρισε γιατί προσπαθώ ΜΑΤΑΙΑ να καταλάβω ΠΩΣ αυτό το διαμέρισμα στον 6ο όροφο του 132 της οδού Ρόδου μπορεί να χωράει τόσα εκατομμύρια μοναδικούς ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ λευκούς, ορθόδοξους, χριστιανούς, έλληνες, αθηναίους (και μη), μαρουσιώτες (και άλλους)
...
και φυσικά...

ΜΗ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ.

sonic
12-05-04, 17:34
Χαχαχαχαχα καλό.

blizard
12-05-04, 18:04
χαχαχαχα, ωραίο.... :lol: :lol:
(αν και στην πραγματικότητα ρε παιδιά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κατάλαβα :roll: :P )

Υποθέτω ότι σαρκάζει αυτούς που λένε: "δεν είμαι ρατσιστης ,αλλά...",
έτσι?

runnerma
12-05-04, 18:42
roflmao..... :lol: :lol: :lol: :lol:

androu
12-05-04, 18:50
Ωραίος !! :wink: :lol:
Αν και μμυ φανηκε λίγο ρατσιστικό ... :roll:

giorghs
12-05-04, 19:30
Xaxa, φυσικά δεν είσαι ρατσιστής, οι άλλοι είναι... μαύροι :mrgreen:

lazar
12-05-04, 21:16
Οι καλύτεροι βέβαια μένουν στο μαρούσι (σσ τυχαία η περιοχή). Έχουν δημιουργήσει μια καθαρή πόλη (καμία σχέση με τις υπόλοιπες).

Δηλαδή τυχαία δεν έγραψες Κυψέλη :)

ΚΑΛΟ! Είχες υπ' όψιν σου κάποιες συζητήσεις στο forum; Λέω, ... μήπως...;

XTCgr
12-05-04, 21:26
.......κάποιοι κάναν λόγο για threads άσχετα με το κλίμα του adslgr.com :roll:

Panathnaikos
19-06-04, 03:39
Ερμής333: Γρήγορα τη Βαζελίνη......θέλω να σου μάθω τα νέα κόλπα. :wink:

Νίκη: Γαμώτο μου τελείωσε... :cry:

Ερμής333: Μη ανησυχείς κούκλα μου θα πάω στον φίλο μου που είναι ο ένας και μοναδικός ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ λευκός, ορθόδοξος, χριστιανός, έλληνας, αθηναίος, μαρουσιώτης, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ που μένει στην οδό Ρόδου 132, στον 6ο όροφο.

Αυτός θα έχει σίγουρα μπόλικη βαζελίνη.

Νίκη: ΑΧ ναί! δίκιο έχεις από εκεί την έπαιρνα και εγώ όταν τά 'χα με τον Μιχαλάκη...

Ερμής333: Ποιος ήταν αυτός ο Μιχαλάκης; :evil:

Νίκη: Ο Κωνσταντίνου καλέ :oops:

Ερμής333: Α έτσι εεε; Βγάλε την κυλότα σου για να σε συγχωρέσω...

Νίκη: Καλά γλυκέ μου αγγελιοφόρε του Ολύμπου :wink:


και πάνω που πάει να βγάλει το στρινγκάκι ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ ΝΤΡΟΟΟΟΝΓΚ...χτυπάει το κουδούνι

Νίκη: Ποίος είναι καλέ;;;

PANATHINAIKOS: Εγώ ο Panathinaikos είμαι...άνοιξέ μου θέλω να σου πώ κάτι.. :mrgreen:

Νίκη: Καλά ανοίγω.. :arrow:

Ερμής333: ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ!!!!! :evil:

PANATHINAIKOS: ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΨΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΤΡ....

Έρμης333: ΦΤΟΥ γαμώτο πάλι τον εθνικό ύμνο ήρθε να μας πεί.... :cry: :cry:

Ερμής333: Σου έκλεισα το σπίτι η τίποτε άλλο ο panathnaikos Και βογκάς :lol: ???????

jmercenary
19-06-04, 04:50
Ωραίος
ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ :roll:

EvilHawk
19-06-04, 10:06
κάποιοι κάναν λόγο για threads άσχετα με το κλίμα του adslgr.com

Το αρχικο δεν ήταν καθόλου άσχετο την εποχή που γράφτηκε! Για τα "άσχετο" που που εμφανίστηκε στην μέση το συζητάμε! Ουτε το νόημα του αρχικού εξάλλου δεν κατάλαβε!

XTCgr
19-06-04, 12:32
την εποχή που γράφτηκε ένας χρήστης είχε ανεβάσει τον "εθνικό ύμνο" και πολλοί κάνανε παράπονα για άσχετα με "τεχνολογια, dsl κτλ" threads

papdoux
19-06-04, 12:49
ODD,

ειμαι ενας μη λευκος, μη ορθοδοξος, μη χριστιανος, μη ελληνας, μη αθηναιος, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, που μενει στο υπογειο, μακρυα απο ασανσερ, στη Βαρκιζα και επειδη ειμαι το αφεντικο σου, σου λεω ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ....

lazar
19-06-04, 12:59
κάποιοι κάναν λόγο για threads άσχετα με το κλίμα του adslgr.com

Το αρχικο δεν ήταν καθόλου άσχετο την εποχή που γράφτηκε! Για τα "άσχετο" που που εμφανίστηκε στην μέση το συζητάμε! Ουτε το νόημα του αρχικού εξάλλου δεν κατάλαβε!

Είναι ξανά επίκαιρο στις μέρες μας...

Νομίζω είναι διαχρονικό! Μήπως να γίνει sticky; :lol:

EvilHawk
19-06-04, 14:19
την εποχή που γράφτηκε ένας χρήστης είχε ανεβάσει τον "εθνικό ύμνο" και πολλοί κάνανε παράπονα

Την εποχή που γράφτηκε ακούστηκαν και γελειότητες του στύλ "και τι εγινε που πέθαναν αφου ήταν απο την τάδε χώρα"! Επομένως μόνο άσχετο δεν ήταν, έτσι δεν είναι?

XTCgr
19-06-04, 14:51
τωρα θυμήθηκα τι εννοείς, κάποιος το είχε γράψει για τους αλβανούς αν δεν κάνω λάθος

EvilHawk
19-06-04, 15:04
Τί σημασία έχει για το τί εθνικότητα είχαν? Είναι απαράδεκτο να το πείς όπως και να έχει! Δεν κατάλαβα ,τί γίνεται? Φυτιλίες ανάβεις? :evil:

XTCgr
19-06-04, 15:10
εγώ? :shock: απλά είπα οτι είχε αναφερθεί για τους αλβανούς - τίποτα λιγότερο,τίποτα περισσότερο

sdikr
19-06-04, 15:11
Τί σημασία έχει για το τί εθνικότητα είχαν? Είναι απαράδεκτο να το πείς όπως και να έχει! Δεν κατάλαβα ,τί γίνεται? Φυτιλίες ανάβεις?

παώ να πάρω πατατάκια και φυστίκια, βλέπω αγώνα στον ορίζοντα!! :mrgreen:

aesir
19-06-04, 15:15
sdikr πίασε και ηλιόσπορο για μένα, ενδιαφέρον φαίνεται... :mrgreen:

lazar
19-06-04, 15:16
Τί σημασία έχει για το τί εθνικότητα είχαν? Είναι απαράδεκτο να το πείς όπως και να έχει! Δεν κατάλαβα ,τί γίνεται? Φυτιλίες ανάβεις?

παώ να πάρω πατατάκια και φυστίκια, βλέπω αγώνα στον ορίζοντα!! :mrgreen:

Τώρα βρήκαν; :evil:
Δεν μπορούν να περιμένουν να τελειώσει πρώτα το Euro;

XTCgr
19-06-04, 15:20
8) :lol: ανώριμοι :mrgreen: :lol:

panos72
19-06-04, 15:39
σας πάω (c) πολύ σας πάω (c) :lol: :lol: :lol:

WAntilles
19-06-04, 15:55
Τί σημασία έχει για το τί εθνικότητα είχαν? Είναι απαράδεκτο να το πείς όπως και να έχει! Δεν κατάλαβα ,τί γίνεται? Φυτιλίες ανάβεις?

παώ να πάρω πατατάκια και φυστίκια, βλέπω αγώνα στον ορίζοντα!! :mrgreen:

Πασατέμπο, πατατάκια, σάμαλι ορίστε! :mrgreen:

sdikr
19-06-04, 16:12
Πασατέμπο, πατατάκια, σάμαλι ορίστε!

δεν ντρέπεσαι!!

lazar
19-06-04, 16:23
Πασατέμπο, πατατάκια, σάμαλι ορίστε!

δεν ντρέπεσαι!!

Γιατί να ντραπεί βρε συ! Επειδή πουλάει πασατέμπο στο σινεμά; Καμμιά δουλειά δεν είναι ντροπή!

gassim
29-10-04, 15:58
μακράν το πιο έξυπνο Post Που έχω δει :mrgreen:

pelasgian
29-10-04, 22:45
Και ένα γρήγορο, «δεν είμαι εγώ ρατσιστής, αυτοί είναι μαύροι»

@ ADSLgr.com All rights reserved.