PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυθαίρετη ενεργοποίηση από Wind



BroadbandPrime
21-05-12, 12:24
Καλημέρα σε όλους,

προ ημερών η Wind με συνέδεσε στο δίκτυο της, μεταφέροντάς με από τον πάροχο που είχα ήδη χωρίς την έκγρισή μου. Το στόρυ σύντομα έχει ως εξής:

Καταθέτω αίτηση μεταφοράς και μετά από λίγες μέρες ακυρώνω το αίτημα σε κατάστημα της Wind. Όπως έμαθα εκ των υστέρων (προ ημερών) υπήρχε επανυποβολή του αιτήματός μου μία εβδομάδα μετά την ακύρωση. Έχω κάνει τις σχετικές ενέργειες για επαναφορά του αριθμού μου και περιμένω ενημέρωση από τη μεριά τους.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει σχετική εμπειρία ή κάποια ιστορία να μοιραστεί σχετικά. Θα με βοηθούσε να γνωρίζω αν κάποιος αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα και ιδιαίτερα με την ίδια εταιρεία, πως το έλυσε και πόσο ταλαιπωρήθηκε...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

kostpap
21-05-12, 13:27
Δεν θέλει παρακάλια ούτε και φωνές.
Προχωράς ΑΜΕΣΑ σε καταγγελία στο
http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

Εάν υπάρχει οικονομική ζημιά τότε κάνε καταγγελία στο
http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html

Σε κάθε περίπτωση κοινοποίησε την καταγγελία σου στο
crm/παπάκι/wind.com.gr

Θα δεις ότι θα λυθεί το πρόβλημά σου πριν προλάβει να επέμβει η αρχή που θα κάνεις την καταγγελία.

BroadbandPrime
21-05-12, 14:34
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω κάνει ήδη καταγγελία της κατάστασης στην EETT (katanalotes.papaki.eett.gr) και κοινοποίηση στη wind (datacards.papaki.wind.com.gr) μετά από επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης καταναλωτών της ΕΕΤΤ (τα γράφω εδώ for the record για όποιον αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση).

Θα δω και τις φόρμες που προτείνεις.

Ευχαριστώ και πάλι.

kostpap
21-05-12, 18:01
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω κάνει ήδη καταγγελία της κατάστασης στην EETT (katanalotes.papaki.eett.gr) και κοινοποίηση στη wind (datacards.papaki.wind.com.gr) μετά από επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης καταναλωτών της ΕΕΤΤ (τα γράφω εδώ for the record για όποιον αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση).

Θα δω και τις φόρμες που προτείνεις.

Ευχαριστώ και πάλι.

Δεν κάνει τίποτε.

Εγώ πάντως μόνο έτσι βγάζω άκρη. Ένα τηλέφωνα στην αρχή και μετά καταγγελία.
Με τις φωνές δεν βγαίνει άκρη, γιατί ως γνωστό σκυλί που γαβγίζει δεν δαγκώνει.

BroadbandPrime
05-06-12, 14:38
Αν το πιστεύεις συνεχίζουν να στέλνουν αιτήματα μεταφοράς στη Vodafone. Έχουν στείλει συνολικά καμιά δεκαριά τις τελευταίες 40 μέρες. Δεν υπάρχουν!

Stefanos83
14-06-12, 15:18
BroadbandPrime , εχω την εντυπωση το κατα πόσο θα γίνει μια ακύρωση εξαρτάται απο το πόσο έχει προχωρήσει η αίτηση σου . Και νομίζω αυτό το αναφέρει και στο συμβόλαιο . Και αν είναι κατι που αναφέρεται ρητά στο συμβόλαιο τότε δεν ξέρω κατα πόσο η ΕΕΤΤ μπορεί να σε βοηθήσει . Πάντως ορθώς έπραξες και έκανες την καταγγελία . Για να ξέρει οτι τουλάχιστον έκανες οτι πέρναγε απο το χέρι σου . Πάντως και στην Wind να σε κρατήσουν δεν είναι και άσχημα . Eγω είχα HOL (ιδιο δίκτυο με vodafone) και τώρα έχω wind και είμαι ικανοποιημένος απο την αλλαγή . Αυτά , καλη τυχή :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.