PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με σκληρο



kraftwerk
24-05-12, 11:58
καλιμερα σασ εχο ενα προβλημα.εχο εναν εχοτερικο σκληρο turbo x 650 gk και τωρα τελευταια οταν τον ανοιγω ενω αναβει το λαμπακι του αργει να χεκινησει.μετα απο 2 με 3 χανανοιγματα ανοιγει κανονικα και μαλιστα πεζοθνε τα αρχεια μια χαρα.εχει κρασαρει; ι πεζει να ειναι προβλημα στο usb; ι στην τροφοδοσια καλωδιου;

cranky
24-05-12, 12:21
Πρώτα-πρώτα, παίρνεις back up για σιγουριά.
Κατόπιν, κατεβάζεις και τρέχεις το HDSentinel (http://www.hdsentinel.com/download.php), για να δείς ποιός είναι ο κατασκευαστής του δίσκου.
Μετά, πάς στην ιστοσελίδα του, και κατεβάζεις εργαλεία, για να τσεκάρεις τον δίσκο σου για σφάλματα.

skel
24-05-12, 12:25
πάρε back up όπως λέει ο cranky και αν έχεις εγγύηση καλύτερα να το πας στο πλαίσιο

kraftwerk
25-05-12, 11:08
πρωτα ευχαριστω για τισ πληροφοριεσ σασ.θα δοκιμασω το προγγραμα οσο για τιν εγγυηση εχει ληξει. 4 χρονια τον εχω.σιγουρα θα κανω back up.

........................................................................................

καλησπερα σασ μολισ αρχισε το back up 570 gk ασε που για να ανοιξει το κουνησα γερα και πηρε μπροσ εντομεταξυ ακουγεται ενα τακ τακ τακ τακ ευτιχωσ προλαβα το back up

........................................................................................

καλημερα σασ λυθηκε το προβλημα μου.εκανα back up τον εστειλα και σημερα αγορασα 1 τερρα toshiba νεα αρχη

NoMoreDos
25-05-12, 15:22
καλημερα σασ λυθηκε το προβλημα μου.εκανα back up τον εστειλα και σημερα αγορασα 1 τερρα toshiba νεα αρχη
Που τον έστειλες;;;δεν τον έστελνες σε μένα καλύτερα :p ;;Μια χαρά δίσκος, προφανώς απλά θα έπαθε ζημιούλα η θυκούλα,αν τον έχεις ακόμα άνοιξε την θήκη και σύνδεσε τον εσωτερικά.

kraftwerk
25-05-12, 22:43
φιλε τον εχω ακομα αλλα φοβαμαι οτι χτυπαει ι κεφαλη τακ τακ τακ και δεν ξεκιναει αμα τον κουνησεισ δυνατα τοτεσ παιρνει μπροσ.εσυ σιγουρα λεσ να τον βαλω εσοτερικο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.