PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με hp 6310



jimmakosx
11-05-12, 13:20
Καλησπέρα σας! Έχω το συγκεκριμένο μηχάνημα εδώ και 4 χρόνια και δουλεύει απροβλημάτιστα! Το τελευταίο καιρό μου παρουσιάζει μήνυμα εμπλοκής χαρτιού ενώ δεν υπάρχει. Ο μόνος τρόπος που επανέρχεται είναι να το βγάλω από το ρεύμα για κανά 12ωρο και να το ξαναβάλω! Έκανα και hard reset αλλά πάλι τα ίδια! Δουλεύει για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά ξανά μανά τα ίδια! Αυτή τη στιγμή δουλεύει αφού του έκανα ένα γενικό καθάρισμα που βρήκα σε βιντεάκια στο youtube! Μίλησα προ ολίγου με υποστήριξη hp και μου είπαν πως μάλλον είναι κάποιος αισθητήρας που διαβάζει ότι υπάρχει εμπλοκή χαρτιού! Ξέρει κανείς που βρίσκεται αυτός, αν είναι να το ανοίξω και να το καθαρίσω γιατί εφόσον δουλεύει και μετά σταματά πρέπει να είναι από σκόνη! Μη το πάω για service και απλά μου το ξεσκονίσουν και πληρώσω για το ξεσκόνισμα! Δεν είναι εποχές για πολυτέλειες!

Τώρα μίλησα με το service και μου είπαν πως για να το δούν το μηχάνημα πρέπει να προπληρώσω 25 ευρώ! Αν φτιαχτεί χωρίς ανταλλακτικά θα δώσω άλλα 25 ευρώ, δηλαδή ένα 50 ευρω για ξεσκόνισμα! Αν χρειστεί ανταλλακτικά θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν αν συμφωνώ στο κόστος για να το φτιάξουν! αν είνα να δώσω 50 και πλέον δίνω 100 και παίρνω καινούργιο!

Techs
24-05-12, 14:06
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?cc=gr&dlc=el&lc=el&product=1119598&

δες το εγχειριδιο καλυτερα αν σου λεει τιποτα για τα κοινα προβληματα

@ ADSLgr.com All rights reserved.