PDA

Επιστροφή στο Forum : ανεξόφλητοι λογαριασμοί



isavella
15-05-12, 16:52
Λόγω τεχνικών προβλημάτων και μετά από 1 μήνα και κάτι χωρίς τίποτα να λειτουργεί έφυγα από τη wind προς άλλη εταιρία. Άφησα όμως σχεδόν 2 μήνες απλήρωτους και τον 3ο που μου τον χρέωσαν ενώ υπήρχε και βλάβη και φραγή λόγω των προηγούμενων ανεξόφλητων. Μετά από 2 μήνες περίπου μου έστειλαν ειδοποιητήριο ότι πρέπει να καταβάλω το χ ποσό για 3 μήνες και τώρα μου ξανα έστειλαν επιστολή που λεέι ότι σε περίπτωση που δεν εξοφληθεί θα κινηθούν νομικά και ότι το κόστος της επιβάρυνσης θα είναι δικό μου.
τι μπορώ να κάνω εγώ; ισχύει ότι θα κινηθούν νομικά; τι μπορεί να συμβεί και επίσης για τον 1 μήνα της βλάβης σίγουρα δεν πρόκειται να πληρώσω

ευχαριστώ πολύ

mitridi_g
15-05-12, 17:14
φαντάζομαι ο,τι έχει απο πίσω αυτή η εταρία αρκετούς νομικούς που κυνηγάνε αυτούς που δεν πληρώνουν.
Η λύση είναι να έρθεις σε συνεννόηση μαζί τους, να αρνηθείς να πληρώσεις για τον έναν μήνα βλάβης και
να πληρώσεις το υπόλοιπο ανεξόφλητο.
Εγώ αυτό θα έκανα. Αυτό κάνω στη ζωή μου, πληρώνω πάντα τους λογαριασμούς μου.
Θα ένιωθες καλύτερα αν σου έλεγα να μην πληρώσεις?

με φιλικούς χαιρετισμούς

Δημήτρης

mitridi_g
15-05-12, 17:15
Κι αν δεν είμαι ευχαριστημένος, δεν ξαναπάω. Τόσο απλό...

Machete
17-05-12, 11:32
Στείλε τους μια ξεκάθαρη επιστολή με το αίτημα σου και το τι ακριβός έγινε με την βλάβη τον πρώτο μήνα.

sv2evs
18-05-12, 12:47
Συμβουλεψου το κεπκα πριν αρνηθεις να πληρώσεις η τον συνήγορο του πολίτη,πάντως δύσκολα να σου χαρίσουν τουλάχιστο τους δυο μήνες.

dimitriskot
21-05-12, 20:27
καλλεις την εξυπηρετηση πελατων της wind και ζητας πιστωση για τον μηνα που ειχες βλαβη
δεν θα στο αρνηθουν καθως ειναι πολιτικη της wind και προβλεπεται και απο τους ορους του συμβολαιου
για τους αλλους 2 μηνες φοβαμαι πως δεν θα αποφυγεις να πληρωσεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.