PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με NetFasterWlan 3



panagiotis123
21-05-12, 13:34
Καλημέρα, αν και καινούριος στο forum μπορώ να πω ότι με έχετε βοηθήσει αρκετά με απαντήσεις σε άλλους χρήστες, αλλά τώρα έχω ένα πρόβλημα με το pc που δεν το βρήκα πουθενά... Έχω hol 24αρα σύνδεση εδώ και 4 μήνες με router NetFasterWLAN 3. Όταν τρέχω βαριά προγράμματα ή παίζω κάποιο παιχίδι online μου πέφτει το internet... Το router δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος αλλά όταν πάω να ανοίξω σελίδες με κάποιον browser αργεί κανα λεπτό και μετά λεέι να επαναλάβω τη φόρτωση. Μπορεί κάποιος να μου πει τι φταίει? Ευθύνεται το router ή το pc?

TasosG3
30-05-12, 09:10
Καλημερα βαλε καρφωτα τους DNS στο ΤCP/IP
Primary DNS 194.30.220.1117
Secondary DNS 194.30.220.114

συνδεεσε με το Modem με LAN η WIFI

ovelix77
31-05-12, 17:34
φιλε καησπερα εχω 4 χρονια hol απο τις 11 μαιου χανετε η συνδεση με το διακομιστη στο pro12 μου εδςσαν το ρουτερ που εχεις τιποτα μου το ξαναλλαξα μου εδωσαν το netfaster 2 τιποτα παλι εχς παει καρφωτες ολα οσα θα σου πουν τα εχω κανει εδωσαν βλαβει στον οτε τη δευτερα μου αλλαξαν το καλωδιο και απλι τιποτα γεμιζει με χιλιαδες λαθη η γραμμη και παλι μου ριχνει το διακομιστη με οποιο ρουτερ και εαν βαλω bekin και 2 thompson που εχω δε εισαι ο μονος ειμαστε αλλοι 4 που εχουμε το ιδιο προβλημα εγω μενω βυρωνα ο αλλοσ καισαριανη ο αλλος ηλιουπολη και ο αλλοσ στη βουλα κοιτα μεσα στο ρουτερ στο adsl το statous kai Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 11.0 dB 11.5 dB
Attenuation 15.0 dB 23.9 dB

Indicator Name Near End Indicator Far End Indicator
FEC Error 14469 101
CRC Error 9 1
HEC Error 208 2 και δεσ τα λαθη στη γραμμη σου δεσ τη δικια μου και θα καταλαβεις μαλλον δεν ειναι ο οτε μαλλον αρχισε να χαλλαει η hol

TasosG3
01-06-12, 11:18
Τα λαθη στην γραμμη οφειλονται στο χαλκο εξω στι διτκυο του ΟΤΕ εαν εχει προβληματικη γραμμη σε οποιοδηποτε ISP και να εχεις θα εχεις προβλημα

ovelix77
01-06-12, 16:07
αρχηγε μου εκανα αλλαγη απερχομενου τη τριτη ο οτε και γω βλεπω παλι στο ρουτερ χιλιαδες λαθη στη γραμμη η hol λεει οτι απο τισ μετρησεισ στο δυκτιο τησ δεν βλεπει λαθη που βλεπω εγω απο το ρουτερ μου και ξαναεδωσαν στον οτε βλαβη και απο την αλλη βδομαδα θα κανουν ραντεβου εγω ο τεχνικος της hol και του οτε και ολο αυτο ξεκινησε εδω και ενα μηνα ακριβως οτι και ο φιλοσ ποιο πανω ενω εχω internet δε σηκωνει τα πακετα δεδομενων και χανετε η συνδεση με το διακομιστη του παιχνιδιου και ακριβωσ το ιδιο προβλημα εχει ενα φιλοσ μου στη καισαριανη ενασ στην ηλιουπολη και ενας στη βουλα ολα τυχαια? και ολα την ιδια χρονικη περιοδιο? και γιατι καποιοι φιλοι μου απο κορυδαλο νικαια και πειραια με hol δεν εχουν τετοια προβληματα και εχουμε μονο εμεισ απο εδω

TasosG3
28-06-12, 08:51
Δοιμασε να βαλεις αλλο ρουτερ στην γραμμη εκτος HOL να δεις εαν εχει προβλημα

@ ADSLgr.com All rights reserved.