PDA

Επιστροφή στο Forum : Hackers Against America



ogenikos
14-05-04, 10:36
Μια νέα ομάδα χακεράδων απο Βραζιλιάνους, Ρώσους, και Κινέζους, που ονομάζεται Hackers Against America (HAA), και η σελίδα της φιλοξενείται σε ένα ρώσικο server, κύρηξε ηλεκτρονικό πόλεμο στην Αμερική.
Καλούν νέα μέλη να συμετάσχουν σε επιθέσεις που θα γίνουν ή γίνονται σε computer στις Ηνωμένες Πολιτείες με viruses, worms, κλπ...
http://www.zone-h.org/en/news/read/id=4225/

Το site των χακεράδων δεν μπόρεσα να βρώ ακόμη....

WAntilles
14-05-04, 11:40
ΧΑ-ΧΑ

Ο computer Μπους και ΣΙΑ,
κόλλησε από Βραζιλία.

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 13:07
lol.

Τι θα τους κάνουν; Μαζικά defacements;
Το παρόν site μετράει τους τοπ αττακερς απο τα ντηφέησμεντς που έχουν κάνει.
Έλεος...

tvelocity
14-05-04, 13:10
Αυτά τα άτομα ξεφτιλίζουν την λέξη hackers....

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 13:22
Ένα άτομο που χρησιμοποιεί exploits δεν είναι hacker, hooligan είναι.

Δεν θέλει ιδιαίτερη προσπάθεια να πάρω εγώ μια πέτρα να την πετάξω στο γείτονα να του σπάσω το τζάμι...

Τώρα αν είναι politically-motivated η κίνηση μπορεί και να συμφωνήσω, αλλα δεν είναι ανάγκη να μπαίνουν κάτω απο μια ταμπέλα που λέει "Εδώ hackerz beware!".

ogenikos
14-05-04, 14:15
lol.

Τι θα τους κάνουν; Μαζικά defacements;
Το παρόν site μετράει τους τοπ αττακερς απο τα ντηφέησμεντς που έχουν κάνει.
Έλεος...

Are you sure they only count the τοπ ατάκερς απο τα ντιφέϊσμεντς που έχουν κάνει ή μετράνε και τα ντιναϊαλ οφ σέρβις βουλνεραμπίλιτις;; :lol: :lol: :lol:.
Edit: Το Link που έχω στο πρώτο αρθρο δεν είναι των hackers against america αλλα το site που αναφέρει την είδηση, για μερικούς που μάλλον δεν το κατάλαβαν, γιατί όπως αναφέρω παρακάτω δεν το έχω βρεί ακόμη.

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 16:18
Wow? Μετράνε και τα DoS attacks?
τρομερό, υποκλείνομαι :lol: :lol: :lol:

lazar
14-05-04, 16:46
Αυτά τα άτομα ξεφτιλίζουν την λέξη hackers....

Συμφωνώ!

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 17:03
Edit: Το Link που έχω στο πρώτο αρθρο δεν είναι των hackers against america αλλα το site που αναφέρει την είδηση, για μερικούς που μάλλον δεν το κατάλαβαν, γιατί όπως αναφέρω παρακάτω δεν το έχω βρεί ακόμη.

Θα είναι under construction, θα ψάχνουν κανένα να ξέρει html :P

antoniost
14-05-04, 17:04
Εχετε σκεφτει την εκδοχη , ολα αυτα να κατευθυνονται απο CIA η αλλες φιλοδυτικες μυστικες υπηρεσιες , για να παγιδευσουν οσους οι αμερικανοι θεωρουν "τρομοκρατες" ???

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 17:09
Χμμ, λίγο χλωμό.
Το αίσθημα αντι-αμερικανισμού νομίζω οτι το έχουν ενημερωθεί οι Αμερικάνοι εδώ και πάρα πολλοί καιρό. Και σίγουρα θα θέλουν να μπούν στο κίνημα πολλοί wanna-bes.

Λίγο απίθανο αλλα όχι αδύνατο. Να τους συγκεντρώσει λες (γιατί ήδη γίνονται επιθέσεις απο cyber-hooligans) για να τους αντιμετωπίσει όλους μαζί; Μπορεί, γιατί όχι;

WAntilles
14-05-04, 17:18
Ρε Antoniost, τί θα γίνει επιτέλους με αυτό το άκρως επιληπτικογενές σου avatar;

Θα το αλλάξεις, μα το Δία;

Λοιπόν έκανα επιλεκτικά Adblock το avatar του Antoniost και ησύχασα.

Νά 'ναι καλά το Firefox και το Adblock plugin.

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 19:57
Και τα [b] γραμματάκια είναι λίγο κάπως.
Εμένα πάλι ο mozilla γιατί άλλωτε έχει animation και άλλοτε όχι;

Eruyome(MMXGN)
14-05-04, 19:59
Αν είναι δυνατόν. Έραψα



<strong>
και κοίτα τι βγήκε...

antoniost
14-05-04, 20:10
Ρε Antoniost, τί θα γίνει επιτέλους με αυτό το άκρως επιληπτικογενές σου avatar;

Θα το αλλάξεις, μα το Δία;

Λοιπόν έκανα επιλεκτικά Adblock το avatar του Antoniost και ησύχασα.

Νά 'ναι καλά το Firefox και το Adblock plugin.

Αγαπητε μου WAntilles , με το avatar μου δεν θα γινει τιποτα απολυτως , γιατι το εχω για να "υπνωτιζω" οσους το κοιτουν επιμονα.Μην το κοιτας λοιπον , για να μην αρχισεις να κανεις περιεργα trance ταξιδια.
Εχουμε ξαναπει εξαλλου , ακριβως τα ιδια και παλαιοτερα.

antoniost
14-05-04, 20:15
Ρε Antoniost, τί θα γίνει επιτέλους με αυτό το άκρως επιληπτικογενές σου avatar;

Θα το αλλάξεις, μα το Δία;

Λοιπόν έκανα επιλεκτικά Adblock το avatar του Antoniost και ησύχασα.

Νά 'ναι καλά το Firefox και το Adblock plugin.

Και τωρα που προσεξα το δικο σου avatar , νομιζω πως ο τυπος με τα δορυφορικα αυτια που εχεις , απο τον "ΠΟΛΕΜΟ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ" , θα με κανει να βλεπω εφιαλτες τη νυχτα.
Μπορεις να το αλλαξεις γιατι ταραζομαι ???

kubiak
15-05-04, 14:46
Νά 'ναι καλά το Firefox και το Adblock plugin.

να προσθέσω, και εγώ έκανα επιλεκτικά disable το avatar του antoniost.

antoniost sorry, αλλά όταν έχει κάποιος τη φωτεινότητα/αντίθεση σχεδόν στο μηδέν στην οθόνη του, το avatar που έχεις επιλέξει δημιουργεί (μέγα) πρόβλημα... Σε άλλο context μπορεί και να μου άρεσε.

πάντως επειδή μου αρέσουν κάτι παρόμοια για ρίξε και μία ματιά σε αυτό που ακολουθεί (χωρίς animation παρακαλώ!)

φιλικά...

ibok
15-05-04, 15:01
antoniost μπορεί το avatar σου να ειναι εντυπωσιακο;;;;;; Αλλά συνάμα πολύ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ για τα μάτια μου.Οποτε πέφτω πάνω του προσπαθώ να μην το βλέπω αλλά δεν τα καταφέρνω και τραβάω την σελίδα προς τα πάνω για να μην ζαλίζομαι.
Οσο για αυτό που γράφεις πως αλλα avatar δεν ειναι ωραία ή σε κάνουν να βλέπεις εφιάλτες την νύχτα ΕΝΑ εχω να σου πω (πάντα φιλικά μιά και δεν εχω καμμιά όρεξη για μανούρες).
Δεν κάναμε ποτέ διαγωνισμό στο φορουμ για το καλλίτερο avatar(εκτός και αν μου ξέφυγε)απλά σου γράψαμε μερικοί πως ειναι κουραστικό.
Αυτά.

WAntilles
15-05-04, 15:08
Kubiak θα μας ζαλίσεις και συ.

Καλά τα έλεγε ο Obi-Wan.

Your eyes could deceive you. Don't trust them.

kubiak
15-05-04, 15:15
Kubiak θα μας ζαλίσεις και συ.

Καλά τα έλεγε ο Obi-Wan.

Your eyes could deceive you. Don't trust them.


loooool, ελπίζω να μην ήταν υπερβολική η ανάρτηση του image, αλλά μπήκα σε πειρασμό...

έχω και μερικά ακόμα αλλά σέβομαι το χώρο που με/μας φιλοξενεί, και δεν προχώρησα στην ανάρτησή τους.

φιλικά...

ALiTiS
15-05-04, 15:21
κριμα πανω που αρχισε να μου αρεσει

@ ADSLgr.com All rights reserved.