PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind Αlcatel x200 - Επανασύνδεση



Xray7
11-05-12, 11:24
Καλημέρα,

Θα ήθελα μια βοήθεια.
Μου έδωσαν το Usb Stick της Wind (Αlcatel x200) το οποίο μέσα έχει μία κάρτα sim.
Κατέβασα τους Drivers και το Mobile Manager από το site της Wind και νομίζω ότι δουλεύει σωστά γιατί μπαίνοντας στο Manager μου βγάζει τα μηνύματα που έχει μέσα η sim η οποία ήταν ήδη μέσα.

1. Για να κάνω σύνδεση πρέπει να αγοράσω καινούρια κάρτα ή μπορώ να ανανεώσω αυτή και θα παίξει? Αν πρέπει να αγοράσω καινούρια κάρτα, υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή πρέπει να αγοράσω και καινούριο stick γιατί δεν δίνονται μεμονωμένες κάρτες?
2. Το usb όταν συνδέεται με το pc ανάβει ένα μπλε λαμπάκι. Αυτό σημαίνει ότι είναι συνδεδεμένο μόνο με το Pc κι όχι με το Mobile Internet. Σωστά?

mathios
13-05-12, 16:51
το Χ200 της alcatel δουλεuει με οποιο δικτυο θελεις, εγω εχω ενα και εχω 2 sim μια της WIND και της cosmote. αναλογα με την περιπτωση χρισιμοποιο η την μια η την αλλη, η sim που εχω ειναι καρτοκινητης και η δυο. βαζω 5 ευρω και εχω ιντερνετ για 5 ημερες (internet daily pass) οταν το φωτακι ειναι μπλε σημαινει οτι εχεις συvδεθει με 3G HSDPA και οταν ειναι κοκκινο εχεις GPRS η EDGE. δεν χρειαζεται να εχεις συμβολαιο για να εχεις προσβαση στο ιντερνετ με το Χ200. εαν δεν εισαι σιγουρος για την sim που εχει μεσα ρωτα εκει που σου το εδωσαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.