PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Tellas με αγνοεί :(



User83
27-11-06, 05:39
Στις 3 του μηνός έμαθα για το Tellas Zisto. Το ίδιο βράδυ πήρα τηλ στο 13800 για να κάνω την αίτηση (είμαι ήδη συνδρομητής της Tellas). Κλείσαμε ραντεβού για το κούριερ στις 6 του μηνός στις 10 το πρωί. Δυστυχώς δεν εμφανίστηκε κανείς ούτε τηλέφωνο δέχτηκα (είχα δώσει όλα μου τα στοιχεία). Πήρα τηλ την ίδια μέρα και μου είπαν ότι υπήρξε πρόβλημα και να κλείσω να με πάρει το αρμόδιο τμήμα. Έκλεισα το τηλ και δεν με πήρε κανείς. Την επόμενη μέρα ξαναπαίρνς τηλ τους εξηγώ τι έχει γίνει και μου είπαν συγνώμη και ότι προωθούν το αίτημά μου και θα με πάρουν αυτοί τηλ. Πράγμα που δεν έγινε οπότε στις 10 του μηνός ξαναπαίρνω τηλ, τους ξαναεξηγώ και μου είπαν πάλι χίλια συγνώμη και ότι προώθησαν το αίτημά μου πάλι και να μην ξαναπάρω γιατί θα με πάρουν αυτοί τηλ. Δυστυχώς μέχρι σήμερα 27 του μηνός δεν με έχουν καλέσει... Το κινητό μου το είχα δώσει όλες τις φορές που τους κάλεσα και το έχω πάντα ανοιχτό. Τι μου προτείνετε να κάνω; (ανησυχώ γιατί στο πρώτο τηλ έδωσα όλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου...πράγμα που με άγχωσε γιατί ήταν μέσω τηλεφώνου και η Tellas είχε ήδη τέτοια στοιχεία αφού είμαι συνδρομητής εδώ και 2 χρόνια)

ermis333
27-11-06, 07:55
Στις 3 του μηνός έμαθα για το Tellas Zisto. Το ίδιο βράδυ πήρα τηλ στο 13800 για να κάνω την αίτηση (είμαι ήδη συνδρομητής της Tellas). Κλείσαμε ραντεβού για το κούριερ στις 6 του μηνός στις 10 το πρωί. Δυστυχώς δεν εμφανίστηκε κανείς ούτε τηλέφωνο δέχτηκα (είχα δώσει όλα μου τα στοιχεία). Πήρα τηλ την ίδια μέρα και μου είπαν ότι υπήρξε πρόβλημα και να κλείσω να με πάρει το αρμόδιο τμήμα. Έκλεισα το τηλ και δεν με πήρε κανείς. Την επόμενη μέρα ξαναπαίρνς τηλ τους εξηγώ τι έχει γίνει και μου είπαν συγνώμη και ότι προωθούν το αίτημά μου και θα με πάρουν αυτοί τηλ. Πράγμα που δεν έγινε οπότε στις 10 του μηνός ξαναπαίρνω τηλ, τους ξαναεξηγώ και μου είπαν πάλι χίλια συγνώμη και ότι προώθησαν το αίτημά μου πάλι και να μην ξαναπάρω γιατί θα με πάρουν αυτοί τηλ. Δυστυχώς μέχρι σήμερα 27 του μηνός δεν με έχουν καλέσει... Το κινητό μου το είχα δώσει όλες τις φορές που τους κάλεσα και το έχω πάντα ανοιχτό. Τι μου προτείνετε να κάνω; (ανησυχώ γιατί στο πρώτο τηλ έδωσα όλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου...πράγμα που με άγχωσε γιατί ήταν μέσω τηλεφώνου και η Tellas είχε ήδη τέτοια στοιχεία αφού είμαι συνδρομητής εδώ και 2 χρόνια)

Ξαναπάρε, κράτα το όνομα αυτουνού που θα σε εξυπηρετήσει. το ραντεβού εγώ ξέρω το κλείνουν εκείνη τη στιγμή δεν λένε θα σας πάρουμε εμείς τηλέφωνο, (τουλάχιστον σε εμένα δεν είπαν), αν δεν σε εξυπηρετήσουν πάλι, πάρε 2108113411 και πές τους το γεγονός.

ΥΓ. Κάλεσε και τα 2 νούμερα από 09:00-17:00 όπου είναι όλοι εκεί.

ΥΓ.2 Αν δεν σε εξυπηρετήσουν και πάλι γράψτους, δεν θα τους παρακαλάς κι όλας.

ΥΓ3. Μην ανυσηχείς για την πιστωτική κάρτα.

Tem
27-11-06, 08:51
Θα πρότεινα να τους αγνοήσεις και εσύ εφόσον δεν πάρεις καμία απάντηση

Avvocato
27-11-06, 15:09
η πολυ απλα πηγενε απο τα γραφεια τους να τελειωνεις μια και καλη

deathlok
27-11-06, 20:14
η πολυ απλα πηγενε απο τα γραφεια τους να τελειωνεις μια και καλη

+1 πήγαινε από εκεί να τελειώνει η υπόθεση.

User83
28-11-06, 00:18
Όταν λέτε από κει, εννοείτε τα κεντρικά Μαρούσι; :/

my8os
28-11-06, 00:53
Στο Μαρούσι είναι τα 'ημικεντρικά' αλλά κι αυτό παίζει. Εγώ πήγα από εκεί κι ήταν ένας ευγενέστατος κύριος που με εξυπηρέτησε κατά τις 4μμ σε ένα χώρο εξυπηρέτησης πελατών με πολλά άδεια γραφεία! Μόνον αυτός ήταν εκεί.
Προφανώς μαζεύουν πελατεία για να δουν πόσα από αυτά τα γραφεία θα επανδρώσουν; χμμμ!

deathlok
28-11-06, 05:02
my8os παίζει να πήγες αργά...κάπου είχε γραφτεί πως είναι ανοιχτά μέχρι τις 4 οπότε πάλι καλά να λες.

nkarama
28-11-06, 16:25
η συγκεκριμένη αίθουσα χρησιμοποιείτε μόνο για την επιτόπια εξυπηρέτηση του κόσμου που έρχεε στην εταιρεία. Δεν χρησιμοποιείτε ούτε για τον κόσμο που πληρώνει, ούτε είναι ίδιοι οι υπάλληλοι που εξυπηρετούν στα τηλέφωνα (i.e. call center).

Οπότε οι υπάλληλοι που βρίσκονται εκεί φτάνουν και περισεύουν.. συνήθως είναι 4-5...

User83
01-12-06, 17:54
Τελικά πήρα τηλέφωνο πρωί και κατάφερα να κλείσω νέο ραντεβού για σήμερα. Δεν ήρθε όμως ο κούριερ...τουλάχιστον με πήραν τηλ να μου πουν ότι κάτι έπαθε (:p ) και νέο ραντεβού για δευτέρα...Θυμάμαι πριν 2 χρόνια που έβαλα dsl tellas και ο κούριερ είχε πάθει 2 ατυχήματα (και καλά) μέχρι να καταφέρει να έρθει.... το καημένο το παιδί...με τόσα ατυχήματα σε αναπηρικό θα μου έρθει (αν τα καταφέρει τελικα):p :p

arigbabu4
02-12-06, 08:46
Αναβάθμησα την γραμμή μου από 512 σε 1024 οπότε με την αναβλαθμηση του ΟΤΕ μου Έγινε 2048 και βρήκα την υγειά μου. 140kb/s minimum σε ώρες αιχμής:oops:

Kiwi
02-12-06, 13:59
Αναβάθμησα την γραμμή μου από 512 σε 1024 οπότε με την αναβλαθμηση του ΟΤΕ μου Έγινε 2048 και βρήκα την υγειά μου. 140kb/s minimum σε ώρες αιχμής:oops:

Άσχετο! :offtopic: :ontopic:

winzig
03-12-06, 01:51
φιλε user83 ο εμπαιγμος τους δεν εχει τελειωμο. εδω και 1 μηνα περιμενω και εγω τον κουριερ και αφου εχουν παρεμβληθη απανωτα τηλεφωνηματα.
Δεν πειραζει ομως αν δε θελουν αυτοι 1 εγω δεν θελω 1000! πισω εχει η αχλαδα την ουρα. Εγω Καλλθεα ειμαι 100 μετρα μακρια απο FORTHNET.Απο αρχες του χρονου που θα ειναι και εκεινη full llu τα ξαναλεμε κυριοι της tellas. Νισαφι!!

Tem
03-12-06, 15:27
φιλε user83 ο εμπαιγμος τους δεν εχει τελειωμο. εδω και 1 μηνα περιμενω και εγω τον κουριερ και αφου εχουν παρεμβληθη απανωτα τηλεφωνηματα.
Δεν πειραζει ομως αν δε θελουν αυτοι 1 εγω δεν θελω 1000! πισω εχει η αχλαδα την ουρα. Εγω Καλλθεα ειμαι 100 μετρα μακρια απο FORTHNET.Απο αρχες του χρονου που θα ειναι και εκεινη full llu τα ξαναλεμε κυριοι της tellas. Νισαφι!!
καλύτερα να μην ασχοληθείς άλλο με την ΤΕΛΛΑΣ

netsales
21-12-06, 11:31
Παιδιά το κουριερ "γενικη ταχυδρομική" που συνεργάζονται είναι εντελώς απαράδεκτοι.Βλέπω έχουν στήσει πολλούς.6 φορές μου έχουν πει έρχεται... Δεν φταίνε τόσο στην τελλάς αλλά ας πάψουν να συνεργάζονται αφού στήνουν και ταλαιπωρούν τον κόσμο.

BoGe
21-12-06, 11:41
Παιδιά το κουριερ "γενικη ταχυδρομική" που συνεργάζονται είναι εντελώς απαράδεκτοι.Βλέπω έχουν στήσει πολλούς.6 φορές μου έχουν πει έρχεται... Δεν φταίνε τόσο στην τελλάς αλλά ας πάψουν να συνεργάζονται αφού στήνουν και ταλαιπωρούν τον κόσμο.

Άραγες φταίει το courier ή η Tellas;

netsales
21-12-06, 11:58
Ο κουριερ φταέι έκανα αναφορά στα κεντρικά της γενικής ταχυδρομικής.Αν με γράψουν και σήμερα θα πάει για αλλού η υπόθεση.Με την τελλάς δεν έχω πρόβλημα.Το καρκίνωμα είναι το κούριερ.

acidburner
21-12-06, 12:00
Το Courier ήρθε στην ώρα του. Διάβασα όλα τα συμβόλαια και ήταν όλα σώστα. Επίσης δεν είχα φωτοτυπία της ταυτότητας μου μαζί και με πήγε μέχρι το πλησιέστερο φωτοτυπείο για να βγάλω. Τι άλλο να πω μάλλον θα πρέπει να αισθάνομαι τυχερός με τόσα που ακούγονται για το Courier και την Τελλάς! :whistle:

Πάντως να πω και γω την κακία μου στο 13800 πρίν πάρεις, πρέπει να κάνεις την προσευχή σου να πέσεις σε κάποιον που απλά καταλαβαίνει! Ειδάλλως το κλείνεις ευγενικά και ξαναπαίρνεις!

Hernandez
21-12-06, 13:48
Εγώ έχασα την υπομονή μου πάντος, τους δίνω διορια μέχρι αύριο, αν δεν γίνει τίποτα αλλάζω provider!!!!!

Nikko
21-12-06, 17:31
Καλησπέρα σε όλους.
Είναι το πρώτο μου Post αλλα παρακολουθώ αρκετό καιρό το Forum.
Είμαι και εγώ ένας απο τους τυχερούς - άτυχους που θέλει Zisto.
Καθός διάβαζα το Post του User83 σκέφτηκα ( καλά πότε έκανα Post εγώ εδώ !!!! )
Η ίδια ιστορία και σε μενά.
3 άκυρα ραντεβού ( 2 ακυρομένα απο το Courier και μια μαλ@κ1@ της Tellas )
Την αίτηση την έκανα τηλεφωνικά στις 2 του μηνός. την ίδια μέρα που ανακοινώσανε το Zisto.
Προχθές με πήραν τηλέφωνο απο Tellas και μου είπαν οτι έχουν ξεκινήσει την αναβάθμιση.
Οτι έχει γίνει μπάχαλο στην Tellas το ξέρουμε.
User83: Πάρε τηλέφωνο την Tellas και ζήτα το τμήμα για τα ραντεβού ( απο 9:00 μεχρι 16:00 ).
Εγώ με αυτούς είχα μιλήσει τελευταία φορά και ολα πήγαν καλά!!!!!
Μάλιστα του είπα και για τα 3 ακυρα ραντεβού, και μου κλήσαμε ραντεβού την επόμενη μέρα.

BoGe
21-12-06, 17:33
Ο κουριερ φταέι έκανα αναφορά στα κεντρικά της γενικής ταχυδρομικής.Αν με γράψουν και σήμερα θα πάει για αλλού η υπόθεση.Με την τελλάς δεν έχω πρόβλημα.Το καρκίνωμα είναι το κούριερ.

Σε εσένα μπορεί να φταίει το courier.
Γενικά σε όλες τις περιπτώσεις που διαβάζουμε δεν μπορεί να φταίει το courier.
Και αν όντως φταίει σε όλους το courier, ας αλλάξει εταιρεία η Tellas.
Από την στιγμή που δεν το κάνει η ευθύνη είναι δική της.

giwrgosth
21-12-06, 17:40
Γιατί βρε παιδιά δεν κάνετε το πολύ απλό να κατεβάσετε το συμβόλαιο, να το συμπληρώσετε και να το στείλετε με ΕΛΤΑ? Παρασκευή το έστειλα και Τρίτη με είχαν καταχωρήσει, αν περίμενα courier με dial up θα ήμουν ακόμη! Αφού το βλέπετε τι μπάχαλα επικρατεί.

Leftos
21-12-06, 17:53
Ακριβώς το ίδιο είχα κάνει κι εγώ, εκτύπωση και αποστολή με ΕΛΤΑ. Σε 4 μέρες είχαν περαστεί στο σύστημα!

Tem
22-12-06, 09:10
Γιατί βρε παιδιά δεν κάνετε το πολύ απλό να κατεβάσετε το συμβόλαιο, να το συμπληρώσετε και να το στείλετε με ΕΛΤΑ? Παρασκευή το έστειλα και Τρίτη με είχαν καταχωρήσει, αν περίμενα courier με dial up θα ήμουν ακόμη! Αφού το βλέπετε τι μπάχαλα επικρατεί.
Και το μπάχαλο που επικρατεί στην ΤΕΛΛΑΣ φαίνεται και από το γεγονός ότι όταν προ καιρού τους είχα ρωτήσει αν μπορώ να στείλω την αίτηση με τον τρόπο που αναφέρεις , η απάντηση ήταν κατηγορηματικά αρνητική:down:
Τελικά ήρθε courier , έφερε άλλα αντι άλλων και απέσυρα οριστικά την αίτηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.