PDA

Επιστροφή στο Forum : Παλιό double play lite



cas
18-05-12, 19:30
Οσοι το έχετε (2008 το είχα πάρει), μην κάνετε αναβάθμιση άν θέλετε να κρατήσετε την χαμηλότερη χρέωση και τις δωρεάν κλήσεις πρός Hol.

Εγώ την πάτησα. Αναβαθμίστηκα σε double play plus αφού πήρα πολύ καλή προσφορά και 24άρι internet από 6άρι.
Ημουν μιά χαρά με την 6άρα, αλλά νόμιζα ότι θά είχα 24άρα με την ίδια χρέωση (0,02956. 0,0286 με το 19% ΦΠΑ τότε) και τις δωρεάν κλήσεις πρός Hol που τώρα θα τις χρεώνομαι. Η νέα χρονοχρέωση είναι 0.0352.

Εκανε λάθος ο πωλητής που δεν με ενημέρωσε, ζήτησε 1.000 φορές συγνώμη αλλά δεν γίνεται λέει να γυρίσω στο παλιό μου Lite. Ετσι είναι; Και τι θα κάνατε στη θέση μου;

balandis
19-05-12, 09:53
οταν εκανα αιτηση εβαλα και γω στα 24..αλλα δεν πιανω πανω απο 5.5μβ/ς και πηρα τηλεφωνο και εβαλα την 6 αρα..συγγνωμη πες του αλλα δεν πληρωνει αυτος.....ξαναμιλα φιλε γιατι υπαρχουν και μερικοι σωστοι και ξαναγυρισεις στην 6αρα..παντως μερικοι σου πουλαν παραμυθια και το ξερεις αυτο...ας σου πει και καποιος αλλος που να ξερει λιγο καλυτερα:hmm:

balandis
19-05-12, 09:55
να μπαινεις στο ρουτερακι σου να βλεπεις την ταχυτητα σου και χαρη στα παλικαρια εδω μεσα εμαθα πολλα..και ημουν εντελως ασχετος:oneup::)

cas
19-05-12, 15:13
Τώρα κλειδώνω στα 13238 και στο speedtest παίρνω περίπoυ 11100.
Το δήλωσα βλάβη μπάς και ανέβει.
Με την 6άρα κλείδωνα στα 6144 και έβγαζα 4800 περίπου.

Μίλησα με πολλούς στην Hol. Δεν βγαίνει το πακέτο πλέον, είναι καταργημένο και δεν υπάρχει επιστροφή με τίποτα. Γι' αυτό άνοιξα και το νήμα μπάς και προλάβω μερικούς από την μπανανόφλουδα που πάτησα εγώ.

Το μόνο που βγαίνει είναι το νέο Lite με 6άρα, 0,0352 χρονοχρέωση και όχι δωρεάν κλήσεις πρός Hol.

balandis
19-05-12, 22:23
αφου πιανεις 13 μια χαρα εισαι...σε καλα επιπεδα .....εγω πληρωνα 42 και με με 5 και 4 αφου ημουν ασχετος....

rookie_t
20-05-12, 18:45
Η χρέωση που αναφέρεις για το hol dooble play lite ισχύει αφού ξεπεράσεις τα 200' ομιλίας προς όλα τα σταθερά που είναι δωρεάν. Το βήμα χρέωσης είναι 1 λεπτό, δηλαδή μιλάς 1 λεπτό και 30 δευτ. και καταγράφονται 2 λεπτά.

jkoukos
21-05-12, 13:23
@rookie_t, είχε το DB Lite το παλιό, τώρα αναβαθμίστηκε στο DB Plus.
Και στα δύο δεν υπάρχουν δωρεάν λεπτά ομιλίας αλλά χρεώνεσαι από το πρώτο δευτερόλεπτο.
Όπως τα γράφει ο χρήστης είναι. Το είχα κι εγώ αλλά με την κατάργηση του evoice τώρα δεν με εξυπηρετεί το παλιό DPLite με της δωρεάν κλήσεις σε HOL τηλέφωνα, καθώς δεν υπάρχουν τόσοι γνωστοί μου στην εταιρεία ώστε να με συμφέρει, οπότε το γύρισα στο νέο DP Lite με τις χρεώσεις που αναφέρεις.

rookie_t
21-05-12, 14:44
Το μόνο που βγαίνει είναι το νέο Lite με 6άρα, 0,0352 χρονοχρέωση και όχι δωρεάν κλήσεις πρός Hol.
Νομίζω πως είναι σαφές από το παραπάνω σε ποιο πακέτο αναφέρεται. Μπορεί εν τέλει να βρίσκεται σε διαφορετικό πακέτο, αλλά αυτό που ανέφερε πήγαινε στο double-play lite.

@ ADSLgr.com All rights reserved.