PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσβαση στο ιντερνετ από λάπτοπ



Zounds
17-05-12, 17:00
Καλησπέρα παιδιά,

έχω καβατζώσει ένα λαπτοπ απο την δουλειά, μεγάλη πολυεθνική
προσπαθώ να το συνδέσω είτε ενσύρματα είτε με wifi στο δικτυο του σπιτιού μου και μου βγάζει

The connection was unsuccessful
This computer currently has limited connectivity to "home network"

παπαλα δηλαδή ; δεν θα μπορω να το συνδεω στο ιντερνετ οταν ειμαι σπιτι ;

john dubi
17-05-12, 17:19
Μαλλον εχεις τις ρυθμισεις για το δικτυο της εταιριας. Μπες στη καρτα δικτυου και βαλε τα ολα στο αυτοματο.

Zounds
17-05-12, 18:15
πως μπαίνω εκει ;
2ον . δεν θελω να χαλασω καποια ρυθμιση και μετα να φανει οτι τα πειραξα/

Zounds
17-05-12, 18:36
μηπως αν παω απο πινακα ελεγχου - view your basic network... - set up a new connection or network
απο εκει θα μπορω να συνδεομαι χωρις να χαλαω τις παλιες ρυθμισεις;

Zounds
19-05-12, 22:42
Μαλλον εχεις τις ρυθμισεις για το δικτυο της εταιριας. Μπες στη καρτα δικτυου και βαλε τα ολα στο αυτοματο.

από ότι είδα είναι όλα στο αυτόματο..

sotiros
21-05-12, 14:13
μηπως τρεχεις καποιο λογισμικο απο το ΙΤ τμημα της πολυεθνικης σου ;

Zounds
26-05-12, 15:50
Συνδέθηκα τελικα.. αλλά δεν με αφήνει να μπω FACEBOOK και στο HOTMAIL μου και σε αλλες σελίδες.
ναι σε αμερικάνικη πολυεθνική
υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσουμε και αυτό το εμπόδιο και μιλάω για όταν συνδέομαι απο το σπίτι ;

sotiros
27-05-12, 10:05
Καλημερα !
Κατα πασα πιθανοτητα θα σου εχουν δωσει ενα αρχειο με οδηγιες για το πως θα μπαινεις στο Διαδικτυο εκτος εταιρειας σου ωστε να μπορεις να εχεις προσβαση στο ιντρανετ της δουλειας.Κανε το κοπο να το διαβαζεις . ΚΑτα 99% δεν μπορεις να μπαινεις φατσαμπουκι και καυτο μειλ ,ακομα και σε συνδεση απο το σπιτι σου .Ολα αυτα για λογους ασφαλειας του εσωτερικου δικτυου της εταιρειας που εργαζεσαι . Και δεν εισαι ο μοναδικος με αυτο το προβλημα :)

Zounds
27-05-12, 10:20
ωραια και οσον αφορα το ubuntu ?

sotiros
27-05-12, 17:40
IT department :ρωτα τους εφοσον εργαζεσαι σε αμερικανικη πολυεθνικη εταιρεια.

Zounds
27-05-12, 17:42
thanx guys παντως για την ωρα καταφερα να το τρεξω το live cd χωρις κανενα προβλημα.. :) όλα καλα :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.